» »

[Linux] Noče se povezati z ADSL

[Linux] Noče se povezati z ADSL

sverde21 ::

No po vseh šolskih obveznostih sem se spravil svojo Linux mašino povezati z ADSL.

Najprej sem imel gor Slackware 10.2 in sem naredil vse potrebno:
- netconfig
- pppoe-setup (vpis uporabniškega imena, DNS, geslo,...)
- pppoe-start
no tukaj se pa zatakne, povezava se noče vzpostaviti zato napiše TIMEOUT. V pppoe-setup sem nato probval različne DNS-je (SiOL, Arnes,...) in nič ni obrodilo sadov.

Nato mi je bilo dost, potegnem dol ClarkConnect3.2, ki je namenska distribucija za postavlanje routerja (firewall-a) in sem mislil da z njo pač ne bo problemov pri povezovanju z ADSL. Distribucijo naložim, nastavim nastavitve v inštalaciji (med njimi je tudi nastavljanje ADSL povezave), ki jih res ne moraš zgrešiti in nastaviti kaj narobe.
Do tu vse lepo in prav, ampak ko prvič zaženem Linux se mi spet noče povezati :x , spet je sledilo nekaj poskušanja z nastavitvami vendar brez uspeha.

Zato sem naložil nazaj Slackware 10.2 in probujem naprej...

Sedaj pa glevno vprašanje in sicer kako hudiča naj uspostavim povezavo z ADSL.

P.S.: Poskusil sem tudi z 3 mrežnimi karticami (tako da mrežna ni kriva) in 2 računalnikoma in nič od tega. Komunikacijski prehod je pa tale:



Hvala za pomoč že v naprej!

LP sverde1
<?php echo `w`; ?>

gandi ::

Men ga je ratal povezat v nastavitvah mrežne kartice, izbereš DSL povezavo, vpišeš naprimer Siol, uporabniško ime in geslo pa bi moralo povezat... Pri meni je ratalo, imam pa Suse 10...

sverde21 ::

Ja to ni SuSE :D jst pri temu sploh grafičnega okolja ne uporabljam, ga niti ne nalagam, ker ne rabm :\ . Ampak z ADSL se more povezat, ne vem v čem je fora, mogoče sm spregledal kakšno malenkost, ampak ne vem, če potem bi moralo delati ko sm naložu ClarkConnect IMO:\
<?php echo `w`; ?>

64202 ::

Kaj pa reče /var/log/messages? Glej za vrstice s pppd
I am NaN, I am a free man!

sverde21 ::

/var/log/messages reče:
pppd 2.4.4b1 started by root, uid 0
Using interface ppp0
Connect: ppp0 <--> /dev/pts/0
Connection terminated.
Modem hangup.
Exit.
<?php echo `w`; ?>

NeOman ::

Kaj pravi "plog" ?

sverde21 ::

# plog
-bash : plog: command not found

:8)
<?php echo `w`; ?>

grex ::

jst mam isti problem, ampak uporabljam gentoo, pppoe-start pa to je pa vse isto.

Vglavnem, zadeva je bila sledeča:

# pppoe-start
.............. (ne vem kolk pikic že) TIMED OUT!

#

in to je vse kar dobiš, v nobenem logu nč pametnega.

Rešitev (kao!):

napiši pppoe-stop, izšteki modem, počakaj 20 sek (vmes še napiši ps -e ter killni vse kar sliši na ime ppp) , všteki modem, počakaj 40 sek (da se poveže s siolom modem sam) in potem ponovno pppoe-start. Če ne dela, ponovi vajo do 3x.

zakaj to dela,.. pojma nimam.

sverde21 ::

A ob naslednji povezavi je treba vajo z to foro ponavlat, namreč jst bom vsak dan računalnik izklaplu in vklaplu... in se mi zdi BV to za vsako delat :| najrej bi si dau v /etc/rc.d/rc.M ukaz da mi sam zalaufa pppoe-start na začetku :P
<?php echo `w`; ?>

grex ::

a dela pol?

Jaz sem namreč že enkrat to isto spraševal kaki dve leti nazaj, ampak nisem dobil nobenega pametnega odgovora.

Ker pa so mi windowsi isto počeli, sem mirno klical na Siol (v smislu: "dobar dan, sem glupa blondinka in kar noče se mi povezat, brez da prej resetiram modem.... dejte zrihtat). Prijazen glasek mi je povedal, da gre za nek bug nekaterih modemov, ki zahteva to proceduro.

