» »

Kyro II - Bug?

Kyro II - Bug?

boko34 ::

Pozdravljeni.Kolega je kupil Kyro II 4500 64,vendar problem nastane,pri igranju iger.Tecejo zelo,zelo pocasi,nikamor se ne premikajo.Nakar smo downloadali nove driverje,vendar problem ostaja isti.Po nekaj urnem igranju z driverji in probavanjem z vsem mogocim,ugotovimo da pod DirectX Diagnostic Tool je AGP Texture acceleration opcija Disable/Enable onemogocena.Zakaj? Ali je lahko to problem?

Na drugih stranem po forumih pisejo,da Kyro II res dela slabse kot bi moral,kar bo reseno z novim DirectX 8.1 Final in z novimi drivrji,vendar ostali lahko igrejo igre skoraj normalno.

Sistem:
Abit BH6
CII 566@850
128 Mb rama

Hvala za vase odgovore in upam da bomo problem lahko skupaj resili.
  • spremenil: boko34 ()

McHregec ::

Ja ce je tm disabled dej pol enable sam klikneš na Enable.
Destroyer Of The Worlds.

boko34 ::

Fora je v temu (ce bi bolj pazljivo bral),da je ta funkcija onemogocena.Ne morem enablat ali disablat.;((

Cveto ::

Če je to na VIA chipsetu, je traba pri instalacij enablat AGP, tam ko vprasa za AGP mode

Če ne pa probaj v biosu kje vklopit

boko34 ::

E,Cveto 007 moj.Jaz vec nekaterih ljudi ne razumem.Ali se vam ne da prebrat posta kot je treba ali pa samo pisete nekaj brez veze in si nabirate zvezdice.
Kaj ima veze VIA cipovje ce je plosca dobra stara BH6 z BX cipovjem!

Drugace pa hvala za trud (ceprav si z njim nisem pomagal cisto nic).:D

Senitel ::

Kaj pa če se malo ograš z AGP aparture size v biosu? Probaj z 64 ali 128MB...

JLP ::

Mal probej prašat na Hercules Video Forum. Mogoče je že kdo mel enak problem pa vejo za rešitev.
Live long and prosper!

JLP ::

No sm se mal potrudu pa pogledov na uradn Kyro FAQ:

5)- In DirectX Diagnostic Tool, AGP texture acceleration is not available. Is this a problem?

DirectX diagnostic on AGP texture acceleration describes whether textures are stored in the RAM of the host PC and handled via the AGP. The 3D Prophet 4500 Kyro II chipset handles 64 MB of RAM, so:

? In case you have a 64 MB board, this on-board RAM is enough for the texturing, and no additional RAM is used for texturing via the AGP bus, so DirectX detects there is no AGP texture acceleration, since AGP is then used for high speed transfers but not for texturing.

? In case you have a 32 MB board, the chipset takes 32 MB of additional RAM for texturing from the AGP, and then DirectX Diagnose Tool detects AGP texture acceleration.

BTW: Kje si kupu Kyrota pa za kolk?
Live long and prosper!

boko34 ::

Hvala za to lepo in dolgo razlago (ma kako se ti da toliko pisat):D
Kyrota II osebno nimam jaz ampak kolega,jaz sem mu samo pomagal - probaval resit problem.Sicer pa kupil ga v pri Jae d.o.o. in sicer ga je prisel stat okoli 33.000 sit z potnimi stroski in postnino.

malinavc ::

boko: ne mislt de je pisu...copy/paste vse pove...
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Cveto ::

Ups, sorry

Res nisem dobro pogledal, ko moram samo skrolat, ker imam premajhen monitor

Upam da si rešil problem.

BTW: kako ti dela Colin mcrae rally na kyrotu?
A se pojavljajo kaksne napake na sliki?

boko34 ::

Alora.Problem ostaja,vendar igre tecejo nekoliko boljse,ko smo instalirali driverje VividXS od Novalogica.
Sicer pa,kot je bilo pisano v Jokerju,napak v Colin McRae Rally 2 nisem zasledil,vsaj takih kot so jih oni opisali (igra tece edino malo pocasi).

Sicer pa,kdorkoli bo znal ali slisal kako problem resiti,bi bil zelo hvalezen.

Senitel ::

Kaj pa tist z AGP aparture size, kar sem jest reku?

boko34 ::

Senitel: tisto ne dela,smo sprobali vse,ampak hvala za pomoc.

