» »

kako narediti da se bo v povezavi odprl internet explorer in ne mozzila!!!

kako narediti da se bo v povezavi odprl internet explorer in ne mozzila!!!

pitagora ::

naslov pove vse
kako bi to naredil v blog -u !!!
lp pitagora

root987 ::

Am, to na svojem računalniku al za vse userje?

ne kapiram najbolj vprašanja...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

hruske ::

Če hočeš ti s povezavo na spletni strani prisilit nekoga, da mu bo na njegovem računalniku odprlo mozillo, potem to lahko storiš samo s kakim exploitom za IE, ki pogleda če ima nameščeno mozilo oz. firefox, če ni, ga potegne z neta, namesti še IE grafično podobo in odpre v mozili, ki zdaj popolnoma pretenta uporabnika, ki misli, da ima nameščen internet explorer.

Ne, s spletno stranjo ti bo to zelo težko uspelo.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

pitagora ::

@hruske
tole je za v blog!
sicer pa jaz zelim da mu odpre IE in ne mozzilo!!
ko klikne na povezavo.
kako to narest!!
hvala
lp pitagora

overlord_tm ::

a ja kaka razlika med spletno stranjo in blogom?

napiš zravn nej prosim odprejo ta link tam pa tam ...

drgač pa raj stran nared tako da se povsod pravilno prikazuje kukr pa da userjem moriš nej tm pa tm klikajo

pitagora ::

kaj ce pravilno prikazuje?
ce klikne na povezavo mu bo odprl v tistemu katerega ima instaliranega(mozzila IE)
in ce ne dela v mozzili potem nebo mogel videti vsebine strani!!!( kar ne dela)- ena stran ne dela v mozzili
lp pitagora

overlord_tm ::

sej, zato pa nared stran tako da jo bodo lahko tud v mozilli vidl ;)

Gandalfar ::

Aha. In ce uporabnik nima Windowsev bos pa kaj naredu?

pitagora ::

@overlord_tm
stran je ze narejena in je last nekoga samo jo moras gledati z IE, ker v mozzili ne dela.
sedaj bi pa rad, da ko kliknes povezavo na moji strani(blogu) in te pelje na to stran, da se mu odpre z IE in ne z mozzili, joj ze tretjic?!
lp pitagora

Gandalfar ::

Zakaj me diskriminiras?

pitagora ::

ali na kratko
jaz imam stran(blog), ki vsebuje prijateljevo povezavo in ta povezava se mora odpreti z IE!!!ker v mozzili ne dela??
lp pitagora

Gandalfar ::

Zakaj me diskriminirate? S cim sem se vam zameril! :((

*jok*

pitagora ::

@G.......
ti samo reci kako naj naredim.
za druga... ah saj bo
lp pitagora

root987 ::

"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

hruske ::

pitagora, napises da mu bo stran delala samo v ie, ker je bil avtor tojk len, da se ni potrudil, da bi stran dejansko delala.
Rad imam tole državico. <3

root987 ::

eh, on bo vse skupi zavil v eno lepo celofanasto folijo, dodal izjavo kako je ie edina možnost za uporabo in po možnosti še obtožu mozillo za to da ne dela...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

pitagora ::

@root987
tega nisem rekel!!
sicer pa hvala za on link
lp pitagora

satfinder ::

IE Pa kater ormalen se uporabla ta Microshit Kaj ti bi he he he kr piskotke exploitne lepu. Ze caka u vrstah folk za hostije of exploits Pametnjakovic :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Korak do konca in Naprej :).

[MYTiX] ::

Pitagora: še vedno ignoriraš dejstvo, da reč na linuxu (in drugih OSih) sploh ne more delovat.
podpis

webfreak ::

Pa tudi to je, da nekaterih userjev ne boš uspel prepričati, da bi odprli IE, kaj šele z njim brskali (no ja jaz sem tak), tako da bo vse kar boš pridobil s tem (kot je dejal Gandalfar - diskriminacijo) je, da se bo veliko ljudi samo obrnilo in ne bodo nikoli videli tvoje strani.

Zavedati se je treba da IE ni vse na tem spletu in da so še drugi brskalniki, ki jih uporabljajo drugi uporabniki. Zato pa obstajajo standardi, katerih se pa nakateri ne držijo.

alesrosina ::

Tega ne moreš narest. Pika.

Gandalfar ::

seveda se da. Saj je hruske razlozil kako.

Gandalfar ::

oz, mam se boljso idejo. V stran lahko embeedas IE activex kontrolo :)

Tody ::

ja kontaktiraj webmajstra na zabavaj.se :) Oz enostavno z php skripto poizvej kateri browser imajo in jih gromoznasko napizdi ker imajo kaj drugega kot IE 4.0 >:D

pitagora ::

a to res ne gre, da so sami taksni malo izven ranga odgovori,
no eden mi je dal link do strani, ki javi napake v sami scripti
samo jaz nisem admin one strani, ki bi se morala odpreti v IE tako da teh napak ne morem popraviti :)
sicer pa hvala vseeno za prijazne odgovore.
ajde
bog
lp pitagora

Tody ::

Razen če uporabniku ne dodeliš kakega virusa mu nemoreš ukazovat kateri program naj uporablja.