So mi upgradal neki (to mi je bilo rečeno, u bistvu me niti ni zanimal, ker je kasneje v winsih delalo). Potem je prišel linux in zadeva se je ponovila, od tu nisem več našel rešitve. Vendar sem spet poizkusil z winsi (na laptopu) in spet isto počne kot včasih, vendar, ker imam uptime 24/7 me niti ne moti preveč, če pa ugotoviš boljši način pa le povej.

je mal bad, če ugašaš in prižigaš ves čas. Še posebej moti pri sshju, ker ti avtomatska vzpostavitev povezave ne deluje, če slučajno link dol pade (i.e. moraš fizično do mašine it zrihtat).

Lažja rešitev (jaz razmišljam o njej): T2 (tam teh problemov po definiciji ne more bit). Pa še ceneje bo.

sverde21 ::

Ne dela ;(( . Ne vem zakaj ne:'( . Pri windowsih se mi poveže ko šus, v linux pa time out meče :| . Men ni jasn ka so windowzi tak special da tm dela :) , na Linux pa probaš par distribucij, 3 mrežne & 2 compa pa ne dela ;(( :'( .

Mogoče kdo drug ve rešitev... razn da SiOL pokličem pa jim povem ta svoje :\ , kar pa IMO ne bo pomagal kej velik, ker se jim je** za Linux.
<?php echo `w`; ?>

grex ::

kaj maš napisan v /etc/conf.d/net

config_eth0=( "adsl" ) (da nisi slučajno tega pozabu)
config_eth0=("up") (odvisno od verzije)

Daedalus ::

Najprej z ifconfig preveri, če je mrežna aktivna...

Al pa s kakim Ubuntu/Debian live cd-jem zbootaj računalo, pa probaj z ukazom (kot root) pppoeconf nastavit zadevo...in napisi sem, kaj se zgodi.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

sverde21 ::

@grex: /etc/conf.d/net: No such file or directory...

@Dedalus: eth0 in loopback sta up --> to je prvo, kar sem preveril :)

Lahko probam z Ubutnu/Debian live CD jem ampak, kaj mi koristi, če je taprava distribucija zame Slackware :P
<?php echo `w`; ?>

NupY ::

imamo tudi mi na firmi identicen problem z netBSD sistemom... ne postavi se PPPoE nikakor.. seveda se to pojavlja odkar imamo ganymeda in adsl2+, prej je delalo vse bp z istim routerjem/isto distribucijo netBSD

grex ::

dost frustrirajoče morem rečt.

mogoče bi kdo vedel, kje se da zadevo logirat do takšnih podrobnosti, da točno vidiš, kje se ustavi. To sem sicer že jaz s svojim problemom hotu naredit (celo po skripti sem enkrat šel vrstico za vrstico -- ampak sem obupal, ker je preveč).

Ta /var/log/messages in metalog ti ne koristijo bolj kot "windows help&support". Torej ako radi..ok,.. ako ne radi..najebo si :)

sverde21 ::

Se pravi da je modem (in s tem SiOL, ki ga prodaja) kriv zato da se mi noče povezat comp ;( torej kaj mi je za storiti?? Reklamacija modema??:\

EDIT: samega rp-pppoe programa ne morem reklamirat --> "rp-pppoe is free software; it comes without warranty or support." :\
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

grex ::

Vem, da je strel v prazno, ampak tole sem slučajno našel: http://linux.prinas.si/forum/viewtopic.php?t=700

sverde21 ::

Sm se probal povezat brez DNS-jev (izbrisu sm jih direkt v /etc/ppp/pppoe.conf) in ni nič bolš :| še zmeraj ta glupi TIMEOUT ;((
<?php echo `w`; ?>

64202 ::

Ena ideja, probaj še z ubuntu, lahko daš server install če nočeš gui. Zadeva deluje očitno malo drugače, napiše Connecting ppp0 <--> eth0 :D. Zalaufaš pa sudo pppoeconf
I am NaN, I am a free man!

sverde21 ::

Ne mi zj vsake distribucije tišat pod nos, ker na nobeni ne dela, dons sm še Gentoo probu, pa tud noče povezat, tako da je nekaj na modemu IMO.

