» »

Obdelava filmov

Obdelava filmov

Rokomah ::

Kateri program je ekvivalent Adobe Photoshop (obdelava slik) za obdelavo filmov posnetih z web kamero, digitalno kamero...
Želim namrel iz dalšega filma izrezati eno sekvenco.
Je to kakšen free program. Se ga da na netu dobit?

Hvala

nodrim ::

Adobe Premiere :D

zastonjski je pa za rezanje žečist dobr tut Windows Movie Maker ... shame on me :'(

al pa Virtual Dub ...

pivmik ::

thumbs up!thumbs up!thumbs up! Sony Vegas 5
zelo enostaven,
intuitiven,
hiter in odziven.

Sony Vegas Rules



premiere se lahko skrije.
LP, Gregor GRE^

PhotoBlaz ::

Ja ce bi rad samo izrezal ven, pol ni dvoma, uporabi free program VirtualDUB, ker je hiter in brez nepotrebnih funkcij ki jih ne potrebujes za obdelavo npr. ce hopces samo izrezat.

ME pa zanima o temu Sony 5 programu,....ce pravis da se Premiere lahko skrije, mi lahko das nekaj alinejc po cem sklepas da je boljsi od Premiera, me res zanima, da vidim ce bo treba zamenjat ;) hehe
A ma tudi ta probleme z exportanjem v DivX format?

Thnx za info!

Caligula ::

Pinnacle Studio je preprost za uporabo.
Se najlazji je sicer Moviemaker 2 od Microsofta samo te nekako prisili dajat vse v WMV format, ki je dober ampak se a da predvajat prakticno samo na PCjih.

pivmik ::

Je bil kolega pri meni in ko sem mu pokazal Vegas je reku, da zakaj se je on tolko j*bal se pinaclom.

Prednosti Vegasa kot sem že zgoraj napisal:
zelo enostaven,
intuitiven,
hiter in odziven.
Seveda Izvoz v DivX ali XviD dela brez problemov.
Vegasa se sploh ne rabiš učit pa že znaš delat z njim.
Najboljše ga je kar sprobat, imaš Trial Verzijo na Snoy-evi strani:
Sony Vegas 5 Trial Download

Premiere ma kompliciran IN neroden vmesnik.
Pa rabiš doktorat, da narediš kej konkretnega v njem, pa še zelo zamudno je delat v njem.
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

pinakl je jajca z nikakvim UIjem...
za čistega začetnika bi jaz priporočal ulead media studio za naprednejšega , pa vegas.

pivmik ::

Za začetnika so tudi naredili Easy verzijo Vegasa:
SONY VEGAS MOVIE STUDIO 4.0 + DVD
Samo tako za v vednost. ;)
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

treba pogledat... :)
tote izi verzije so itak vse malo tak čudne :)

pivmik ::

Se strinjam.
LP, Gregor GRE^

PhotoBlaz ::

Sem demota Vegasa mal preskusu.....pa bom kar pri Premieru ostal,...ga dalec poseka, se mi zdi da je tale Vegas kot Premiere pred ene 4 leti,...se spominjam funkcij iz starih Premierov, ki sem jih nasel v Vegasu :P
No sicer ima vsak svoje poglede, pa veliko je tudi v tem, da ko se enega naucis ti je seveda bolj prirocen kot ostali.

poweroff ::

Pinnacle je na žalost zelo nestabilen.
Premiere je pa pač profesionalno orodje. Naučiti se ga pač ne moreš v nekaj minutah, ko ga pa znaš, se da pa v njem delati marsikaj.
sudo poweroff

pivmik ::

Vegas je tui profi orodje pa ne rabiš diplomirat v njem.

S Premierom pa sem se zajebaval kako leto(ne zelo intezivno) pa sem ga klel tako na začetku kot na koncu.
Če je profesionalno ordje ni nujno, da more bit komplicirano, da je profesionalno.
Pa Premiere ni samo kompliciran je tudi zelo neroden, nenatančen in okoren. Se vidi da je bil pač primarno pisan za Macintosh(z enim miškinim gumbom :) ), zdej pa je tam pošteno popušil od Final Cut Pro-ja in se neki štuli na PC-je.
LP, Gregor GRE^

pivmik ::

model:
Napiši mi nekaj funkcij, ki jih Vegas nima.
Pa napiši uporabne funkcije (ne takih kot "odpiranje CD-ROM pogona z enim klikom").

In zakaj ne bi smel imet Vegas enake funkcije kot Premiere pred štirimi leti?
Če si milsil enako število funkcij pa tvoja izjava ne bo držala.
Kera verzija Premiera je bila pred 4 leti?
LP, Gregor GRE^

EMET ::

Z Vegasom se definitivno da narediti mega stvari.
Je pa res, da imata s Premierko različen grafični vmesnik, kar marsikomu dela preglavice. Vegas takoj osvoji tisti, ki je recimo že delal s Sound Forge (ista firma - ex SonicFoundry), Premierka je pa "vizualno" podobna PS-ju.
Žal je po mojih izkušnjah Premierka na "navadni" mašini še vedno manj stabilna od Vegasa, še posebej pri renderiranju/exportiranju v DivX ali Xvid ... skratka oba imata + in - in nemogoče je pričakovati od programa, da bo imel vse in da bo to vse pasalo vsakomur ...

Za hitro rezanje je pa res najbolj primeren Virtualdub, če se le ne gre za mikrosoftov WMV, saj ... MS ownz US patent on ASF file format, preventing third-party applications from extracting data from ASF fajls ... tega pa Virtualdub ne sme več početi od verzije 1.3d dalje ...
EMET is the truth ...

PhotoBlaz ::

Lejte, js nisem reku da je Vegas slab in se tudi ne bom sel enih govoranc kter je boljsi pa nasteval neke dobre pa slabe funkcije, ker menim, da imata tako kot je bilo zgoraj napisano oba svoje dobre in slabe lastnosti, na katere je vsak posameznik navajen.
Mi je bilo super zanimivo probavat konkurenco, samo na zalost priznam da sem ze malo prevec na Premiere navajen in bi porabil prevec casa da bi v istem casu naredu nekaj v Vegasu.

Oba sta QL ;)
VirtualDUB je pa itaq ZAKON!

pivmik ::

model:
Jaz sem _uporabljal_ Premiere in nato sem preidel na Vegas in ostal na njem.
Ti pa Vegasa nisi (kolikor razumem) niti sprobal kaj šele uporabljal za res.
Povejte dva primera, kjer se stvari ne da naredit z Vegasom, morda bom vaš primer ovrgel. :)


MS ownz US patent on ASF file format, preventing third-party applications from extracting data from ASF fajls
To je blo... a ni moral MS razkriti in odpreti WMV, če je hotel da ga adaptirajo za "WindowsMedia HD DVD"?
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem uvoziti .avi datotek v Sony Vegas 7.0

Oddelek: Programska oprema
362484 (2120) opeter
»

Premiere 1.5 in Movie export problem

Oddelek: Zvok in slika
5979 (934) marS
»

Kako iz DV narediti DIVX?

Oddelek: Zvok in slika
392386 (1773) marS
»

Adobe Premiere DivX plug-in

Oddelek: Programska oprema
121644 (1494) CaqKa
»

Adobe Premiere

Oddelek: Programska oprema
81762 (1623) McZaaR

Več podobnih tem