» »

Povezava iz omarice do modema

Povezava iz omarice do modema

Tilk ::

Zdravo!
Doma smo začenjamo imeti kar nekaj preglavic glede povezave interneta. Včasih dela, včasih ne - ipTv je tud bol svojeglav. Siol majstr je že biu tukaj,zamenjal modem. XNaročil je naj se potegne iz omarice, ki jo imamo na hiši do modema direktno UTP kabel (2*4*0,5).

MOje vprašanje je ali obstaja še kakšen boljši kabel, ki bi ga lahko potegnili do modema - razna optika itd, da bi bila zadeva ZAZIHR.

Hvala za odgovore.

Tilk
Tilk

Ted ::

UTP - unshielded twisted pair. Nabavi raje FTP ali STP kabel, sploh če je linija nihala.
Mah...

Tilk ::

kje bi se pa dal to kej nabavt?
si imel to v mislih?

http://www.mimovrste.com/artikel/251001...

pa kdo to lahko pride inštalerat? ker stvar poteka direkt iz omarice, zato se mi zdi, tm not so pa več ali manj samo žice.
Tilk

energetik ::

Ja, takega. Važno je, da so parice zavite v folijo. Uporabil boš itak samo 1 parico. Pa nabavi tak kabel brez teh priključkov, ker jih ne boš rabil. Bo treba une druge gor dat - na tej sliki zgornjega.
Tukaj imajo te zadeve zelo poceni na metre.

V omarici ti morjo pa Telekomovci šraufat, če ne znaš sam. A ni zaklenjena?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Vanadium ::

Lahko pa kupis TU jaz sem pri njih kupil SFTP kabel in sem zelo poceni ga dobil, koliko je pa bil meter pa nevem več ker je cca 2 leti od tega.

L.P.

Tilk ::

Serviser mi jo je pustil odprto. kabel brez konektorjev torej. Bral sem malo po wikipediji, in mislim da bo zadeva zadostovala tudi ko pride optika (20/20) v hišo.
Tilk

Pyr0Beast ::

Ko bo optika ti bodo kar sami potegnili svoj kabelček :)

Drugače je pa SFTP zelo dobra zadeva za xDSL .. še boljša zadeva je, da modem postaviš kar v omarico, do tam pripelješ še štrom, od njega pa net.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MTB ::

Če je razdalja samo 20 m, potem ne rabiš super truper kabel.

energetik ::

Ko pride optika, boš dobil drugo omarico in optični kabel do modema, tko da ta FTP potem ne bo imel veze...

jini ::

in potem bo šel človek kupit nek super oklopljen kabel, pustil oklop v zraku in bo imel še večje sranje kot sedaj.

MTB ::

Samo kot zanimivost. Sodelavec je imel težave z doma narejenim utp kablom. Spojil je konektorja na kabel, žice po barvi, enako na enem kot drugem (ampak ne po standardu). Ni delalo. Ko ga je prinesel v službo, kjer imamo profi tester je mu je bilo vse jasno. Omsko so bili vsi kontakti prevodni. Ampak....
Odgovor se skriva v definiciji z wikipedije - Neoklopljena sukana parica ali UTP (ang. Unshielded Twisted Pair) je vrsta kabla, ki se ga uporablja v telekomunikacijah. Ker so žile v UTP kablu prepletene, to zmanjšuje elektromagnetno interferenco.
Prave parice niso bile povezane in štala... Šola za v bodoče.

Tilen ::

Samo kot zanimivost. Sodelavec je imel težave z doma narejenim utp kablom. Spojil je konektorja na kabel, žice po barvi, enako na enem kot drugem (ampak ne po standardu).

Probaj kdaj zadaj na napajalniku preklopiti v 110V način (s tistim ta rdečim stikalom) pa boš videl kaj lahko narediš, če imaš vse kontakte OK in nisi po standardu. (raje ne)

"Profi" tester je pa lahko vsak navaden router / switch. Priklopis kabel in gledas ce lucke na obeh straneh na konektorju veselo bliskajo.

MOje vprašanje je ali obstaja še kakšen boljši kabel, ki bi ga lahko potegnili do modema - razna optika itd, da bi bila zadeva ZAZIHR.

Popolnoma brezpredmetno je sedaj za 20m tega kabla paničarit zazir ali ni zazihr, če si zdaj zdržal s kablom, ki ima po možnosti še papirnato izolacijo. Za ADSL/ADSL2+ hitrosti kupi pač navaden kabel, kot ti je tehnik priporočal in bo vrh glave. Tudi tisti, do katerega si že podal link v tej temi.

pa kdo to lahko pride inštalerat? ker stvar poteka direkt iz omarice, zato se mi zdi, tm not so pa več ali manj samo žice.

Napelji kabel in javi Siolu, da naj pridejo zvezat in zaklenit omaro nazaj. V kolikor si vezan direkt na končnik potem raje pusti, da si ne boš še kakšnega jeznega soseda za vrat nakopal.>:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MTB ::

Vidim Tilen da nisi glih iz tega foha... Profi tester je pri dolgih linijah še kako pomemben.

misek ::

"Profi" tester je pa lahko vsak navaden router / switch. Priklopis kabel in gledas ce lucke na obeh straneh na konektorju veselo bliskajo.

