» »

Radeon vs Kyro II

Radeon vs Kyro II

Yohan del Sud ::

Radeonu (ta normalnemu z 32 MB rama) je zadnje časa precej padla cena in stane nekaj čez 30 ksit. Toliko kot Kyro II in precej manj kot normalen Gforc 2. Kaj porekši slotehčani? Vreden nakupa v tem trenutku?

Če se prav spomnim, ko sem novembra kupoval Gforca mx je bil tudi približno toliko. Radeon pa precej dražji. Toliko kot normalen Gforce 2.

MaD_Mavr0 ::

Jaz bi ti predlagal RADEONA....
Saj imam jaz tudi sam ATI Radeon 64Mb DDR VIVO;
Core/memory = 183Mhz pa dela ko šus !
>>Pa tudi z najnovejšimi driverji [trenutno 4.13.7115], dosega zelo dobre performance pri bilo keri igri;

Po testu v PC playu je izmed 20 testiranih grafičnih kartic radeon 64Mb zasedel 4 mesto; tako da je zaostajal po številkah minimalno za Hercules 3D Prophet II Ultra 64Mb -> stane pa cca.127.000,00 SIT??

>> Kyro II ima slabe performance rezultate, tako da je RADEON boljsi nakup ;)<<

element ::

Nabav si radeona. Vsaj jest bi si ga če bi bil ti. :D

Quake ::

Jazst sem si Radeona celo lastil in sicer verzijo 32 MB DDR! Performanse v igrah so bile sicer zelo dobre.... AMPAK nekatere igre Radeona pac ne marajo in stalno se moras nekaj igrati z nastavitvami skoraj za vsako igro posebej!

Ker rad igram igre tako, da igro pozenem, nastavim resolucijo in igra dela, sem Radeona po treh mesecih uporabe prodal!

Takole je: ko dela, dela super, vcasih pa je kartica tezka za popizdit(pardon izrazu, ampak res je) in sem vcasih izgubljal zivce!

Pa se en minus, ki govori v slabo Radeonu je kriminalen prikaz 16 bitne igre, tako da bos npr. pri Half Lifu ali pa tudi pri novejsem Blue Shiftu, ki tece v 16 bitnih barvah, vlekel ZELO kratko!

Jaz bi raje kupil Yuanovega Geforca 2 GTS 64 MB za 48.000 SIT, ker se ti po mojem veliko bolj splaca, ce igras igre!>:D>:D>:D

MaD_Mavr0 ::

Najverjetneje so bile tvoje težave povezane z nepravilnimi driverji !!
>> RADEON je imel precej "porodnih krčev" z pravimi gonilniki za splošno game sceno, ki so jih sedaj od verzije 4.13.7103 popravili....<<
Trenutno so sedaj zunaj najnovejši verzija 4.13.7115 in so " PEKLENSKO " DOBRI !
VSE za ATI - jeve "čipsete" najdete tukaj
>> Nothing compare`s picture of RADEON <<

Quake ::

Mad_Mavro: ce je to res, potem toliko bolje >:D

Ko sem ga imel sam, so bili z njim PONEKOD problemi... drugace pa je vseeno odlicna kartica :D

EvilK|NG ::

Kaj pa Ge-Force II MX400 al pa Ge-Force II MX 64MB a je radeon se vedno boljši od teh dveh?Kjer ati to mislite ATI RADEON VE 32MB DDR AGP al ATI RADEON 32MB SDR?:D

Play your Cards Right !

_Mortal_ ::

Jaz sm v PC medijih bral da je ATI-jeva Radeon 32MB DDR prehitela herculesovo kartico ULTRO tud Atijeva SDR verzija je prehitela Herculesa Atijeva sdr dobiš za 34K komot pri pchand:D

JLP ::

Mortal_car
Ah un test u PC&Medijih je totaln čudn. Sploh un 3DMark2001 graf. Nč ne piše koko so testiral, kake resolucije, barvne globine, .... Na primer jest mam Hercules 3D Prophet 4500 k tm na grafu kaže da je dosegu okol 900 markov. Men doma pa čist lepo doseže 1900 markov u 3DMark2001 pr 1024x768 Z32 T32 kjer mislm da so testiral na default nastavitvah.
Ne vem no jest se neb preveč zanašov na un test in se tud nkol nism na teste iz PC&Medijev.
Live long and prosper!

_Mortal_ ::

Na enakem računalniku so dosegel tist rezultat naprimer: PIII 128MB in so tiste grafične dosegle tiste rezultate na boljšem kompu dosežejo vse boljše
a razumeš kva ti hočm povedat:\

JLP ::

Mortal_car:
Ja vem da je odvisn od CPUja pa ostalga sistema. Sam mislm, da tko slabga sistema da bi nastala razlika pa niso mel. Mam bl filing da so kej narobe naštimal al pa da so pač dobil 1900 tko k jest pa so le narobe napisal pol rezultat 900. Je sam ena številka in se človk hit zmot.
Sicer je pa itak bol teste po netu pogledat al pa ke drge k majo mal bl opisan postopek in način testiranja. Pa da ne tesirajo sam eno stvar ampak tud več. Recimo na več sistemih pa to.
Live long and prosper!

