» »

A-bit nf7-s in barton 2500+crap!

A-bit nf7-s in barton 2500+crap!

Mirč ::

Včeraj sem bil pri kolegu in ima Abitovo nforce 2 plato,ki je na slo-techu tako zelo opevana.Na plati je še barton 2500+,in probala sma navit zadevo.V prehodu v bios sem naletal na zelo zanimive nastavitve (soft menuIII)v teh nastavitvah se da marsikaj nastavit.No navil sem procesor na 180 fsb za pokušino,pa malo sem napetost dvigno 0,1V na procu,tud chipset za 0.25V,pa rame na 2,6V,in timinge sem dal na optimum in glej ga zlomka po pritsku tipke F10 in potrditve(y)je začelo piskat po računalo ko sam hudič.sledil je izklop računalnika iz omrežja ker se ni dalo nič naredit druga.Pol sem lahko sel v bios in sem znizal fsb na 170 pa tud piskalo nakar sploh nisem mogo več v bios.Zato sem ven vzel baterijo,da se je bios resetiral nakar sem not prisel in dal nazaj na 2500+.In pustil navijanje.Crap od crapa ta abit.
Napetosti so izredno stabilne ima cifteka 420W,tud ohišje je ciftek pa 3 vente not da je mrzlo ohisje(22C in proc.35C).Rami so ddr400mhz(timingi so bili na optimum 8-3-3--2).
Vse tipi topi ampak ne gre navit nit za procent.Res čudno.Pa še nekaj po resetu biosa pol pred prihodom v win xp nonstop sprašuje po nekem raidu nevem zakaj ni mi jasno.Me zanima če se da to izklopit v biosu.Ali obstaja tud kak program da navijem mašino iz xp-jev.
lp mirč
p.s. upam,da se bo našel kdo in malo razložil celotno zadevo.
Pa še to rami so sami eni.V 3 slotu.

  • spremenil: Mirč ()

Mirč ::

kaj zdaj slo-techovci
bo kaksen komentar.
lp

MEDENA ::

probaj tole

Hereee goes....

Our mthboards use the following HAL (Hardware Abstraction Layer) by default: ACPI Uniprocessor PC

By changing this to Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) PC,

the LAN dropout problem is resolved! Also it has been reported by others that this also solves sound related issues, and some peeps have gone to the extent to announce that there HO's feel alot more spritley after the change (Oldfaht ).

So how do u go abt doing this, I hear you ask. Easy peasy with mong's fail safe instructions (me hopes!). This is the procedure on WindowsXP with SP2, i dont know if the exact same steps are used with SP1 but im sure if they are a little different peeps here will give a helping hand.

Device Manager >- Computer >- Expand >- ACPI Uniprocessor PC >- Right Click >- Update Driver >- Install from List... >- Dont search Let me Choose >- Choose Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) PC.

You will need to reboot twice for the changes to be implemented, and then welcome to bios paradise u can pick and choose whatever bios u like (within reason) without having to worry abt LAN dropouts ever again, wooot .

ru7 ::

Niti nisi napisu kake rame ma, tko da verjetno so rami krivi, sploh če so kaki PC2700 (333MHz). Pa za probat bi blo tudi 2.8 ali 2.9V na ramih ter 2.5,3,3,7 nastavitve.

Kar se raida tiče ga disejblaj v biosu, če ga ne uporablja. Poglej pod integrated neki. Pa daš tam samo SATA na disable pomojem. Ker prov RAID-a nism vidu za nastavljat oz. nism niti isku.

Če se ti da igračkat, še enkrat poskusi.

Jaffa ::

Ja, crap od crapa.

Abit je zanič !
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

sash ::

ClockGen

Nevem sicer v čem imaš težavo, vendar meni Abitka čist vredu dela in sicer imam gor posajen AMD 2100+(1733MHz)@2250MHz in rame v DC
--------------------
Think different...
TOROiD Group

black block ::

ja jaz sem mel isto konfiguracijo in ram 512 MB CORSAIR XMS in takisto nč nisem navil ama nič, potem sem prodal vse in kupil EPOX in 2600+ no zdaj pa gre na 3200+ tja ABIT nver again!!!
why serve in HEAVEN if you can rule in HELL

sash ::

@ black block, kaj ko bi prebral kaj sem jaz napisal :\


... 3200+=2200MHz >:D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Mirč ::

rami so 400mhz.(kakšne timinge naj nastavim)
Cel sistem je bil kupljen pri pc sistemih.
lp

ru7 ::

Tajmingi naj bojo nekje 2.5 (ali celo 3), 3,3,7. Da vidiš kaj te ovira pri navijanju. Ram načeloma more delat na 200Mhz. Kaj pa procesor, a je zaklenjen ali odklenjen? Če je procesor odklenjen mu pusti FSB na 166 in zvišaj multi.

