» »

Kateri Router - izkušnje

Kateri Router - izkušnje

odklop ::

Kmalu dobim Adsl poslovni paket 4 mega. Nameravam kupiti wireles router in povezati v mrežo 4 računalnike. 3 preko lan-a (pisarna), enega preko w-lana (stanovanje). Preko w-lana bi povezal računalnik, ki je v sosednji hiši (2 steni + 30 m).
Kateri Router in w-lan kartico mi priporočate.
V ožjem izboru imam:
-Asus wl 500g
-D link DI-624+
-Linksys WRT54g.

Za w-lan kartico pa pojma nimam katero (najbrž od enakega proizvajalca kot router)?
Ali bo sploh deloval w-lan (razdalja) prosim za izkušnje !!

Ali si je kje možno izposodit opremo za preizkus, ker ne bi rad kupil nekaj kar potem nebi delalo?

Hvala za pomoc!!

pitbul ::

Jaz mam zelo dobre izkušnje z Draytek Vigorjem 2900g. Stane pa okoli 50k SIT

Paramedic ::

No, ker hočeš izkušnje, ti povem za wl500g. Ja funkcij ima precej. Nese mi po celi hiši, oz. ne čist celi. Hitrost povezave je v praksi bolj slaba, ampak to je lahko krivda wlan klienta. S tem, da bi bilo preveč povezav pri p2p, nimam problemov. Ne vem kakšna sta druga dva, vendar pa mislim da bi lahko bila malo boljša, kar se tiče zanesljivosti delovanja. Ker je cena se mi zdi, da podobna, bi mogoče bil DLink mal boljša izbira.
End transmission.

destiny ::

Po mojih izkušnjah so Linksys-i najboljši (ponavad malce dražji ampak zanesljivi)

sinko999 ::

vzami linkys pa mu zamenjaš firmware z neuradnim pa dobiš tono možnosti nastavitev itd...
sicer pa je to cisco v drugi obleki pa glej da dobiš verzijo 2.0
Ni? ni ve?no !

DrSatan ::

Jaz sem najprej kupil canyona...In je stvar sicer ok vlekla... samo ce si hotel kej dl je ponavadi crknil...In sem klikal po 3x da je do konca prilezlo... Pa sem sel zamenjat tega za Belkina... Belkin je vlekel po hisi super, samo problem je bil v tem, da je bil ze od zacetka pokvarjen in se ni dal z njim nic komunicirat nazaj, samo signal je dal... pa sem ga sel zamenjat za asusa... Asus 500g... Ta je najdrazji od teh ampak je vlece definitivno najslabse...in se mi je konstantno odklaplal na pol ure...no pol sem ga nadgradil in je to ok. Pa se anteno boljso sem kupil in lovi zdaj priblizno na stopnji belkina...Dela pa sicer zdaj OK in ni nobenih problemov nikol...Siknal po hisi je ok...izven hise pa slabo...Pomoje je bolje, da kupis kakega drugega...
MMJ

Paramedic ::

DrSatan, kje si kupil to anteno, pa kolk je stala in kakšna sploh je? Jaz imam nekoliko rešen problem s signalom, ko sem dal večjo moč v nastavitvah. Tako nimam problem s samim ruterjem več, problem imam le še z adsl modemom, ki že od začetkov občasno rabi odklop-vklop.
End transmission.

Boeing ::

Probaj Allied telesyn... Ciscotova elektronika, dela ko šus.

LP J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

marS ::

če boš imel talkšno omrežje ti svetujem da nabaviš router posebej in access point posebej. Cene so tam tam z wireless routerjem. predvsem zaradi tega ker če ena zadeva rikne druga še dela. Če pa se ti kaj pokvari na wireless routerju potem si ob internet in notranjo mrežo.
Najboljši so Linksys (ki ga je kupil Cisco) ma so tudi najdražji.
Pozitivne izkušnje imam tudi z DLinkovimi routerjem DL 604 in DLink access pointom 11Mb. Dela brez greške vse skupi že cca 1 leto.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

bosstjann ::

živjo

imam asus wl500g in dela zelo dobro na njem so 4 žično ter dva+ena brezžično router po nadgradni os dela zelo uredu uporablam pa costom firmware katerih je za ta router zelo veliko in zadnji imajo tudi podporo za QOS

LP!

Boštjan

Zgodovina sprememb…

Paramedic ::

bosstjann: a maš kake linke do teh firmwarov, js vem samo za chupa.nl forum, ampak bi rad še kaj bolj dodelanega uporabu.
End transmission.

