» »

Odvod za kondenz pri klimi?

Odvod za kondenz pri klimi?

king22 ::

Pozdravljeni!

Sam si montiram klimo in me zanima če je lahko cev za odvod kondenza kak meter v isti liniji kot original in nato jo spustim??
Se pravi vzporedno cevem za plin bi dal kak meter cev za kondent in nato bi jo spustil.
Lahko si pogledate tudi sliko,upam da je dosti jasna.
http://www.moj-album.com/album/4086613/...

Zanima me še samo kakšne cevi rabim?? Je kakšen poseben standard in kje jo dobiti?? Rabim jo 6m.
Klima je Panasonic CS/CU-YW12DKE. V navodilih piše 1/4 in 3/8 .
http://www.klimaa.si/files/klima_prikaz...

Hvala
LP

Oxford ::

Pri odvodu kondenza ZELO PAZI, da boš imel neprestano padec (nagib) stran od priključka za kondenz. Že najmanjši zračni žep lahko povzroči, da ti bo voda pricurljala ven po steni pod notranjo enoto. Kondenza je bolj malo (lahko je malo bolj intenzivno kapljanje), zato ti 1/4" ali 3/4" cev zadoščata. Najbolje pa je, da enostavno vzameš rebrasto inštalacijsko cev za elektriko. Pa ne tiste oranžne in trde, ampak mora biti mehka gumijasta (so sive barve).

Še enkrat opozarjam na neprestan padec - vem za primer, ki je povzročil velik vlažen 'flek' na steni, ker se je ustvaril zračni žep. V tem primeru je rešitev edinole črpalka za odvod kondenzata (ki prisilno tlači višek kondenza v odvodno cev).

king22 ::

Glede cevi 1/4 in 3/8 sem pa mislil bakreno cev in ne za kondenz!
Nevem kako bakreno cev naj dam (mogoče 6mm in 10mm) in kje jo naj nabavim ??

Hmmm.... potem pri meni to odpade glede cevi za kondenz ??
Če jo speljem tako kot na sliki nebi bilo dobro??
Sej bo padec po enem metru vodoravne cevi 1m.
Cev za kondenz bom uporabil Euroflex 16, ker lepo paše na originalno cev klime.

Oxford ::

Za to obstajajo posebne predizolirane cevi v kolutih. Kje se dobi to zadevo, ti bolj težko povem. Najbolj kompetenten za to na tem forumu je po moje SavoS.
Uporabiš pa seveda tudi običajne bakrene cevi. Tode le-te so trde in jih ne moreš enostavno zvijati, kot predizolirane.

EDIT: za dovod in odvod sta različna premera cevi. Mislim, da imam doma 9 in 12 mm cevi (ali nekaj podobnega). Debelejša vodi plin nazaj proti kompresorju v zunanji enoti. Tanjša pa tekočino (utekočinjen hladilni medij) od zunanje enote proti notranji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oxford ()

king22 ::

Zanima me tudi kako se imenuje orodje za pertlanje oz. robljenje cevi ??

LP

energetik ::

Če piše da rabiš 1/4 in 3/8 cev, vzameš torej 1/4 in 3/8 colsko bakreno cev.
To je okoli 6 in 10 mm. Ena za utekočinjen plin, debela za uparjen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera je danes najboljša prenosna klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7830420 (24582) BorutK-73
»

Odvod kondenza-klima

Oddelek: Loža
365479 (4612) Reaper
»

Lastna montaža klime v hiši

Oddelek: Loža
3846137 (16567) Magic1
»

Prenosna klima???

Oddelek: Kaj kupiti
4145480 (31209) kobilica
»

Klima 2-1 sistem

Oddelek: Loža
95494 (5198) ax3K

Več podobnih tem