» »

Kako povezati 2 računalnika na dolžino cca 350-400 m??

Kako povezati 2 računalnika na dolžino cca 350-400 m??

CikO ::

Imam kot vidite malo težavo - ker pa več glav več ve, iščem najcenejšo in seveda najbolj praktično rešitev!
Na žalos med obema točkama ni vidnega polja!
linija bi potekala pod milin nebom tako odpadejo vmesni hubi. Optika - miljonar pa res nisem (drugače bi bila odlična).
Telefon - ne bi rad spet sponzoriral našega telekoma (včasih je bilo fajn - si se po 7 uri gor konektal pa si gor bil do sedmih drugo jutro pa je samo en impulz padel !!! - KJE SO TI ČASI !!! - sedaj pa nam bodo še sekunde obračunali !!!)


  • spremenilo: CikO ()

Stra ::

Hm.. Kaksen drag, brezzicen sistem, optika (spet drago) ali pa vec hubov vmes (to bi blo verjetno najbolj poceni :)

DscS ::

hubi malo težko če imaš kabel na odprtem, plus to da imaš lahko sam max 3 hube zaporedno vezane. po mojem je še najboljše optika, sigurno cenejša od wireless

Igor ::

heh DscS dej ga ne lomi
pri optiki samo ena stvar ni dobra >:D in to je zal cena ..
opticni kabli so fletno dragi najvecji problem je pa (zal se ne spomnem zdele kuko se temu rece) tista kutija na keto priklopis na en konec utp na drugi pa mrezni kabel ..
pol je se mrezni kabel in problemi ko ga kdo (ne)hote preseka ..
jest bi na tvojem mestu mal probal brezicno ..
vidna razdalja ni pogoj ..

zizi ::

Ciko nekje mislim da v Joker-ju sem vidu ene take čudne stvarce:
Gre namreč za hub-e na telefonsko linijo(nekakšno omrežje...:D
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

Administrator ::

Ja z coax kablom se da do 125 metrov z utp pa do 100.
Lako bi povezu z coax pa bi dal se umes ksne ojacevalnike.>:D

Tjulenj ::

coax je v osnovi do 185m, naj bi pa potegnil tudi do 400. ali je za to potreben poseben kabel? ne vem. posebna mrezna? morda. jaz vem da moja realtekova ima en jumer gor, kjer izberes navaden ali pa long-coax. ce to ne bo delovalo ti ostane bilokatera povezava s ponavljalniki vmes

MadMax ::

Uporabis lahko STP (Shielded Twisted Pair) - to je v bistvu UTP z oklopom na masi.
Vmes das pa se po potrebi en poseben ojacevalnik signalov (beri: najcenejsi HUB:D), ce zadeva ne bi hotela delovat v enem kosu.

srale ::

imeu se en tak problem..na koncu smo prišli do tega da je najcenejše da se oba kompjutra povežeta preko interneta...adsl in podobne stvari..drugačne poceni stvari za tako stvar ni...

bw:cox na tako stvar sicer VČASIH deluje...ampak zares samo včasih..brez pametnih razlogou pa na take razdalje ne bo kaj vliko delovalo...žau

Spajky ::

Ideja: kaj pa oklopljeni dvozilni kabel in 2 najcenejsa xDSL modema...8-)

CikO ::

Dva xADSL modema??

Ali bi stvar delovala (brez centrale) ? - kje dobiti več podatkov

srale ::

to niti pod razno nebi šlo...

SasoS ::

Baje da bi z xDSL modemi šlo...

http://slashdot.org/askslashdot/01/04/2...

ABX ::

Optika te pride po 300 Sit za 1 meter kabla + po 1500/2000 Dem za vsak konec.


Ima pa eno pozitivno točko, ko vse povežeš in dela te takoj zaposlijo v kakšni firmi :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

tolar ::

Povlecite parico in dajte modeme point to piont nekateri imajo prenost tudi do 2M.

krho ::

CikO:
kloko pa rabis prenosa?
je 115kbps dovol ce je imam resitev.
cena se ne 2000SIT+ kabel

CikO ::

Sploh ni potrebne velike hitrosti le kakšen quake ali pa kaj podobnega bi moral laufat na liniji !!!!

CikO ::

Ni potrebna hitrost -- le igre ala quake in NFS bi morale delovati !!
CikO

krho ::

CikO: dej mi pis na mail pa ti lohka narisem shemo pa ti jo poslem: moj mail najdes v profilu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Kockanje" na siol TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539980 (8275) rezator
»

UTP na Koaks (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
555479 (4507) Gapi
»

Povezava iz omarice do modema

Oddelek: Omrežja in internet
345452 (4588) ZGI
»

Dolgi mrežni kabli

Oddelek: Omrežja in internet
181477 (1272) OldSkul
»

dva racunalnika + mreza +oba dostop do interneta (kako?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
271641 (1308) leskovsekg

Več podobnih tem