OldSkul ::

Linksys wireless routerji so se zdaj občutno pocenili in stane WRT54G samo okoli 23 jurjev!!Imam ga tudi sam in je odličen.Tako, da ga priporočam in je boljši od vseh tudi od Asusa, ki ga nekateri hvaljo-imel sem ga tud jaz pa sem ga menjal.

cryptozaver ::

Po mojih izkusnjah definitivno Linksys. Se posebej ker bos uporabljal tudi za firmo. Za mal kesa dobis QOS in se kaj, kar drugi nimajo. Da ne omenjam zanesljivosti.

Jaz sem mel Canyon in ga zaradi tezav zamenjal (kot ze nekdo omenja) sedaj pa uporabljam Belkin 54g ki dela OK.

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

VASkO ::

tudi sam mam linksys wrt54g ze par mescov nonstop prizgan pa dela tip top, tako ozicen kot wifi del.

PS: jaz sem ga kupil v avstriji za 18 jurjev, ko je pri nas bil krepko cez 32 jurjev v AKCIJI!

odklop ::

Sem kupil Linksys WRT54g v teletrgovini in zaenkrat sem zelo zadovoljen. Ko bom nabavil eno dobro WLAN kartico bom porocal kako deluje! (domet) ! LP in hvala za nasteve!

pivmik ::

A ta w-router LinkSys WRT54G lahko deluje tudi kot Access Point in kot bridge ali je samo wireless Router?

A ima konektor za eksterno anteno? A konektor je RP-SMA?
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

imott3791 ::

Oj! WRT54G vprasanje

Vidim da si ekspert s tem wirelesom pa me zanima ali podpira bandwith controll se pravi omejitev hitrosti portov da se da nastavit tocen maksimalen pretok za vsak kanal posebej in tut za fizicne porte?
Na enaa je WRT54G ampak ne vem kera verzija. Kaj pomenijo verzije 1.0 1.1 2.0 in kero se splača kupit oz vedet kera je?

Cimprej bi rabu odgovor ker nameravam v kratkem kupt zadevo.



Lep pozdrav, Tomaž Kumše uni. dipl. org. informatike
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

Paramedic ::

imott: čeprav nisi vprašal, naj povem, da v asus wl500g to obstaja v zadnjem beta firmwaru, ki meni deluje odlično, vendar bandwidth controla še nisem uporabil.
End transmission.

pivmik ::

Linksys WRT54G dobiš v Mimovrste za 22.000,00 SIT in dostava je brezplačna.
Imajo pa verzijo 1.1.
Te verzije so pač verzije tega modela, pač vsaka verzija je malo "poboljšana"/spremenjena.
Glavno, da ne dobiš vezije 1.0 ker menda ne delajo nekateri firmware-i.

To mislim, da je screenshot od Satori Firmwarea, ki ima Bandwidth Management:
LP, Gregor GRE^

cryptozaver ::

A zna tale pec omejevat bandwidth tudi po odjemalcih? Mislim po IP-jih???

pivmik ::

Kolikor sem do sedaj bral se ne da. Tudi jaz bi to rabil.
Morda najnovejši Satori firmware (Alchemy?) zna kej več nastavitev podpirat. Ga treba sprobat.
Vsekakor največ kar boš lahko dobil od omejevanja prenosa je s tem WRT54G w-routerjem, ki ima FirmWare izdan pod OpenSource.
LP, Gregor GRE^

cryptozaver ::

No me veseli!!!

Se nekaj. A ma ruter removable anteni?

Ziga Dolhar ::

Wrt54g ma removable anteni.
https://dolhar.si/

imott3791 ::

WRT54G sem kupil pa mi povejte kje tocno mate te firmwire. Konkretne linke rabim ali pa ce kdo ma verzijo kje na netu da jo dol poberem. thx
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

SergioGuru ::

Te verzije so pač verzije tega modela, pač vsaka verzija je malo "poboljšana"/spremenjena.

Picnic, a je možno namestiti zadnji firmware 2.02.7 na 1.1 HW? Cena za ta ruter je pa zdaj res ugodna (za tiste, ki včasih zamižimo na eno oko pri all-in-one rešitvah).
http://www.mojvideoprodaja.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri router priporočate

Oddelek: Omrežja in internet
393958 (2383) Mesar
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12712667 (9265) Pyr0Beast
»

kter Wi-Fi kupt

Oddelek: Kaj kupiti
433478 (2243) trnvpeti
»

Wireless router (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545410 (4390) Kilgore T
»

Wireless router

Oddelek: Kaj kupiti
342573 (2099) Venturer

Več podobnih tem