» »

internet grafika-kateri programi???

internet grafika-kateri programi???

dexter ::

Hello!

Kaj uporabljate za obdelavo/izdelavo grafike za web strani.
Bi bila Xara X in PaintshopPro dosti za neke normalne zahteve?

LP:\
"...And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you"part of Ezekiel 25:17

Cr00k ::

bom tko povedu: za web grafiko je najnaj photoshop 6.0, za html pa uporab kksn dreamweaver 4.0 al kej podobnga...

dexter ::

Hello!
Zakaj photoshop? Ali ni dosti PSP?
V cem je fora tega photoshopa,layerji,zmoznosti,stabilnost....
Lahko kdo razlozi,prosim?
A ni to dost dnarja (ce se kdo prof ukvarja s tem)?

darh ::

hum.. kakor se navadiš.. meni osebno je bolš Photoshop, za koncno obdelavo( rezanje slikic ) pa kako Image Ready... skoda da je tako drago, ker drugac bi kupu...
Excuses are useless! Results are priceless!

Cr00k ::

jst se kr z xbiteom strinjam jst delam ze s photoshopom 3 leta...pri tem pa ne gre samo za web strani...tako da sem navajen photoshopa....

JurijTurnsek ::

jst uporabljam PSP 7, pa je čist dobr, pa mam občutek, da nism uporabo še 70% možnosti
http://www.slatnaskejta.com

crt ::

Obstaja tudi ena verzija Photoshopa 6, ki nima določenih funkcij(predvsem za DTP in tisk). Stala pa naj bi 100$. Nekaj sem se zanimal, vendar nisem nikjer zasledil v prodaji.

lp Crt

Stra ::

dexter: za neke normalne zahteve, kot ti pravis, je PaintShopPro popolnoma dovolj. PhotoShop nucaj, ce delas kaksne hard profi (oblikovno misljeno) zadeve.

Cr00k ::

ja, photoshop je res nadplanetarnomegalomansko boljsi od PSP-ja :)

Elemen_T ::

Uporabljam kar nekaj programov.....
PSP7 (večina)
Photoshop 6
Xara webstyle
Macromedia Freehand
Ulead Cool 3D

Na psp sem pa enostavno navajen, verjamem pa da je photoshop boljši, škoda ker ga ne znam več - se bo treba mal začet učit 8-)

Lunik ::

pomoje ti bo psp čisto zadostoval. jaz sem ga uporabljal odkar sem se začel ukvarjati z risanjem na računalniku (ok, no prvi je bil slikar :D), zadnje mesece se pa mučim z photoshopom. photoshop je res boljši, ampak ima tudi psp nekaj dobrih rešitev.

Thrivial ::

Definitivno je Photoshop najbolj cenjen program. Ni pa obvezen. Ce se ukvarjas z "nedeljskim" oblikovanjem in nimas rad moralnega macka zaradi uporabe nelegalnega programja ti priporocam GIMP(http://www.gimp.org). To je zmogljiv program za bitno grafiko in kar je najlepse - je zastonj! Tudi nekaj tutorialov se da najti. Sicer so pa osnove iste. Ce bos obvladal GIMP se bos lazje privadil na Photoshop in obratno. Najboljse pa je uporabljati vec programov, saj nekateri opravijo nekatere stvari bolje kot drugi, pac...nihce ni popoln.

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

gkovac ::

Ves kako je... PSP je orodje k ti zelo pomaga pri delu... hitro, enostavno, uinkovito...

PhotoShop pa je profesionalno graficno orodje... tukaj je res poudarek na profesionalno zato ker ti omogoca res vse! Po moje ti tut kavo skuha... samo tega se nisem zasledil not :))

jest ti svetujem da se naucis Photoshop... PSP pa uporabljas za sproti... sicer pa je PSP za neko osnovno grafiko res dovolj

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

dexter ::

Hello!

KAj je to za en xara webstyle?
Mogoce lahko primerjas z xara x?


gkovac ::

Xara WebStyle je en zanimiv programcek... ki vsaj po mojem spominu ze vsebuje narejeno "grafiko" za web strani... za zacetek ni slab ampak se ga izogibaj, ker stvari narjene z tem programom izgledajo precej lamersko :D

sicer pa je WebStyle predhodnik Xare X (mislim)

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
392998 (1890) c0ck4m0u53
»

Gimp v Photoshop preobleki (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
698653 (6710) CCfly
»

Ko laiki gremo z F2s naprej :)

Oddelek: Omrežja in internet
61037 (937) Lara-K
»

Dreamweaver

Oddelek: Programska oprema
271609 (1351) MaverickT
»

Dober risarski program

Oddelek: Zvok in slika
82667 (2522) SpiDEr8

Več podobnih tem