Gandalfar ::

Seveda lahko. IE kontrolo klices v HTML-ju.

hruske ::

Samo mozilla nima IE kontrole. :>
Rad imam tole državico. <3

Gandalfar ::

Ali lahko v Mozillo embeedas ActiveX kontrolo?

hruske ::

So bili eni poskusi razširitev v tej smeri, ja. Samo ne vem kojk deleč je kej.
Rad imam tole državico. <3

mte ::

pitagora: nekateri smo taki da ko vidimo take neumnosti, se obrnemo in niti ne pogledamo niti tvoje strani, kaj šele od tvojga prijatla.. recimo predstavljaj si da bi poptv zahteval, da če hočeš gledat poptv, mora bit televizija točno taka pa taka, wide screen (ker čene se kao slabo vidi filme), z audio sistemom 7.1 pa nevemkajše... se ti zdi to sprejemljivo? Recimo da jaz zaradi virusov ne zaupam internet explorerju, zato uporabljam mozillo. Potem naletim na tvojo stran, ki mi poskuša vsiliti internet explorer. Kako zaboga naj vem da stran NE VSEBUJE VIRUSA? Komu naj zaupam - tebi? A se ti hecaš? Pa ne govori da je to odgovor "izven ranga" ker ni, gre za isto stvar. Samo pomisli malo. Če je pa prijatelj toliko len da ne more popravit strani, potem si ne zasluži linka na njegovo stran. Ne zasluži si sploh smetiti interneta in odžirati placa na disku tam, kjer ima to stran spravljeno. Res je, da je ogromno strani takih ki ne delajo prav. Ampak ali zares hočeš slediti čredi ignorantov, ki jih briga le za svoj ego? Delovanje strani samo v IE pomeni 20% ciljne publike manj (no mogoče par procentov manj). Če te to ne gane - zakaj imaš sploh stran? Razumeš v čem je poanta? Če razumeš, potem to razloži še tvojemu prijatelju, do takrat pa zraven linka dodaj v oklepaj, da stvar deluje samo v IE. Kratko in jedrnato, še posebej pa ne zateženo.
lp

zigi ::

malo offtopic: največja slovenska online glasbena trgovina dela samo v IE? Pa saj niso resni... :\

mte ::

če si mislil na zabavaj.se - če nimaš IE ti lepo (pazi: LEPO) napiše, da nimaš ustrezne programske opreme. Pač odločili so se za wma format - vemo, da bi se mp3 format lepo zlorabljal, wma pa ima bojda neko zaščito. Ne vem, wma me ne zanima in tudi kupovanje glasbe po internetu (razen če prodajajo cdje) me ne zanima. Pač osebni okus, če nekaj kupim želim to imeti fizično pri sebi. Ja je že precej offtopic.
Zadeva pri tem portalu je pa taka čisto zaradi spoštovanja avtorskih pravic (mp3 nima nobene zaščite), kar nima čisto nobene veze s prikazom web strani in lenobo in nespoštovanja standardov - namreč strogo gledano spletna stran se čisto lepo prikaže tudi s firefoxom.
lp

pitagora ::

@mte: zanimivo razmisljanje , analiticno , se popolnoma strinjam, da ne mores vsiliti nekomu IE, sploh zaradi virusov.....!!!
moja stran je cist ok. oziroma se bo... sedaj je le blog :).
linki na tem blogu no eden izmed njih pa je podprt samo za IE.
jas nikomur ne vsiljujem ie-ja samo vprasam ce je to mogoce.
kar se pa tice tv -ja je pa odvisno od sprejema ne pa od same televizije.
lahko mas crnobelega pa na zarnce samo bos malo cakal ampak bos docakal.:D .
se pa strinjam, da vsiljevanje s cim naj brskajo pa ni vredu, ker danes res ne mores zaupati nikomur več.
no toliko.
sicer pa hvala za popravke za stran... sem obvestil prijateljico, da naj popravi da bo delalo v mozzili....
upam, da cimprej 8-)
lp pitagora

Microsoft ::

Security paranojiki über alles ste vi.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

mte ::

Microsoft - niti ne. če bi bil, bi imel vsaj kakšen firewall pod unixom pa ga nimam. Samo ne da se mi vsak teden zaganjati ad-aware-a, spybota, posodabljati požiralec sistemskih sredstev antivirus in podobnih reči (ja, tudi avtomatsko se da ampak kolk rama poberejo vse zadeve?). Zdej pa ti reči da tudi ti tega ne počneš pa se boš fajn zlagal. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problme s slikami in z logoti ki niso na istem strezniku!!!

Oddelek: Omrežja in internet
10812 (755) pitagora
»

dodajanje skladba v ozadju!!!

Oddelek: Izdelava spletišč
191068 (833) EMET
»

Odpira se največja spletna glasbena trgovina pri nas...

Oddelek: Loža
463527 (2005) Gandalfar
»

Nov članek: Mozilla 1.4

Oddelek: Novice / Nova vsebina
192441 (2441) CaqKa
»

Nova anketa!

Oddelek: Novice / Ankete
432617 (2617) Hellios

Več podobnih tem