P.S.: Ubutnu, Debian, Mandriva ter Red Hat & Co. distribucij se izogibam na kolkor daleč pač gre :P ;) (ne spraševat zakaj, k še sam ne vem :D )
<?php echo `w`; ?>

darkolord ::

Jah, sej jedro je pri vseh praktično isto

64202 ::

Ne, razlika je lahko, da mas userspace pppoe ali pa v kernelu. V ubuntuju je očitno v kernelu, ker ga lsmod izpiše.

(nimam blage, ali un /dev/pts/0 res pomeni userspace, samo predlagam eno dodatno možnost, če se vam tko paše s siolom/telekomom buhat se pa dajte :D)
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

sverde21 ::

Mah nima veze, fora je de še men zmeri ne dela, pa sm že nevem kok nastavitev okol obrnu, par distribucij probu, mrežnih, 2 compa,... tak de je 99% modem kriv ampak kako se nj povežem :P brez da bi menju modem (namreč modem sem moral plačati, ker zj jih ne talajo več zastonj :D ).
<?php echo `w`; ?>

grex ::

a reklamirat ga ne moreš? očitno ne dela. Samo zato ker dela na winsih, še ne pomeni, da dela. Saj ponavad niso tolk zoprni, da ti ne bi vsaj zamenjal za kakega drugega.

64202 ::

Ja, saj folk ma tudi morje raznih ruterjev, itak je malo mimo winse ukazat...
I am NaN, I am a free man!

sverde21 ::

A nism že napisu, da bom ta računalnik uporabil kot router ;)
<?php echo `w`; ?>

64202 ::

Rutr v smislu male cenene plastiq škatlce, ki ima po možnosti gor linux :)
I am NaN, I am a free man!

sverde21 ::

Pa lahk na tistm routerju maš tud PHP server??? :\ AFAIK ne, zato hočim met ta comp za router.. :\
<?php echo `w`; ?>

CCfly ::

Si Telekomovce že poprosil, naj ti posodobijo firmware od modema ? Jaz sem imel namreč enake težave z Linksys-om WRT54G v5.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

64202 ::

sverde: joj se ne zastopma :)), rečem samo, da itak ne more siol/telekom zahtevat nujno winse, ker je toliko xyz rutrjev v uporabi med ljudmi
I am NaN, I am a free man!

bosto ::

um, kaj pa ce probas povecat timeout pri konektu ?

koscek iz man pppoe.conf :
CONNECT_TIMEOUT
              How long (in seconds) adsl-start should wait for a new PPP interface to come up before concluding that  adsl-connect  has
              failed and killing the session.

PPPOE_TIMEOUT
              If this many seconds elapse without any activity seen by pppoe, then pppoe exits.


probi se mal poigrat s tema parametroma, pa poglej ce ti kej uporabnega izpljunejo: pppdump, pppoe-sniff in pppstats.

sverde21 ::

...
CONNECT_TIMEOUT=30
...
PPPOE_TIMEOUT=80
...

Timeouti so nastavlen na dost cajta pomoje, ampak ko men vrže vn timeout ne preteče kej več kot 10 sec... :\
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

grex ::

po moje je 3 sekunde čakanja več kot zadosti, ker po tem času se sigurno ne bo več konektal (tak se drugače v manj kot pol sekunde).

Potreboval bi kakšen logger, ki bi točno pokazal, kje se zatakne. Ali je to slaba komunikacija iz modema v računalnik ali obratno. Ali mogoče napačno prebere password ukaze, ali mogoče pošlje čist mim ukaz modemu. In recimo, kakšen je error message od modema???

Takšne stvari bi zelo pomagale rešit problem (na globalni ravni, ker ma velik ljudi probleme z adsl - takšne in drugačne). Sam ne vem, kako se tega lotit.

grex ::

# Linux kernel-mode plugin for pppd. If you want to try the kernel-mode
# plugin, use LINUX_PLUGIN=rp-pppoe.so
LINUX_PLUGIN=

# Any extra arguments to pass to pppoe. Normally, use a blank string
# like this:
PPPOE_EXTRA=""

# Rumour has it that "Citizen's Communications" with a 3Com
# HomeConnect DSL Modem DualLink requires these extra options:
# PPPOE_EXTRA="-f 3c12:3c13 -S ISP"


Mogoče je tle kje problem,... zgleda kot predel pppoe.confa, ki se ga splača preštudirat :)

