» »

[LINUX] Fedora 5 64

[LINUX] Fedora 5 64

WinsuckeR ::

Torej-imam probleme ze pri samem prvem zagonu sitema. Takoj ko zacne zaznavat strojno opremo se stvar sesuje-vbistvu obesi (ne kaze nikakersnega errorja-samo obstoji in ne kaze niti strojnega odziva z recimo NumLockom).

Po nocnem zafrkavanju (v Linuxu sem dost n00b) sem se zacel igrat z procesi. No-tole je slikca (tocno tale proces, ki ga ne zazenem mi sistem sesuje..malo kasneje :\ ).

Slikca:



Se moja strojna oprema([x]-sem ze odstranil in poiskusil z zagonom):

CPU: Athlon 64 3200 (Ni OC)
Plata: ABIT AN8Ultra (Odstranil tudi ze zvocno, ki je na posebni kartici)
RAM: Corsair xms (originalna fer.) 512MB/400DDR
[x] Corsair xms (originalna fer.) 512MB/400DDR (Testirana pred 1h)
Disk: Hitachi 160 IDE Na svojem kablu
DVD: NEC ....
Graficna: Saphire ATI x800 256Mbit.. Ni flashana
TV tuneer: [x]Pinnacle Rave
Pa home made H2o..kar nima smisla omenjati

Trubadur ::

Jebeš Fedoro. Pejt probat (K)Ubuntu.
Berite Thomasa!

WinsuckeR ::

More bit neki kar je 64 (hocem vidt koliko res hitreje dela..pa vem da Linux ze tako dela hitreje..no-mogoce je zagon malo daljsi..govorim na izkusnah Suseja) in naj ne bo tko pof. otrocji kot Mandrake in Suse-ker mi gre na bruhanje (vem da se da vse Editat..samo :( ).

No-kakorkoli-naj bo z vsaj Gnome uporabniskem vmesnikom (KDE me ne zenima) in naj bo bolj za osebno uporabo-ne kaksna server zadeva.

Aja-pa lepo bi blo tut ce bi bilo n00b friendly, ker v Linuxu nimam blage veze.

EDIT: In naj se za boga boota preko opticnega media in ne preko kaksne diskete-ker sem to rec z gnusem zabrisal stran ze nekje pri predprejsni konfiguraciji (strojne opreme).

Zgodovina sprememb…

Trubadur ::

UBUNTU, če si pa hardcore pa gentoo:P
Berite Thomasa!

WinsuckeR ::

UBUNTU mi je res zmeraj bolj zanimiv..gledam clanke in to-vse lepo razlozeno-predvsem pa mi je tole vsec [ADSL nastavitve] ker pri Suseju sem se jeb***al 2 dni-dokler nisem obupal:8) .

EDIT: (ze spet :D ) ubuntu-6.06-desktop-amd64.iso se ze dol daje..kako se pa Fedore znebim? Kr "updeitat" stvar vrjetno ne morem :/ ?

Zgodovina sprememb…

WinsuckeR ::

Da ne bom se 3tic popravljal..se opravicujem za sprasevanje po ustrezni distribuciji, sem potem prebral in prebrskal vse potrebno- Ubuntu bo :D . Samo upam da me ne zajeb**e tako kot Fedora.

Pa upam da ima v instalaciji opcijo prepisa particije z Linux sistemom.

Trubadur@hvala za poterplenje in info.

WinsuckeR ::

Tolk o oh in sploh ubuntu.



Safe boot se pa vse seuje. Torej kaksna ideja zaboga?
Pismo-razmislam da bi dokoncno znorel .

416c6573a ::

Opomba na prvo screenfotko:

Ce si komaj namestil sistem rabs se Kudzu, da se hardware ufura pa zapomne.

Opomba na drugo screenfotko:

ja kaj si pa tako distribucijo izbral :)) ne joke pac napaka je, zdj pa glej konfiguracijo in se uci za drugic (poglej kaj ne ustreza v /etc/X11/xorg.conf).
Lastnorocno.

Roadkill ::

Winsucker... probaj vzet eno palčko rama iz sistema.
Vem, da je longshot in da si prepričan, da je tvoj ram delujoč, ampak meni je to pomagalo po parih dneh razbijanja glave, zakaj NIČ ne dela.
Ü

WinsuckeR ::

prva fotka-vem..sem sele potem sel to delat in mi je nekako potegnil-samo to je proces pri katerem se mi sistem obesi.