ChiefThunder ::

Povej JLP, kako si zadovoljen s kyrotom in na kakšni kofiguraciji ti laufa? A je po tvoje vreden nakupa?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

JLP ::

ChiefThunder:
Ja jest sm z Kyrom II zelo zadovoljen in mislm da je vreden nakupa. Igre ki jih mam delajo odlično, poleg tega ma pa velik bol 2D sliko kot geforce kar mi je tud dost pomembn.
Lavfam pa na Thunderbirdu 900 na Abit KT7A-RAID s 512 MB rama.
Live long and prosper!

Sumo ::

JLP: a ni tud 1900 3dmarkov neki mal... Jst dobim z voodoo3 2k nekaj cez 1500, se prav da se mi ne splaca kupovat kyrota? Razlika 400 markov se mi nekak ne zdi vredna 30k SIT.
Correct me if i'm wrong.

_Mortal_ ::

Ej če maš frenda k ma kyro II ga pros da ti ga posod pa ga stesteri pa če ti ne pokaže več kot 2k ga pač ne kupit

MaD_Mavr0 ::

Jaz dobim z RADEONOM 64 DDR VIVO core183Mhz
>:D3128 >:D3D Markov 2001 na default benchmarku;

>>Na mlincku:
Athlon800 (NotOC), ABIT Kt7A, 256Mb, .....

JLP ::

SUmo:
Jah tud jest sm mislu da je nekam švoh k sm ga u 3DMark2001 potestirov. Sam jest ponavad take benchmarke uporablam sam za to da kej lepga pogledam :) Men je bl važn da u špilih dela tko k je treba. In kle je Kyro II za moje pojme zlo hitr. Drgač je pa baje nekej en bug u DirectX 8 pa 3DMark2001 da je tak nizek rezultat in bojo u naslednih verzijah to popravl. Je pa tud razlika med Kyrom II in Voodoo 3. Kyro dela u 32 bitih Voodo pa 16.
Drgač je pa res najbol da nardiš tko k je Mortal_car reku. Pejd k enmu frendu pa mal poglej kako kej dela pa kaka je slika pa vse to. Pa če je res faca ta tvoj frend ti ga bo pa mogoče clo posodu za testirat.
Uglavnm jest sm zloooo zadovoln.
Live long and prosper!

_Mortal_ ::

Kyro II je zelo solidna grafična samo nizek rezultat je dosegla ker nima T&L podbore drugač je kr dobra za špile:D

MaD_Mavr0 ::

Pojdite na moj FTP tukaj za freeware utils
Pa si snamite program za merjenje FPS dela v vseh igrah in se prikazuje v zgornjem levem kotu ekrana FPS!!

To pozenite pa mi pol povejte kak vam kje kaj pise....

>>Pa vedno bo drzalo>>
Malo denarja malo muzike
>>To pa zato ker ne morejo biti rezultati grafičnih na pribliznih nivojih ko pa nekatere pridejo od 20.000,00 sit pa vse tja do 130.000, 00sit pa proti vrhom domacih AGP graficnih....

>>To je moje osebno mnenje<<

Pa še to Her.3D Prophet 4500 Kyro II 64Mb je grafična ocenjena za najboljši nakup "BEST BUY_tm" od revije PC Play revija st. 28 maj_junij !
>>Obrazložitev na kratko<<
Fenomenalni performansi z nenormalno nizko ceno, si zagotovo zasluži ta grafična laskav naziv najboljse v razmerju cena/performance;
2.mesto z minimalnim zaostankom pa je dosegla
ATI RADEON 32MB SDRAM

Ampak se vedno pa bi se odločil:
Za nakup ATI RADEON >:D chipseta - koliko denarja taka pa potem tudi izbira....:D

_Mortal_ ::

ATI RADEON 32MB SDRAM 34000
3D PROPHET MX 64MB 29700
ma pejte na ta dva naslovaATI-jeva stran in stran herculesa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Test cenejših grafičnih kartic

Oddelek: Novice / Grafične kartice
282432 (2432) _Mortal_
»

kyro 2 64 mb ali geforce 2 64mb

Oddelek: Kaj kupiti
161854 (1550) ABX

ATI vs Hercules vs Matrox

Oddelek: Zvok in slika
401841 (1500) EvilK|NG
»

kyro II ali GTS 64mb

Oddelek: Kaj kupiti
231938 (1595) OldSkul
»

ktero grafično

Oddelek: Kaj kupiti
13993 (730) Morpheus

Več podobnih tem