» »

RAID + 200GB disk problem

RAID + 200GB disk problem

turno ::

Lep pozdrav vsem članom foruma slo-tech.

Imam naslednji problem:

Moja plošča je MSI K7T266 PRO-R z on-board PROMISE 20265R čipom [FASTTRAK 100(tm)] - RAID controler.

Problem je v tem, da ko sem sedaj kupil 200GB Maxtor disk, ga on-board PROMISE FASTTRAK kontroler ne zazna kot disk, ki je večji od 137GB, čeprav je velik 200GB.

Na uradni strani tvrdke PROMISE sem našel software za posodobitev BIOS-a FASTTRAK 100 kontrolerja skupaj z rom datoteka, ki ta problem odpravlja, vendar program za flashanje BIOS-a pravi, da je čip FASTTRAK 100 on-board (kar je res) in da ne more nadaljevati.

Res bi bil hvaležen, če bi mi lahko kdo povedal kje bi lahko našel software za flashanje on-board BIOS-a RAID kontrolerja FASTTRAK 100 za ploščo MSI K7T266 PRO-R in rom file, ki bi odpravil omejitev do 137GB.

Hvala za nasvete!

bastadu ::

Ponavadi so nadgradnje kontrolerja vsebovane v nadgradnji BIOSa, tako da pojdi na proizvajalčevo stran od matične in tam najdi najnovejši BIOS...

turno ::

Hvala za nasvet, vendar najnovejši BIOS ni odpravil težav. Sem pa poslal mail na MSI tech support...bomo videli kaj bodo porekli.

destiny ::

Z novejšim biosom ta plata (promise kontroler) podpira do 160GB velke diske. Mogoče ma kdo kak beta release bios. Vpraš na tem forumu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RH9 in Promise RAID

Oddelek: Operacijski sistemi
5775 (744) dr.J
»

Računalnik za obdelavo zvoka inu slike !?

Oddelek: Kaj kupiti
61348 (1228) zdravcc
»

Diski crkujejo kot za stavo

Oddelek: Pomoč in nasveti
191696 (1199) dexter
»

katero mamo plato

Oddelek: Strojna oprema
411988 (1391) ChiefThunder
»

RAID - 4 diski

Oddelek: Pomoč in nasveti
181409 (1208) Hojne

Več podobnih tem