» »

AGP 4x in 8x - razlika?

AGP 4x in 8x - razlika?

Morph3us ::

Imam neko staro plato, ki poleg tega da ne podpira navijanje procesorja, ne podpira AGP 8x, samo 4x. Imam pa graficno kartico R9200 8x. Zanima me koliko bi se poznal ce bi zamenjal maticno plosco ki bi imela AGP 8x. Koliko bi se poznalo pri graficni, bi bila hitrejsa?

hvala
lp

mr-rudy ::

kupovati novo ploščo, ki podpira 8x agp je neumnost. Razlika med 4x in 8x je kvečjem 3-4%. (že to je veliko) Kupi si raje novo grafično !

LP

Jochaan ::

Tale 9200 grafa je skor najslabša trenutno, tk da tut če bi meu neko močno fajno plato, itak ne bi opazu razlike med 4x in 8x.
Kupi raje novo grafo
Asus P6T V2 Deluxe, 850W, Intel i7 920 2,66Ghz
Corsair DDR3 2x 4 GB, WD 500GB SATA
Sapphire Radeon HD 5770 1 GB

m_2501 ::

Jochaan:
Imam isto graficno kot ti, matično pa EPOX 8RDA3+, ki podpira 8x AGP in Fast write (oboje je tudi enabled v biosu) ko pa pogledam med nastavitve je upaljen nek SMARTGART ki mi to dvoje onemogoči (AGP Speed = off, Fast Write = off) in ne morem ga niti vklopiti, če dam na 8x mi rece da morem restartat masino in pol je vse isto kot prej...
What's going on?

Jochaan ::

pod kaj pa spada tale smartgart ?
Asus P6T V2 Deluxe, 850W, Intel i7 920 2,66Ghz
Corsair DDR3 2x 4 GB, WD 500GB SATA
Sapphire Radeon HD 5770 1 GB

m_2501 ::

Ta SMARTGART (jaz bi mu dal STUPIDGART) je v bistvu neka fora od ATI-ja da ti pogleda ce je vse v redu, najdes ga ce gres disply propreties=> advanced => SMARTGART

Sem pa ze resu problem in sicer tako da sem si instaliral nove driverje od nForce cipovje od maticne... zdej dela kul

ReName:
Ce mas tudi ti nForce maticno probaj si tudi ti nove driverje instalirat. KLIK!

Jochaan ::

Em,... tuki na tej strani piše da rabiš service pack 1 na win xp če hočeš da tile driverji delujejo

Zdej pa ne vem ka naj nardim...
Asus P6T V2 Deluxe, 850W, Intel i7 920 2,66Ghz
Corsair DDR3 2x 4 GB, WD 500GB SATA
Sapphire Radeon HD 5770 1 GB

m_2501 ::

Hmmmm, ja ne vem, jaz sem si instaliral XP-je ki imajo SP1 ze noter tako da ni blo frke.
ce ti stvar dela u redu je brez veze da instaliras, najbolse da sam presodis, vendar SP1 rabi (hoce) precej programov tako da ne vem...

ČIP 008 ::

Jochaan če ti vse dela OK potem ga ne seri z novimi driverji. Včeraj sem se zajebaval skoraj cel dan pa še vedno mi ne dela mikrofon in slušalke.

dolenska ::

tista tvoja grafa je bolj slaba, za izkoristek 8x AGP rabis mal boljso grafo, razlike pa tako in tako ne bos opazil, saj je razlika tam okol 2%.
vse skup je samo neke vrste marketniški nateg, k tulk na velik ponekod pise 8x AGP, saj v praksi ni nobene razlike

Morph3us ::

Kaj pa pol ce se bom ze poadju u nove vode..mislm kupt orng...a je prihajajoca GF6600gt kul..samima PCI express...nism pa se zasledil da bi imeli plate za amdjeve procesorje 64 bit ki bi imele PCI express....ali sploh ze obsatjajo take amdjeve plate?
V cem je razlika PCI express in Agp....je res da je PCI Express veliko veliko hitrejsi?

lp

Zheegec ::

nism pa se zasledil da bi imeli plate za amdjeve procesorje 64 bit ki bi imele PCI express....ali sploh ze obsatjajo take amdjeve plate?

VIA K8T890 plate ravno prihajajo na trg, nForce4 pride kmalu...
V cem je razlika PCI express in Agp....je res da je PCI Express veliko veliko hitrejsi?

V glavnem - PCIE je serijsko vodilo in je veliko hitrejši.
Razlike so še manjše kot med AGP 4x in AGP 8x -> okoli 0%, nekje več, nekje manj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Morph3us ::

V koliko casa bodo te plate prsle na slovenski trg, in v kaksn cenoven razred boo padle (koliko sit...cca)?

lp

Zheegec ::

V koliko casa bodo te plate prsle na slovenski trg

Pojma nimam, cenovni razred bo najbrž kar širok... pač VIA ;)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Morph3us ::

Aha torej verjetn do nouga leta se nebodo prsle vn ane? No ja jest upam da k bodo da zadeva nebo vec k 35k....=)

lp

Tilen ::

Okaraktiziral bi te kot optimista. Žal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zheegec ::

Aha torej verjetn do nouga leta se nebodo prsle vn ane? No ja jest upam da k bodo da zadeva nebo vec k 35k....=)

Asus že prodaja plato s PCI-E. Verjetno cena ne bo pretirana, bolj odvisno od ostalih stvari/dodatkov.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socket 478 pci-e ?

Oddelek: Kaj kupiti
141827 (1625) Jernej L
»

GeForce 7800 GS AGP

Oddelek: Novice / Grafične kartice
245065 (4088) Brane2
»

Leadtek GeForce 6800GT 256MB - TEZAVE SO, POMAGAJTE MI PROSIM !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
271310 (901) SanAndreas
»

PCI-E in AGP na eni plošči

Oddelek: Novice / Grafične kartice
232849 (2849) franci
»

Odstopanja med 2x, 4x ter 8x AGP

Oddelek: Strojna oprema
191428 (1160) boštjan

Več podobnih tem