Daedalus ::

Timeout ne pomaga tu, ker očitno ni komunikacije z modemom. Čudn modem, kaj češ...jaz sem do zdaj mel Callisto 821, pred kratkim menjan z Sagemom in nimam nobenih težav, uporabljal sem pa vmes CC pa zdaj Ubuntu/Debian. Pa winxp še na enem računalu.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

grex ::

sam še vedno ostaja odprto: kako pa to, da na windowsih dela?

kriko1 ::

Ker mogoče je tam v gonilnikih problem rešen?

sverde21 ::

Ja ne vem glede gonilnikov, potem se nikomur neb Slackware povezu... IMO :\ , lahko pa da je samo ta modem tečn za kake posebne nastavitve :|

EDIT: glih probu še z KNOPIX in ista pesem :|

EDIT2: Men ni čist nč več jasn :O po neuspehu z KNOPIXom grem v Slackware, ter napišem not pppoe-start in se stvar poveže 8-O po enim tednu prvič povezu Slack z ADSL 8-)

Kaj je blo narobe ne vem, ker od prejšnega poizkusa nism nič nastavlu :\

Mogoče kdo drug najde razlago? :\
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

kriko1 ::

Connect: ppp0 -- /dev/pts/0
Connection terminated.
Modem hangup.
---

Meni tudi ni jasno, mislim pa da je vseeno nekaj z modemom.

A si probu resetirat modem?>:D
Ali si resetiral računalo?

sverde21 ::

Ja ne vem mogoče so mi iz SiOLa naložl kak upgrejd na modem glih tedi :)

Modem sm ene 10x resetiru :\ , računalnik pa najmej 100x:P

Glavn de zj dela :)) , no v bistvu ne dela še tak k jst hočm... zj me iptables zajebava mal :\
Mam takalo skripto za FW:
#!/bin/sh

# This part cleans up everything before starting a new ruleset

iptables -F myfw
iptables -F INPUT
iptables -F FORWARD
iptables -X myfw

# Here we go...
insmod -L ip_conntrack
insmod -L ip_conntrack_ftp
iptables -N myfw
iptables -A myfw -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT
iptables -A myfw -m state --state NEW -i ! ppp0 -j ACCEPT

iptables -A myfw -p tcp --dport 20 -j ACCEPT
iptables -A myfw -p tcp --dport 21 -j ACCEPT
#iptables -A myfw -p tcp --dport 22 -j ACCEPT
iptables -A myfw -p tcp --dport 26 -j ACCEPT
iptables -A myfw -p tcp --dport 80 -j ACCEPT
iptables -A myfw -p tcp --dport 443 -j ACCEPT
# eMule
iptables -A myfw -p tcp --dport 5773 -j ACCEPT
iptables -A myfw -p udp --dport 5783 -j ACCEPT
# uTorrent
#iptables -A myfw -p tcp --dport 8080 -j ACCEPT
iptables -A myfw -p tcp --dport 57073 -j ACCEPT
iptables -A myfw -p udp --dport 57073 -j ACCEPT
#iptables -I INPUT -p tcp --dport 57073 -j ACCEPT

# Default rule: DROP everything
iptables -A myfw -j DROP
iptables -A INPUT -j myfw
iptables -A FORWARD -j myfw

# SYN flood protection
iptables -A FORWARD -p tcp --syn -m limit --limit 1/s -j ACCEPT

# NAT
iptables -t nat -A POSTROUTING -o ppp0 -j MASQUERADE
# DONE

echo -e "\niptables are set!"


uTorrent še zmerom teži, da je njegov port zaprt 8-O , n vem morm še mal naštudirat vse skup ;) (če pa kdo vidi kej sumlivga v skripti pa kr na dan z besedo 0:) )
<?php echo `w`; ?>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instalacija UDPxy na DD-WRT

Oddelek: Operacijski sistemi
2710072 (3491) bimmer-mb
»

ProtFtp Passive mode in iptables

Oddelek: Programska oprema
252108 (1930) SasoS
»

iptables problem z SSH

Oddelek: Omrežja in internet
121789 (1643) sverde21
»

pomoč pri iptables

Oddelek: Omrežja in internet
102467 (2296) HellRaiseR
»

iptables + forward

Oddelek: Operacijski sistemi
332246 (1821) tx-z

Več podobnih tem