:D Bliskajo že, ampak ko bo hitrost prenosa samo nekaj kB/s bo pa router in vse ostalo krivo.

Tilen ::

Vidim Tilen da nisi glih iz tega foha... Profi tester je pri dolgih linijah še kako pomemben.

MTB, gre za test UTP kabla tukaj pri tvojem primeru (z vsemi žicami in npr. 100mbit lanom). Izven konteksta teme avtorjevega vprasanja. Za testiranje karakteristik bakrene parice na razdalji 5 kilometrov pa lahko npr uporabis CableShark. Če le imaš takšno orodje.

:D Bliskajo že, ampak ko bo hitrost prenosa samo nekaj kB/s bo pa router in vse ostalo krivo.

Še nekdo, ki je pozabil, da avtor teme rabi par, ki bo zamenjal od končnika do hiše na razdalji 20m bakreno parico in bo imel na drugi strani RJ11 konektor? Tukaj bodo hitrosti kaj misliš koliko? V idealnih pogojih (0m od delilnika >:D ) MAX 24Mbit (ADSL2+). Tudi če potegne UTP/SFTP CAT 7 kabel bo koristil samo 2 žili, nič več.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MTB ::

Kot prvo, Tilen, da pri 20 m kabla, kot ga rabi Viking, ni potrebno čarati, sem napisal že kar nekaj postov gor.
Kot drugo, da gre pri problemu napačnega spajanja paric zgolj za zanimivost, sem tudi napisal.
Kot tretje, izven konteksta je bil tvoj primer z napajalnikom.
Pa napiši karkoli hočeš, res se mi ne da nabijati poste s komentiranjem tvojih mnenj...

Tilen ::

Kot tretje, izven konteksta je bil tvoj primer z napajalnikom.

Niti ne. Samo primer dobrih kontaktov ter posledičnega bliskanja, če nisi po standardu. Včeraj je bilo očitno malo pozno in sem problem tvojega sodelavca z UTP kablom dal v "LAN" in ga tako obravnaval (napak). Da se vrnem nazaj k problemu Tilk-a - Najlažje bo, da potegneš 20m STP kabla, javiš na Siol - oni pošljejo rajonca in ti v omarici zveže. Prosiš ga še, če ti na drugi strani stisne gor RJ11 konektor in si rešen. Pred tem se pozanimaj še, če takšen poseg doprinese kakšne dodatne stroške. Telekom pač.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

misek ::

Bliskajo že, ampak ko bo hitrost prenosa samo nekaj kB/s bo pa router in vse ostalo krivo.
Še nekdo, ki je pozabil, da avtor teme rabi par, ki bo zamenjal od končnika do hiše na razdalji 20m bakreno parico in bo imel na drugi strani RJ11 konektor? Tukaj bodo hitrosti kaj misliš koliko?
Nič nisem pozabil. V začetku bo kabel čisto dober. Ampak sčasoma bo zaradi slabih kontaktov (ki se bodo samo še slabšali) spet nehal delati. Pa ne pozabi na vplive okolja. Takšen kabel je še bolj pomemben, kot tisti nekje na toplem.

darkolord ::

Mimogrede, če uporabiš kak FTP ali S-FTP kabel, ga moraš pravilno ozemljiti, drugače je slabše, kot če uporabiš navadnega

Tilk ::

Aha, torej STP kabel. Glede pravilne ozemljitve pa upam, da telekomovci to obvladajo. Če ne, koga lahko dobim zato? To se štromarji ukvarjajo bol s tem a?

Kaj pa je z zadevo za optiko? Mislil sem, da bo STP kabel zadostoval. Ker nekak ne mislm tega menjat usak let..Kaj je s tem?

Problem za menjavo kabla je namrec v tem, da so pri siolu pogruntali da mamo v bajti to neki slabo narejen. Finta je pa tud v tem, da recimo sosedom isto steka vse skupaj le da so oni 200m od omarce. Zdej bolje, da pred svojim pragom počistim, preden se spravim na Siol.

Hvala za pomoč
Tilk

Senitel ::

Ja optika ti pride do "modema"... Razen če boš imel modem v omarci? Ne more ti prit optika v omarco potem pa naprej po bakru do modema. A ni to samoumnevno?

darkolord ::

Aha, torej STP kabel. Glede pravilne ozemljitve pa upam, da telekomovci to obvladajo. Če ne, koga lahko dobim zato? To se štromarji ukvarjajo bol s tem a?
Če ne bo res dolga razdalja (>100m) in če ne boš vlekel kabla poleg kakšnih energetskih vodov, potem je UTP več kot dovolj...

