» »

slo-tech linux verzija 2

slo-tech linux verzija 2

jahtba ::

ja, cd sem pripravil, pa mam že kup vprašanj. S sinom imava vsak svoj pc, zdaj pa sem postavil še tretjo skromnejšo varianto - celeron 500,128 mb rama, 4 gb hd, giforce 64 mb grafika,mrežna, no v planu je večji disk. Ta pc kakorkoli ga bi imenoval, bi imel nalogao da downloada preko adsl-ja, ter povezovalno funkcijo, to da prek domače mreže material potegnem na eden ali drugi pc. Vprašanje je,ali
omenjeni Linux je možno štartat z hd-ja, ali je možna komunikacija med xp winsi, ter kako je z dostopom na adsl. Pa še vprašanje tako mimogrede, ali je boljše na slabšem pc-ju uporabljat starejši op.sistem, kot novejši (glede zahtev in obremenitev, ki jih nedvomno ima tudi sistem sam).

Gandalfar ::

linux ti bo na taksnem sistemu cudovito tekel.

bittorent, mula .. to vse zelo dobro spila na linuxu. dc++ , soulseek, itd. tudi. Z kazaa je micken vec dela ampak tudi ni prevec panike.

ADSL brez tezav dela, prav tako ni tezav s povezovanjem v WinXP.

Kar se zadnjega vprasanja tice je odgovor Da in Ne.

Recimo na tem sistemu bi bilo bolj mazohisticno poganjat WinXP. Medtem, ko bi ti kaksni starejsi windowsi se fajn laufali.

Problem, ki se ti pojavi je predvsem varnost. Ali proizvajalec nudi varnostne popravke za tako star operacijski sistem (win98 npr.) ter kako je z programi, ki jih gor poganjas.

Zdej v Linux primeru NIKOLI ne uporabljaj starejsih razlicic. Torej, ce se le da si omisli najnovejso Federo, najnovejsi stl ipd. Vedno lahko zamenjas namizje z enim, ki manj zasede (KDE zamenjas z xfce4) in zgubis malo user-friendlines pridobis pa blazno na hitrosti. Zelo pomembno s stalisca varnosti saj obstaja mnogo napak v linux sistemih, ki so zelo hitro popravljene sicer, vendar pa ti nihce ne more pomagat ce namescas starejse, se nepopravljene razlicice.

jahtba ::

star pregovor pravi kdor hitro da, dvakrat da, sam bi ga popravil,kdor hitro odgovori, dvakrat odgovori - res sem hvaležen. No najlepši je stavek prav gotovo: linux ti bo na taksnem sistemu cudovito tekel in dodam upam da bo tako, se bom potrudil, čeprav se kot mnogi mogoče po nepotrebnem bojimo Linuxa, ali pa je odvisnost od winsew tako velika.
Mam pa res veliko željo, da zadevo speljem do kraja - res lepa hvala !

MasterMind ::

Odvisnost in neučenost ;) (razloga zakaj se ne uporablja Linux tko na široko). Seveda so še dodatni razlogi, sam se mi ne da poglabljat,
Gentoo, KDE uporabnik.

jahtba ::

Prav gotovo je razlogov veliko, vmešavati v to pa neučenost,je pa dokaj nizek nivo, ki si ga konec koncev lahko razlagam tud kot spoznanje, da za uspešno in prijazno uporabo windows sistema pač ne potrebuješ nobene učenosti, ampak so znanja uporabnikov že prirojena. Povsem človeško je dejstvo, da človek velikokrat na svoji poti vedno izbere lažjo varijanto, mogoče tudi iz nevednosti, ne pa iz neznanja. Sicer pa bom zaključil z staro mislijo, če človeku ne želiš pomagat, ga vsaj pri miru pusti.

MasterMind ::

Neučenost sistema Linux. Da se naučiš sistem Linux rabiš čas in potrplenje. Res je, da bo Windows večino ljudi izbralo, ker je lažje. (S tem kar sem reku, nism imel v mislih nbenga žalit).
Gentoo, KDE uporabnik.

Gandalfar ::

Ubistvu ni cisto res. Vecino ljudi so postavili pred Windows sistem in rekli "delaj" .. danes, ko kaj podobnega naredijo novim linux uporabnikom (ki prej niso uporabljali windowsov) zadeve tudi cisto laufajo.

jahtba ::

pa to je to, problem je v windowsih in ne v v linuxu, težko je, če se enkrat navadiš vozit recimo po levi, pa čez noč preklopit na desno. Prav zato, ko na vsakem koraku iščem podobnost med sistemoa so problemi, zato je z angleškimi verzaijami še tolk hujše, če seveda jezika ne obvladaš (jaz ga ne preveč). Lahko bi zaključil s stavkom, ki bi bil dokaj natančen za vstop v linux in sicer: pozabi staro in začni na novo (ja verjamite to je pa v življenju tud težko)

JamesBond ::

Pardon, samo jaz bom pa to temo ponucal za eno vprašanje v zvezi z S-T linuxom 2.0.
Zanima me, kako naj usposobim adsl v njem?
Poizkusil sem v xcontrol center na PPPoE adsl config, pa se mi ta sploh ne odpre :/
Morda ne prepozna mrežne? (čeprav mislim da jo, ker mi pri network configu najde neki eth0...)
Kaka ideja?

Gandalfar ::

odpri konzolo in napisi

'pppoeconf' notri. Pa nam zaupaj kaksna je napaka

JamesBond ::

Uf hitro :)

Ok bom. Samo malo bo trajalo da spet rebootam pa nazaj :)

P.S. Aja pa zdi se mi, da sem to že probal...

Zgodovina sprememb…

JamesBond ::

Ja, sem napisal.
Napiše, da je "bad". (ne najde komande..)

Gandalfar ::

ups

sudo pppoeconf

JamesBond ::

Ojoj zaj pa spet cakat, da se to tak dolgo nalaga, heh
Pa mislim da sem to tudi ze napisal....

JamesBond ::

Ne, ne gre...

Napiše sudo:pppoeconf bad command al nekaj...

JamesBond ::

Hm, res nobene ideje?

Gandalfar ::

dpkg -l | grep ppp

/usr/sbin/pppoeconf

ls -la /usr/bin/pppoeconf

stvar bi morala 'kar delat' ..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 8.10 desktop - težave

Oddelek: Operacijski sistemi
252538 (1984) Gapi
»

[LINUX] Fedora 5 64

Oddelek: Operacijski sistemi
201178 (975) WinsuckeR
»

[Linux] Noče se povezati z ADSL

Oddelek: Operacijski sistemi
402023 (1492) sverde21
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190295428 (23085) Skrat
»

adsl+debian

Oddelek: Omrežja in internet
391441 (1053) Gandalfar

Več podobnih tem