Kot drugo: kolega je klical nazaj v Jae d.o.o. in povedal v cem je stvar.Narocili so mu naj jim kartico poslje nazaj,saj ni edini s tem problemom,zato obstaja moznost,da so kartice res prisle na trzisce z BUG-om.Bomo videli kaj se bo izcimilo iz tega.

Ampak tega pa si nisem pricakoval od Herculesa!:O|O;(

JLP ::

Lih dons sm dobil kartico (uzev pr JAE) in zaenkrat sm ful zadovoln. Mogoče je tvoj frend res dobu kartico z napako.
Live long and prosper!

boko34 ::

JLP: kako ti tecejo igre? Ali je hitrejsi od Geforca2 MX?
Namrec kolegu delajo igre obupno,Geforce2 MX (moj 200@200) ga scije povsod.
Ce bos imel kaj casa,stestiraj pa napisi kaj,tako da bomo znali primerjat,pa Colina 2 pozeni pa javi ce imas kaj napak ali ne.

JLP ::

Špili k jih mam vsi delajo odlično. Sm mal na hitrco pognov 3D mark 2001 pa del mal mn k 1900 )1024x768 32Z 32T (brez kompresije), brez AA, software T&L. Pognov sm tud GLXS pa vn vrže mal več k 1970 pr 1024x768 - 32 bit FullScreen. S sliko sm tud zlo zadovoln. barve so bolj žive, 2D je tud zlo uredu. Ni lih Matrox ampak velik bol k Geforce pa je.
Colina 2 ne bom mogu stestirat k ga nimam. Drgač morm pa zej Winse še enkat gor ruknt k sm komad hardwarea menov zej pa mam en kup enih drajverjov gor. Tko da morm mal popucat pa bom pol mal bl potestirov špile k jih mam.
Live long and prosper!

OZZY ::

Dans sem na www.slo-comp.net vidu, da so izšli novi uradni gonilniki za kyro 1 in 2 kartice. Probaj z njimi. Linke dobiš na njihovi strani.
Go with the flow.

boko34 ::

JLP: Kaj lahko se napises kaksen sistem uporabljas?
Glede igric bi me pa zanimal predvsem F1 Racing Championship in Colin McRae 2 (tega nimas,skoda).

na enem forumu sem bral da je tip samo nov CPU kupil (Hitrejsi) in Kyro II je zacel delati cudeze.

ZAKAJ POTEM NA SKATLI PISE MINIMUM PII ALI
AMD K-6?????????????????!!!!!!!!!!! - CIGANI!;(

Ozzy: tudi te driverje smo sprobali pa nic od kartice.
Jaz sem ze obupal,nevem vec kaj napravit!:(

JLP ::

Ja uporablam AMD Thunderbird 900 (200 FSB). Ja pr dirkačinah ti pa ne morm pomagat. Ne špilam.
Live long and prosper!

boko34 ::

JLP: napise za igre katere bos preiskusil,kako ti te delajo,tako da priblizno vem kje sem.
Mogoce imam tudi jaz kaksno igro,tako da jo lahko preizkusim,ter primerjam s tvojimi rezultati.
Tnx v naprej.

JLP ::

boko34:
Probam lohka v Quake 2 in 3, Unreal, Unreal Tournament, Descent 3, Frespace 1 in 2, Battlezone 1 in 2 in ene par Star Trek špilih.
Live long and prosper!

boko34 ::

JLP: ti pa res ne ves kaj si izgubil,ker ne igras
dirkacin.:D
Ok,salo na stran,prosil bi te ce mi lahko objavis rezultate iz Quake 3 in Unreal Tournament,ker mislim da je Kyro II od kolega zjeb..
Kot sem ze omenil,mislis da res procesor igra tako veliko vlogo - je CII566@850 premalo?

JLP ::

boko34:
No UT sm potestirov zej. Q3 morm pa še dobit k sm ga nekam založu :)
U UT na 32bit pa vse na High mi dela pr 1024x768 tm okol 60 FPS, na 1280x1024 pa okol 45 FPS.
U drajverjih vse na default naštimano in grafa nič OCjana.
Live long and prosper!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radeon 9600...AGP stalno off????

Oddelek: Pomoč in nasveti
51146 (1040) jurchi
»

AGP Texture Acceleration

Oddelek: Strojna oprema
6926 (775) gasperxp
»

Gigabyte Radeon 9600xt rezultat v 3D mark 2001 SE

Oddelek: Strojna oprema
191448 (1087) Wad@
»

Kera grafična je bolš?

Oddelek: Kaj kupiti
462635 (2029) _Mortal_
»

Detonator 4 7.52

Oddelek: Zvok in slika
181405 (1087) tejo

Več podobnih tem