» »

P4

P4

Adephx ::

OK zadeva je taka,...

Konfiguracija:

P4 2400Mhz
GAIL 512Mb 400Mhz PC 3200
Asus P4C800

Poskušal sm navit procesor in uspelo mi je brez težav ga navit na 2910Mhz!
Moj cil pa je okroglih 3000Mhz! Ampak čim navijme več kot 2900Mhz mi računalnik preprosto zmrzne!
Temperature procesorja se gibljejo tam med 35 in 38 °C matična pa 34 °C (ko je procesor navit)!
Res pa je da imam kr falš hladilnik enega originalnega za P4 2400!!! Ampak ne vem če je potrebno menjat hladlink ko pa imam temperature še v mejah normale!

Prosim za kakorkolikšno pomoč!
Since 5. jul 2004

OwcA ::

Nekaj delaš narobe.
Sam z enakim procesorjem (predpostavljam, da je C), hlajenjem in ploščo z lahkoto dosežem 3,4 GHz.

Kateri BIOS imaš?
Poskusi s kakšnim delilnikom za frekvenco RAM-a. Morda v tem grmu tiči zajec.
Kakšen imaš napajalnik?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Adephx ::

Glede biosa,... kje bi to pogledu?
Delilnik rama - se ne spoznam še tok na navijanje? Če mi lah kdo to mal pojasni, saj hitro razumem! ;D
Napajalc mam pa enga 400W za 10k
Since 5. jul 2004

Adephx ::

Na tle piše vse o moji matični!

http://www.asus.com/products/mb/socket4...
Since 5. jul 2004

billy ::

P4 2.4 so menda najbolj uspešni procesorji za navijanje, sevedaj takoj za 300A :) ampak tisto so legende, ki so se dale navit za več kto 100%

torej 2.4C mora iti brez problemov na 3.6ghz z stock hladilnikom. Z dodatnim pa tudi več!

tako da malce poglej po osnovah navijanja, spreminanje ratia, ram latency, etc...

Boki_ ::

A si dvignu kej voltažo? Ramom pa CPUju, NBju ni še treba, lah pa za silo.
I'm back

NetSkay_ ::

Ja sej prej sm zvišal voltažo procesurhu pa sm ga dal na 3000Mhz!!!!!
Voltažo sm pa dal na1,876 al neki tazga!
SAMO je procesor nekam sumljivo škripal in temperatura se mi je dvignila na 60°C!!!! Pa sm rejš znižal nazaj!!!

billy ::

Za northwooda, torej tvoj CPU, je max temp 1.7V tako da ne dajat več, razen če imaš konkretno hlajenje.

NetSkay_ ::

Ja sm poslušal tvoj nasvet in dal voltažo na 1,7v in mi gre lepo na 3Gh samo,..... mi zašteka pri prvem test pri Pc marku =P

morphling1 ::

billy če mi najdeš take P4ke ki gredo z lahkoto na 3.6GHz oz. 300FSB jo takoj kupim.
NetSkay_ pri tebi ni problem v procesorju, ampak nekje drugje, napetost nimaš kaj povečevat čez 1.65V če bi rad čez 3GHz pa tudi če imaš box cooler.
Probaj znižat razmerje FSB:Ram na recimo 5:4
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

billy ::

Ne gre se jih več dobit :(

Jaz sem še pred 1 letom iskal tole serijo, ampak jih tudi ni blo več za iskati.

ampak koliko sem gledal teste na netu in kaj ljudje pišejo so vsi spravili na 3.6Ghz tako da ne vem...ali se lažejo, ali pa pri nas prodajajo drugorazredno robo da se ne da noben tako daleč spraviti.

Boki_ ::

Jap, mislim da ga je nekdo.... Morph do you know something about...
I'm back

NetSkay_ ::

Kako bi pa jst to razmerje znižal??? =P

billy ::

Išči ram speed ali pa RATIO. ram speed imaš ponavadi možnosti: 266/333/400/500 torej:

266 pomeni 2:3 ratio
333 -> 5:4
400 -> 1:1
500 -> 4:5

torej teorija, če daš FSB procesorja na 250mhz in rame na 320 (ratio 5:4) pomeni da bodo delovali na 200mhz, isto kot če bi mel FSB CPUja 200mhz in rame na 400 (1:1 ratio). simple a ne?

Ps, ratio = razmerje po slovensko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

LittleDevil ::

Jest lahko dobim 2.8(M0), nakateri veste kako dobro se navija ta procesor... Meni je uspelo 292FSB 4088MHz, to je bil najboljši rezultat, drugac pa tam okol 4HGz na 3920 sem pa se lahko pognal test v 3DMarku.
Najbrz bi sli se vec samo sem navijal samo z delilnikom 1:1. >:D

Če koga zanima ZS.

LP

NetSkay_ ::

Folk neki delam narobe!!!

Rame sm dal na 333Mhz
Fsb sm dal na 167
Voltažo pro. sm dal na 1,65
Voltažo ramov na 2.25

V winse mi gre samo,.... Pcmark zašteka in ena igra mi je prej zaštekala v meniju in sm probu it še enkrat notr pa sm jo lah mal igral pol pa je spet zaštekala!!!

Ma kaj me je*e temperatura???i

billy ::

WTF?

čaki malo..kateri procesor pa imaš ti? 533fsb?

NetSkay_ ::

Kaj jst??? Na tle vse piše!!!!

morphling1 ::

A joj :))
Itak da ne moreš te verzije hudo navijat. Osnova je 133 MHz ti procesorji so šli tam do 3GHz pa še to ne vsi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

billy ::

Ojej :)

Potem pa kar nabavi tisti procesor ki ga en prodaja nekaj postov zgoraj. Tale je milorečeno klump

NetSkay_ ::

No to bi mi lah povedali malo prej =P Em kakšno leto prej =P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624802 (20784) PrimozR
»

Problem pri navijanju INTEL E8500? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
849348 (8611) Sibirc
»

e8400 ne gre nad 3.6ghz

Oddelek: Navijanje
252988 (2359) nUUb
»

Optimizacija OC nastavitev

Oddelek: Navijanje
141699 (1400) 51M3K
»

A lahk mal pokomentirate to setavo

Oddelek: Kaj kupiti
11856 (767) Nato

Več podobnih tem