Ne more ti prit optika v omarco potem pa naprej po bakru do modema. A ni to samoumnevno?
No, lahko bi bil (čeprav ni) konverter na koncu... Pri Telekomu nikoli ne veš :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

blackbfm ::

Punca je imela enak problem, net je enkat delu enkrat ne. Siolovi "tehniki" so dostkrat prišli in nič niso naredil, ker jim pač ni bilo jasno kje bi bil problem. Potem so šli s siola na t2 (ker je boljši in cenejši). No tam se pa modem sploh ni hotu postavit. Smo šli menjat vse kable v hiši ampak ni nič pomagalo. No potem je tehnik od t2 pršu, vse zmeru gor dol in odkril problem v omarici pri sosedu. Ena žička je mela oksidirane kontakte or something:P No, je zamenju in od takrat je delal vse brez problema. Meni je zanimivo to da siolovci oz. telekomovci nič niso nardil, potem pa pride tale tip od t2, nevem če je imel 25 let in zrihta vse u nulo8-)

Samson ::

To pa zato, ker t2 da svojim tehnikom aparaturo ki kar nekaj denarja stane. Mozakar na aparatu vidi na kateri dolzini priblizno je motnja. Potem se ozre okrog sebe in vidi. pri telekomu pa je tako, da dejansko taksne stvari za njih izvaja GVO, ki je ratal iz telekoma seveda. Meritve stanejo cca 200€. Aparatov pa ne mislijo kupovat za vsazga posebej. Mislim, da se morajo lokalni in manjsi telekomi v kaksnem msetu zelo borit da dobijo taksno opremo. Ce se ne motim mi je omenjeno bilo da je cena taksnega aparata cca 20k €. Menda, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Vanadium ::

neki cez 20k€ je sunrise tu pa še link če koga zanima kaj imajoLINK

Pyr0Beast ::

Mimogrede, če uporabiš kak FTP ali S-FTP kabel, ga moraš pravilno ozemljiti, drugače je slabše, kot če uporabiš navadnega
Niti ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

20sdfj093f ::

Tista ozemljitev oklopa ni tako nujno potrebna, vendar je ni slabo imeti.

Pyr0Beast ::

Oklop ni najbolje da se kar ozemlji. Preko kapacitivnega filtra ali česa temu podobnega se ga spravi na nični potencial.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

20sdfj093f ::

Pa saj če imaš dobro ozemljitev na tistem mestu (recimo da je res blizu glavne hišne elektroomarice) verjetno ne bi smela bit panika?

Če ne pa kaj, en RC člen 10M/4n7 ?

Pyr0Beast ::

Ni panika zaradi same ozemljitve ampak zaradi tega, ker se po tem oklopu zelo radi sprehajajo kakšni večji (enosmerni) tokovi ki nastanejo zaradi razlik potenciala med napravami.

Če že greš z RC členom lahko uporabiš 100R 100nF zadevo ali pa preprosto na obeh straneh vržeš nekaj 100nF kondijev.
Ozemljevanja na eni ali drugi strani bi se sam osebno izogibal, saj zna biti neprijetno če nekje 'popusti' masa ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

20sdfj093f ::

Ah, potem ni panike. Ozemljil sem ga itak samo na eni strani (prav zaradi tega).

Tilk ::

jah novica. prsli so zamenat neko zicko na stangi nekje, in cudes. k men je prej prslo 4mega, zej pa kr na enkrat 13:D.

res waw!!

No, stvari useeno ne delujejo se cisto 100%, zato je menjava inštalacije še vedno aktualna.

Hvala za pomoč in odgovore!
Tilk

Pyr0Beast ::

En sam slab spoj lahko dela take težave, da glava peče ..

.. na primer padanje povezave vsake 3 ure ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Trupl0 ::

Vprašanje, čeprav je ta tema že malo v arhivih.

Imam 8/1 paket, 2 vmesnika za TV + telefon od T-2.
Živim v bloku, ki je od centrale oddaljen 600m ( modem se mi sinhronizira na cirka 850m -> info od T-2 ). Sosedu, ki je takorekoč slab meter stran ( sosednja vrata ), pa se modem sinhronizira na cirka 650m.

Enkrat smo šli z T-2 tehnikom zadevo pogledat in ugotovili naslednje:
- kabel od omarice do stanovanja je vsaj 10 "štukan"
- verjetno je kje slabo izoliran ( s kakšnim termoizolircem )

Pravi, da bi bilo najbolje potegniti UTP oziroma nov kabel od omarice do modema.

Internet, TV in telefonija deluje normalno razen, ko se internet intenzivno uporablja ( po zelenih pašnikih ;) ) se začnejo motnje na TVju.

Vprašanje je sledeče, ali se mi bo modem sinhroniziral na krajši razdalji kot zdaj, če zamenjamo kabel in, ali si bom s to potezo lahko priskrbel hitrejše okno v svet ;)
If you are going through Hell, keep going !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trupl0 ()

ZGI ::

sigurno, vsak spoj šteje.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5826890 (12619) denisbegood
»

povezava RJ11 vtičnice - pomoč prosim

Oddelek: Omrežja in internet
2813195 (3412) wexor
»

Telefonski kabel na meter.

Oddelek: Omrežja in internet
395993 (4823) MadMax
»

Nakup LAN kablov kat. 5 ali 6 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6615259 (13676) Invictus
»

menjava tel. kabla od omarice do modema

Oddelek: Omrežja in internet
144660 (4379) Tarzan

Več podobnih tem