» »

Kompresiranje - s kom/čim?

Kompresiranje - s kom/čim?

|Luka| ::

Zanima me, če kdo pozna (oz. ima - še bolje pa če je zadeva brezplačna:D ) kakšne posebne vrste kompresorjev (zip,rar in ace ne pridejo v poštev), ki bi dateteke stisnil bolje od vsaj teh zgoraj naštetih?

Nekoč sem namreč dobil neko datoteko in unpacker, ki je bila relativno majhna (točne velikosti se ne spomnim), ko pa sem jo razpakiral pa je bila dosti večja.

LP Luka

Ziga Dolhar ::

No ... jaz sem 37 datotek, skupaj velikih 8 MB, zararal v 107 kB velik arhiv: reciva temu 74-kratno stisnjenje.

Ampak pri tem gre za SQL dumpe, torej _POLNOMNOGO_ enakih nizov, plus vse datoteke je združil v en sam tok.

Po drugi strani filma z še tako dobrim "klasičnim" stiskalnikom ne boš uspel zmanjšat za [recimo] niti 1 %.
https://dolhar.si/

|Luka| ::

To mi je znano, da se da različne zadeve različno stisnit. V mojem primeru ne gre za filme ali mp3je ampak za backup podatkov (doc, xls, c, sys, ipd)

LP

Ziga Dolhar ::

Po mojih izkušnjah se ["mi"] je najbolje obnesel winrar, pri več majhnih datotekah obkljukana možnost "solid archive" (jih jemlje kot en, neprekinjen tok namesto kot posamezne tokove/datoteke).
https://dolhar.si/

pivmik ::

Lix:
Stvar se imenuje UHARC, skrči dosti več od RAR ali ACE.
Ga uporabljajo warez skupine za skrčevat RiP-ane igre.
LP, Gregor GRE^

Tilen ::

Uharc je sicer zelo dober ampak casovno veliko bolj zahteven.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

|Luka| ::

Mislm da je bilo to to UHARC, namreč. Bom poskusil če bom kje dobil kopresor in lahko naredim primerjavo rar, zip, ace in uharc, če koga zanima za različnimi tipi datotek.

LP Luka

Tilen ::

Already done that. Uharc zmaga sam glede na to kak dolgo dela ne prakticno ne splaca. Ce pa se ti da cakat 7 UR za odpakirat en file velik 700MB na ful kompresiji z uharcom pol pa OK.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

dr.J ::

bzip2 @ linux


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stiskanje datotek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411821 (6031) Oberyn
»

Čimbolša kompresija - KGB Archiver

Oddelek: Programska oprema
11984 (703) blackbfm
»

Kako stisnit (Zrarat) datoteko veliko 700mb na 20mb???

Oddelek: Pomoč in nasveti
204684 (4158) StratOS
»

Zip svet spet enoten, vsaj delno

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
102164 (2164) moj_nick
»

Dober program za stiskanje fajlov

Oddelek: Programska oprema
6999 (965) alyo

Več podobnih tem