» »

štemanje, in poškodba svinčenih cevi

štemanje, in poškodba svinčenih cevi

Doman ::

No, ker ne vem kam spada ta tema sem se odločil napisat sem, saj gre za štemanje.
No, meni se je v 3 mesecih na steni naredil velik flek kot da bi kaka cev puščala, no danes in jutri sem sam doma in sem se odločil podledat vzrok za flek na zidu. Vzel sem macolo in nekaj podobno izvijaču, ter začel štemat, po enournem previdnem štemanju sem naletel na cev od Wc-ja ( una ka gre iz wc-školke :8) ) no ker sem pa seveda štor sem cev prebodel na dveh mestih, lukne so zelo majhne cca- 0,5 mm vendar ko spustim vodo voda uhaja iz cevi, je možno cev nekako zaflikati saj imamo še svinčene cevi :P To bi rad zvedel preden pridejo starši nazaj.

SP, jast niam pojma o tem ker sem star samo 14 let in zelo sem radoveden :D :D :D

Hammer123 ::

Lahko ti samo rečem, da si očitno prvo pozabil premisliti!!! Kdaj pridejo starci? In kako mislš ti to nazaj zafugirat? pa pobarvat, da bo isto kot prej?

barbarpapa1 ::

Hojla, a nisi tega malo zgodaj vprašal? Ali pa se starši vrnejo šele jutri?

Glede na to, da gre za cev, ki ni pod pritiskom, poskusi zadevo enostavno očistiti s kakšnim topilom (nitro, čistilni bencin, alkohol), nato pa s sekundnim lepilom nalepi zaplato kakšnega materiala. Najboljša bi bila svinčena pločevina, vendar jo je dandnes teško dobiti. Lahko uporabiš tudi plastiko, a ne sem biti PVC ali kakšen poliolefin. Lahko pa je poliamid (nylon), ABS ali polistiren (PS), lahko pa poskusiš tudi s kosom gume, najbolje zračnice kolesa.

Druga možnost je, da odštemaš okolico cevi in nanjo oviješ gumijast trak (drži napetega med navijanjem), preko pa natajkni objemko in rahlo privij.

Tretja možnost je pa spajkanje (svinec se da super lotati), vendar je potrebno kar nekaj spretnosti...

Četrta, ultimativna možnost. Odštemaj cev in položi plastiko...>:D

Pa fajn štemaj...

LP

Jože

Doman ::

Evo, cev zaflikana, to sem pa naredu tko da sem uzel en star kos svinca in ga kar prilotal na cev, 0 ne pušča :D starci pa pridejo jutri, zafugirati mi bo pa pomagal znanec.
Belil pa ne bom, saj je za kaučom.

Sp: belil ne bom ker itq mislimo sobo prebeliti v roku enega tedna.

photot ::

Fino, da ti je uspelo luknji zakrpati.
Sam pri polaganju LAN kablov nisem imel take sreče - luknja je bila velika kar 1,5 x 4 cm.
Prišel je lokalni vodovodar, velika krpa svinca, "brenner" in mojstrska roka so bile ključ do uspeha.
Račun pa je bil preračunano 5 pirov - sem še kar dobro prišel skozi.


Tadej

Moonman ::

Lepo, da se je vse lepo izteklo.:))

Zdaj pa bi se spodobilo, da nas nagradiš še s kakšno sliko tvoje mojstrovine.:D


BigWhale ::

Mene zanima kaj se dogaja v glavi 14 letnika, ko vidi vlek na steni...

"Hmmm, voda pusca"
"Kaj ce bi jaz tole mal postemal, da vidim kje pusca"
...

;)

mile ::

majstore :D

Doman ::

slike boste dobil kmalu :D
aja, pa ko je prišel un znanec je rekel da nisem dobro zakrpal lukne pa je uzel neki kot selotejp pa ovil okoli cevi pa z ognem črn selotejp stopil. Tko da je zdej use poštimano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

iso2000 ::

Ja kaj je bil pa vzrok fleku na zidu? V bistvu se je vse skupaj začelo s flekom na zidu-sedaj pa o tem nič novega?

SodVina ::

A ne spada tole v "hlajenje in modifikacije"? :D Res bi radi slike vidli...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodovodna napeljava v hiši pušča.

Oddelek: Loža
4113435 (5270) c3p0
»

Sanacija stare vodovodne napeljave brez menjave cevi?

Oddelek: Loža
389278 (4244) Assass1n
»

Štemanje kanala za kabel v betonsko steno

Oddelek: Loža
278422 (7151) Arctander
»

Soba - problem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
325166 (4397) St235
»

Odvod za kondenz pri klimi?

Oddelek: Loža
56013 (5834) energetik

Več podobnih tem