» »

programi za risanje logotipov

programi za risanje logotipov

Jester ::

imam idejo za logotip, ki sem jo narisal na papir zdaj pa bi rad to spravil na računalnik in me zanima katere programe bi vi uporabili za risanje logotipa
nekej sm že brav da je nekomu prijatelj zato priporočal corel raw-ali bo ta program v redu????

hvala za odgovore!!!:D
HP notebook, AMD Turion 64 1,6 GHz, 512 MB RAM, ATI Radeon X300 128 MB

nojus ::

drugace je corel draw in je lame program med oblikovalci (na oblikovni prfoksi sploh nočejo slišati o njem)

Drugače imaš pa alternativo adobe ilustrator, xara,...
sovražim Gargamela.

pivmik ::

Osebo mi Corel Draw suxa do amena ampak mislim da nimaš druge izbire.
Mogoče ta Illustrator ali Freehand, ne vem.

Jaz bi uporabil AutoCAD ker je miljon procentno točen.
LP, Gregor GRE^

lopov ::

Acad? Morda nekoc, ko bo znal vektorsko risat :)

Ce si spravil zadevo na papir jo je najlazje "trejsat" -- Freehand in Xara (morda tudi ostali, a ne vem) imata orodje za to ze vgrajeno. Poskeniras sliko, jo das v podlago in pozenes orodje. Dobis vektoriziran logo, katerega naprej obdelujes.

Seveda lahko rocno zrises cez skenirano sliko v vsakm vektorskem programu. S katerim bos zacel je skorajda vseeno, ker ko osvojis logiko ti je kasneje delo s katerim drugim hitro jasno (ponavadi se orodja razlikujejo v imenih, pa za kaksno stvar je ponekod treba vec klikanja).

Par ze imas nastetih ... Corel, Freehand, Illustrator, Xara(x), Canvas, Mayura Draw. Ce se bos dosti ukvarjal s tovrstnim delom bos kmalu znal delati (vsaj) s prvimi tremi :)

PiEs: Corel Raw je podoben Flashu, tko da ne mesat z Draw!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

pivmik ::

AutoCAD je znal že od vedno samo vektorsko risat. - Samo tako za informacijo.
Za Corela lahko rečem, da ima debilen vmesnik.
LP, Gregor GRE^

lopov ::

Narobe sem se izrazil. Zal ne vem, kako bi drugace rekel :/

Uglevnem ... pod "vektorsko" sem mislil nacin, ko poklikas tocko in potem s pomocjo beziejevih krivulj manipuliras z njo -- ves tisto, tocka, pa rocice, pa spreminjanje razdalje in kota.

Acad to ne pocne tako.

pivmik ::

Ja zdej razumem.
Samo meni so se zdele vedno te beizerjeve krivulje preveč 'na oko', torej ne-točno. Sem pač tak da hočem imet stvar 100% točno narjeno, velikokrat pa mi to škoduje, ker mi vzame preveč časa.
LP, Gregor GRE^

lopov ::

Pa vendar -- oglej si kaksen font (pisavo) pod veliko povecavo pa bos videl, da je zeloooo natancno izdelano. Poleg tega se vseh stvari ne dela rocno in imas (ponavadi) moznost stevilcnega vnosa.

Da si tko picajzlast gre bolj za osebno zadovoljstvo. Ne verjamem, da okolica to kaj bolj ceni. Ne recem kaksno strojnistvo ali nekaj, kjer je to pomembno -- risanje logotipov taksne natacnosti ne zahteva (ali pac?).

b.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program za vektorsko risbo

Oddelek: Programska oprema
153026 (2009) kamuee
»

Izšla nova različica Inkscapa

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
346700 (4698) CaqKa
»

SketchUp zastonj! (potem, ko je proizvajalca, @last software, kupil Google) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8515063 (11390) Company
»

RAČUNALNIK RoLAN EXTREME CORE 2 DUO E6600 2,4 GHz/2GB/320GB/DVD-RW/8800GTS 320MB???

Oddelek: Kaj kupiti
132084 (1714) opeter
»

graf oblikovanje-kaj sploh?

Oddelek: Programska oprema
162039 (1757) tratto

Več podobnih tem