» »

Lomljenje procesorja

Lomljenje procesorja

birdy ::

aaaaaaaaaaaaa

koker veste sem ponosen lastnik T-Birda 800@1GHz



in sedaj ko sem videl sliko identicnega proca prelomljenega na pol!!! sem se zgrozil in potem ko sem prebral clanek kako se je to zgodilo sem postal BEL K STENA



zakaj:

da sem overkloakal zadevo sem moral povezat l1 mosticke ker mi to prvic ni ratal cist sem moral kuler veckrat gor pa dol dajat na zadnje sem slisal zvok ala da bi dve keramicni ploscici podrgnil drugo ob drugo ne znam si razloziti kako zakaj....

sam unmu tipu je pocu med instalacijo chrom orba(katerega mam tud jest!!!)



sedaj se tresem in komaj tole pisem moja proca sicer dela sam tisti zvok bi vsekakor lohka bil tudi pok keramike....



se kak tak clanek pa bom dobu se infarkt............







:|



grem jest pogledat kako je s proco ki zaenkrat se dela...(sam ce je sam razpoka...pa nix ni movwelno...pol itaq da se dela sam ko ga bom hotu ven uzet....pizda grem jest da to pogledam....

  • spremenil: Mavrik ()

LuiIII ::

Če dela naj dela v miru. Če boš pa orba dol dajal bo pa lako počival v miru.Jest nebi kej preveč gledov!

Yohan del Sud ::

Previdno, dihaj počasi, hodi po prstih, šepetaj, ko si v bližini računala. Nikakor pa NE ŠLATAJ škatle. Tvoj T-bird morda visi le še na vodih... >:D

yjj ::

Forumi niso za taka jebanja kot je tvoje>:D>:D>:D

DeLonghi ::

yjj mi lahko razloziz malo bolje kaj pomeni tvoj odgovor?

Yohan-ov odgovor sem mi zdi prej duhovit in pozitivno nastrojen kot zajebancija:P

alien-w ::

huh?! URG!0:)

Sergio ::

let your thunderbird rest in pieces :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

birdy ::

meni osebno se je zdel njegov odg vseeno duhovit in sem se kar nasmejal...ker sem skatlo ze vceri pogledal:)

drgac sen pa odkril izvor tistega zvoka pri zadnji instalaciji procesorja ki me je spravil ob zivce

ko sem dajal chrom orba gor sem nekako pritisnil na proco tako da so nogice malo podrajsale po kontaktih??? in to je naredili tisti obupen zvok podoben tistemu ki ga dobimo ce podrgne mo dve keramicni ploscici drugo ob drugo...

hvala vsem...
lp
birdy

RudeBw ::

Dejstvo je da so tudi COrbi nevarni, pa ce se tako pazis. Mislim pa da tudi ostali niso nedolzni za tako nezne proce kot so novi AMD-ji. Kar se pa tice skrtanja pri namestitvi kulerja pa je najverjetneje proc samo oscrbljen (fak pa tej sumniki). Meni se je zgodlo podobno, pa sem že mislu, da bo jedro v dveh kosih, ko sem ponovno odstranjeval COrba. V resnici pa je bil poskodovan tisti rob jedra, ki gleda proti haklu, ki ga zadnjega zatakneš pri namestitvi hladilnika. Ni pa izključeno najhujše, zato ga res lepo pusti pri miru in uživaj naprej.;)

DeLonghi ::

me veseli da si (birdy) vzel odgovor pozitivno..
men je itaq vcasih dolgcas ob suhoparnih odgovorih in je zakon slisat se kaj izvirnih domanarejenih umskih nasmehovvrednih odgovorih :)
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

birdy ::

ja sej izvor uga uvoka sem ze ugotovu....
ko sem orba gor tisu se je proca mal bolj zarila v kontakte...
nc narobe sam mal tezj sem rocko dvignu...
lp
birdy

luni ::

ja trenutno pac NI takega hldilnika, ki o namestitivi nebi poskodoval te preklete socketaje... mislim to je ena izmed najvecjih napak tega proca, da majo tako krhko oziroma nezavarvano jedro! ko jih jebe!