Mirč ::

bom probal vse to:)
pa poročam
lp

Mirč ::

lahko kdo prosim na kratko povzeme kaj je napisal medena
lp
mirč

MEDENA ::

pač spremeniš mu nameskost računalniku....

pr visokih fsbjih se redko dogaja da ti zmrzne LAN/ADSL...

jaz nisem uspel naviti pa downloadati itd pr 200fsb , zdej pa normalno 230+

Mirč ::

ok hvala
jutri bomo probali

pingec ::

Mislim kake govoriš a za to ker ti piska je kriva matična? No ja mogoče bi blo bolje da ne bi piskala, da bi se sam vžgala pa tud če kej pregori ane... Pa tudi ne vem kaj ma plata pri tem da ne morš navit proca, a misliš da matična dela čudeže?


No ja mogoče bo nekoč tud plata k bo mela Auto OC :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Jaffa ::

Če vidiš, da ABIT sucks. 8-O
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

pingec ::

Jz ne, pa ti?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Jaffa ::

Kaj ti misliš ? Glede na moj podpis ? Sovpada s temo ? 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

_Dejan_ ::

Jst mam tut Abitko NF7s pa nimam nobenih problemov z lanom pri visokih FSBjih sej mogoče moj fsb ni tako visok 230mhz Vdd1,7V Ram 7 3 3 cas 2 pri 2,9V cpu pa navit skoraj nič( dela pa max 2300mhz na 2V) Men abitka čist lepo služi in je verjetno ne bom menjal :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

ru7 ::

Jaffa, tvoji "hardcore" rami delajo na sumljivih tajmingih pri nizkem FSB >:D

Jaffa ::

Hja, še to je dosežek. Niso to rami za nizke timinge. Default so 8/4/4/3 na 250MHz pa ~2,6V. Višje kot 220FSB pa ne pridem stabilno. Bo na NF4 boljše. Zaenkrat pa dela tak kot je treba. Je pa CPU tolk bolj obremenjen. 8-)

OZZY ::

Ti harcore rami majo gor Hynix D5 čip. Je pa tko pri ddr500+ ramih. Ni vedno rečeno, da bojo delali na vsaki plati pri ddr500+. zato pa podajo prizvajali teste na katerih platah naj bi 100% dosegli ddr500 hitrost. Ne samo pri kingmax varjanti ampak tudi a-data so taki pa čeprav majo samsung čipe. NF2 pa uporablja še malo bolj agresivne nastavitve glede tega - predvsem dual način od Intela. Znano je, da lahko dosežeš boljše tajminge na intel platformi kot na NF2 platformi.
Go with the flow.

Jaffa ::

Sm itak vzel za naprej (nF4) te rame, pa še dragi niso. Aja OZZY, tista 2500tka M pa dela na 1,675 na 10,5*235 zaenkrat z onim vlkim zalmanom.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

OZZY ::

No glavno, da si/je z mobilcem zadovoljen.
Go with the flow.

Stayerc ::

Jaz pa imam en zelo cudn problem. Imam ABIT NF-7S in barton 2600+ dosedaj mi je normalno delal na 206 fsb. Naenkrat pa mi pokaze da mi procesor deluje samo na 1.15GHz v biosu imamnastavljeno na 206 x 11,5. poizkusil sem vse resetiral bios nic ne pomaga. Procesor mi vedno dela na 1.15GHz. Kaj bi lahko bilo narobe? A je ze kdo imel taksen problem? Pls help!

t3hn0 ::

Jst mam ABIT NF7-S v2.0 in sm prov zadovoljen z njo! Čeprov se mal čudn navija, samo je lahko kriv tudi procesor (AMD Athlon 2000+); FSB 150 se ne zažene, če ga dam pa na 200 pa dela :\? Po mojem mnenju je ta plata najbolša za socket A za nForce2 chipsetom. Čeprov se mi je že 2x zgodl, da sm kupil abitovo plato, pa ni delala! kar mi sploh ni blo všeč, ampak po fleshanju biosov je blo vse v redu.
^.^

ganzi ::

Mirč ti si se res posvetil navijanju, neki si spacal v petih minutah in na podlagi tega sklepaš da abit suxa..:\
Men čist lepo dela. Ni use v plati pri navijanju a veš?
LP

ČIP 008 ::

Mirč Abit NF7-S rev.2.0 gre na FSB 200 vsaka! Zraven rabiš še ustrezen proč , ram in malo znanja.

Mirč ::

ja majstri.

lp



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Antec me je negativno presenetu.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543433 (2916) Black Dragon
»

Abit AN7, AMD Barton 2600+, RAM INFINEON DDR400 CL3 problem pri navitju..

Oddelek: Navijanje
292037 (1609) boštjan
»

Corsair Twinx XMS pc3200 512mb se ne navijajo*?

Oddelek: Navijanje
241651 (1302) BaRtMaN
»

Problem pri navijanju NF7-S 2.0 plate (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
974780 (3240) Fury
»

Je kriva plosca za memtest errorje/nestabilnost?

Oddelek: Navijanje
81643 (1495) AtaStrumf

Več podobnih tem