Ni vazno-sedaj imam Suseje gor-in za cuda delajo. Ko bi le znal nastavit se net..



Pod Meni>System>Network se pa niti slocajno ne nahaja ADSL PPPoE ...kot je bilo receno na dolocenem forumu-tako da..ce ima kdo kaksno idejo-lepo, lepo prosim :| .

Roadkill@ sem tudi to ze poizkusil-pri Fedori (in je edino po tem nacinu deloval Win.Xp 64) ..no kakorkoli-ni delovalo. (Imas v prvem postu spisek opreme, ki sem jo ze odstranil). Vsekakor hvala za nasvet.

EDIT: Se grem opisat pod user: root..upam da bo kaj drugace :/ ....... [done]

Nup-nic bolse-samo da sem sam sebi izpadel se vecji n00b ..ker to verjetno naredi ukaz: su-

Zgodovina sprememb…

416c6573a ::

sudo znotraj su, tut to dela, kdo bi si mislu :)

Poskusi se v imenikih /usr/sbin /sbin, path ponavadi ni nastelan na vse default executable sistemske lokacije s programi (/sbin, /bin, /usr/sbin, /usr/bin, /usr/local/sbin, ...)

Drugace pa kot root "updatedb", malo pocakas da ti indexera fajle, potem pa "locate adsl", "locate pppoe" in podobne, karkoli je ze namenjeno adslju. In ti izpise vse fileje ki vsebujejo argument locate-a.

Al pa bo kaksen PPPoE user od SUSEja povedal svoje izkusnje.
Lastnorocno.

64202 ::

Pognat moraš yast (točno v katerem gnome meniju je, pa ne vem :))
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

WinsuckeR ::

Da kar direktno prekopiram temo, ki sem jo napisal na Siolu..
"
Torej-potreboval bi kaksen nasvet kako naj usposobim svoj ADSL na SuSeju.
Poizkusil sem ze:

Konozola:
su-
adsl-setup /< okaz ne dela
pppoe-setup /< okaz ne dela
pppoe-start /< okaz ne dela
sudo pppoeconf /< okaz ne dela

GMeni:

Pod G.Menijem pa v System>Network> ni ADSL PPPoE povezave (Ja-uporablam Gnome namizje)

Yast:

Vse slike sem posnemal, ki jih je prilepil jernejovc (link) in se mi stvar kvazi poveze-ucinka pa ni.

Povezujem se direktno preko modema in-da sem narocnik pri Siolu.

Kakersenkoli nasvet bi bil zazeljen.
"

64202 ::

Daj za hec vnesi krneke statične podatke za eth0 (192.168.0.10, ...), pa potem probaj.
I am NaN, I am a free man!

WinsuckeR ::

Tale post je dokaz da mi dela net-hvala vsem..:D

64202 ::

A moj nasvet je zalegel?
I am NaN, I am a free man!

WinsuckeR ::

Noup..vcitno je bil potreben samo se en reboot..pa sem prekmalu obupal. Najbolj so zalegle une slike iz mn3njalnika.

64202 ::

Huh, mogoče pa vem kaj blo narobe - 10.1 izgleda ne zinstalira privzeto kinternet (internet -> dial-up), preko katerega potem vzpostaviš povezavo.
I am NaN, I am a free man!

WinsuckeR ::

Ne vem, ne vem,samo vem da mi je prilagodljivost Linuxa usec za crknt..samo kaj ko nimam casa :|

2g00d4u ::

Samo res nevem zakaj ti FC5 ne dela. Meni laufa tekoče brez kakšnih koli problemov. V hitrosti pa ni razlike. Vsaj pri meni se ne pozna neka vidna pohitritev.

Mam pa:
A64 3000+
2x512 DDR400 Patriot
GF 6600gt
Maxtor SATA 160G
WD PATA 80G

WinsuckeR ::

ah..smola pac-sej zdej mam SuSe..ma mal cudne ukaze pa bo ze. :|

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

aDSL optimalni MTU

Oddelek: Omrežja in internet
152064 (862) Bakunin
»

OpenSUSE pomoč

Oddelek: Operacijski sistemi
11851 (744) Redorange
»

Novell odprl SuSE Linux

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
454369 (3264) BigWhale
»

FreeBSD kernel-mode PPPoE (ADSL) - hitrejse od userland

Oddelek: Operacijski sistemi
71434 (1299) MrBrdo
»

aDSL in Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
191936 (1501) CirCA|PhP

Več podobnih tem