drugace pa tisti tip se je zajebal na drugacen nacin... ko je dajal proc v zif socket sploh ni dvignil tiste rocice, tako da se proc ni mogel vsest not ( malo prevec dobesedno je razumel Zero Insert Force ) in ga je pol samo polozil gor in sau preko corba dajat... pizda je pa mogo bit mocn ko zivina da mu je ratalo keramiko na pol prelomit :)
Artificial Intelligentia

RUSKIE ::

Birdy predlog:Poslušaj jih in pusti na miru proca. Usaj tolk cajta da bom jezt meu enkrat možnost pridt na kšn LAN k teb.
-/1 c0ntr0l th3 5T0RM-

birdy ::

hehe
ja sej luni zato pa delam vodno:)

lp
birdy

galu ::

A to se še vedno dogaja, da se proci na pol prelamljajo ko keksi?
Tako to gre.

Pyr0Beast ::

Že 10 let ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

galu ::

Ne, čiso brez zajebancije vprašam, ker mi je pred par dnevi frend telefoniral, da se mu je en Celeron 478 'strl'. Tista termalna ploščica je bila baje počena od enega konca do drugega. Proc je do tedaj delal, pa je hotel mejat kuler, pa je ugotovil to...8-O
Am I being BS-ed, ali je to sploh možno, zato sem tudi to vprašal, če se še to dogaja... :eyeball:
Tako to gre.

Tarzan ::

Da bi heatspreader šel na pol... Če se je v procesor zaletel vlak, mogoče.

69charger ::

Bogvedi kako so to montirali coolerje da so polomili procesorje :S

Gwanaroth ::

10 let nazaj so bila jedra procesorjev (vsaj pri AMDjih) "zunaj gola", brez heatspreaderja. Majhna nepazljivost ob nameščanju hladilnika, pa je šel vogalček jedra.
Lights often keep secret hypnosis..

Tarzan ::

Gwanaroth, je res, čeprav tako zelo malo nepazljivosti pa tudi ne. Sam sem te procesorje po stokrat vlekel ven iz plošče, na novo nameščal hladilnike, testiral in na splošno žongliral z njimi skoraj vsak dan. V vsem času od Palominov do Bartonov nisem uspel okrušiti niti enega, pa sem delal z najmanj dvajsetimi procesorji.

Ne rečem pa, da to ni bil problem - marsikdo je na tak način izgubil procesor.

Gwanaroth ::

Tarzan, saj vsak, ki je znal "žonglirati" s procesorji, tisti jih ni zlomil.. ;) so pa pri malo manj potrpežljivih robovi jeder kar radi šli papa...

Meni je šel samo 1 procesor od ...10ih, zaradi malomarnosti in nenatančnosti. Pa ravno ta je bil tako perspektiven.. Thunderbird AXDA stepping ;)
Lights often keep secret hypnosis..

jRk0 ::

Jaz sem mel durona 700@950, ki je bil popolnoma okrusen na vseh robovih. v bistvu se verjetno zdaj nekje lezi, ampak proc je delal vedno, oblika pa cisto mimo:D najhujse pa je blo, ko sem vodni blok prevec prisraufal in ga je z maticne odtrgalo, obenem pa je cpu bil moker (doma narjen blok, rahlo spucal:D). dobri stari casi :D
You fuck up once, you loose two teeth.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chrome ORB na socket370

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131453 (1312) slycer
»

A je procesor za u smeti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
371404 (1008) Evil|One
»

zakaj se ga ne da navuT????!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
121149 (957) 3LeR.
»

Chrom orb na intela ??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5952 (867) TribesMan
»

Temperatura T-birda

Oddelek: Navijanje
81293 (1177) birdy

Več podobnih tem