» »

Boot računalnika s tipkovnico

Boot računalnika s tipkovnico

zlatko ::

Kako se nastavi v BIOS-u, da poženemo računalnik s tipko na tipkovnici?

Prej sem namreč imel to nastavitev, da sem s tipko A prižgal računalnik. Potem se nadgradil BIOS in potrdil opcijo Load optimum settings. Zdaj mi računalnika noče prižgati na pritisk tipke na tipkovnici ampak le na gumb na računalniku.

delfinus ::

Odvisno je od Biosa. Ugotavljam pa sam, da ima to opcijo 100% izpravno le malo plosc oz biosov. Funkcija sicer v biosu obstaja, ampak, ko zelis plosca prizigat na nacin, da odtipkas na tipkovnici password se pac nic ne gane in se vedno jo lahko prizigas samo na tipko na PCju. Ne vem al proizvajlci in razvijalci biosa ne znajo vec naredit te funkcije, al jo zanemarjajo al kako? Sem poskusal mnogo plosc. Zagotovo pa ta funkcija deluje na Abit NF7-S, ki jo imam sedaj. Imel sem tudi Gigabyte GA-7VT600-1394, kjer je ta funkcija delovala polovicno. Racunalnik si lahko prizgal ali tako, da si odtipkal password na tipkovnici ali pa na tipko na PCju, kar seveda spet ni prav.

Abit NF7-S ima to 100% reseno. Racunalnik pac prizgem tako, da odtipkam svoj password, ob tej nastavitvi v biosu zagon s tipko na PCju ni mozen.

Sedaj pa se moje vprasanje. Zanimajo me pa predvsem novejse kvalitetne plosce za AMD64 in ta funkcija, da PC zbudis na pasword.

Pozivam uporabnike AMD64 plosc, da povedo ali jim bootanje PCja s passwordom deluje (s tem da se s tipko na ohisju PCja ne da prizgat)
oz povedo da jim ta funkcija ne deluje.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Keyser Soze ::

Pod kaj pa imaš to opcijo v BIOSu? (nf7-s2.0)

P.S.: Nisem doma, drugače bi pogledal...:)

delfinus ::

Preverjeno naslednje:

plata AMD64
proizvajalec: Gigabyte
model: GA-K8NS PRO
funkcija: prisotna v BIOSU (power on by password)

Boot s pomocjo tipkovnice zagotove NE DELA.

jRk0 ::

jaz mam na ctrl + f1 narejeno. epox 8rda3+ plata. tipke pa mam itak izklopljene trenutno na kisti, tak da itak ne delajo:)
You fuck up once, you loose two teeth.

delfinus ::

to Kayzer:

tut js nisem trenutno doma. Opcija na Abitki je mislim da pod POWER MANAGEMENT SETUP tam imas potem funkcijo Power ON by Keyboard in lahko posebej izberes Power ON by Password.

Na Abitki to deluje tko kot mora in se mi zdi prirocna zadevca.

lp.

ajagodnik ::

"load optimized settings" ti prepiše tudi tvoje nastavitve za kombinacijo tipk, pojdi v bios in spremeni nazaj, po možnosti ti je mogoče tudi prepisalo nastavitve za zagon računalnik s tipkovnico (na "no")

LP

mlamat ::

Jst sem mel nekoč neku super LEGEND QDI plato ... pol sem pa napisu več kot 3 črke za password ... in se računalnik sploh ni hotu več na noben način prižgat ... tak da je blo treba FLASH BIOS resetirat... prekleti kitajci zmešani

TribesMan ::

Če vam ta funkcija ko jo nastavite v BIOSu ne deluje, potem je problem v napajanju tipkovnice... Če hočete sa to deluje se mora tipkovnica napajati iz +5Vsb napetosti in ne iz +5V linije... Nekatere plošče imajo v bližini PS/2 in USB konektorjev posebne jumperje, s katerimi določite kje bo periferija črpala elektriko. Če je vse pravilno nastavljeno, mora na tipkovnici svetiti Num Lock tudi ko je računalnik vgasnjen, če imate optično miš, bo ta svetila tudi ob ugasnjeni mašini... če ne sveti je nastavitev napačna... Malo preberite navodila od plate... to zna rešit večino težav.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

delfinus ::

TribesMan: jup se strinjam, vem za doticni jumper, ki je na nekaterih ploscah.

Ampak problem je v tem, da so moje izkusnje taksne, da doticnega jumperja ni. Primer Gigabyta GA-K8NS Pro. V navodilih ga ne najdes niti na plosci ne. Posebej pa plosca poudarja kako enostavno naredis Power on by keyboard, password, mouse, special key. Ampak od tega vse skupaj je 0. To sem opazil ze kar pri nekaj ploscah. Hec je tudi to, da lampica na tipkovnici gori, a keyboard ne boota PCja. Snovalci mal zanemarjajo tole funkcijo, ko programirajo bios se mi zdi.

lp, D.

TribesMan ::

delfincek... GA K8NS Pro sem imel nedavno nazaj na testu in ti lahko potrdim da power on by keyboard deluje brez vsakega problema... sem ga uporabljal, ker sem navajen vzigat racunalo z tipkovnico.

Mogoce je problem v tvoji tipkovnici... ker ce sveti lucka na tipkovnici je vse vredu nastavljeno in mora delat.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

zlatko ::

Zdaj vas razumem ...

To pomeni, da mi je novi BIOS onemogočil oz. izbrisal to funkcijo. Upam, da najden kakšen drugi način.

Hvala.

delfinus ::

TribesMan nope ni nic narobe s tipkovnico, ker se z isto tipkovnico NF7-S boota brez majnamjsega problema. Mogoce verzija biosa plate. Ker ver. je imela ce ves mogoce?

lp, D.

TribesMan ::

Verzije nevem točno, sam je bila zadnja, ki se jo je dalo dobit na netu takrat...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

delfinus ::

pravkar ugotovil, da zadeva se boota s tipkovnico le v primeru, ce izberes ANY key. Ko izberes password (lahko tudi kot samo ena crka) ali pa power on by mouse (double click) pa zadeva zataji in se ne prizge.
V glavnem nakazuje na povrsen bios.

Jebiveter ::

delfincek: Kje si ti nasu ANY tipko!?! Jest jo iscem ze 10! let!

Ja vem, off-topic :P
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

delfinus ::

Power on by any key - to pa govorim za Gigabyte plosco in ne NF7-S (ne vem ce jo ima, se mi ne da pC resetirat, prizigam ga vedno na pass).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

urby6300 ::

LP

imam pa problem:

V biosih sem si naštimal da se mi comp vzge z geslom ne na tipko.
in sem shrano in vgasnil comp.
problem pa je da se mi zdaj noce vec prizgati!


Prosim za pomoc hvala!
ATI radeon 5770HD , 4gb ram , Windows 7

matej_jack ::

Verjetno bo pomagal reset biosa, trik z baterijo ali pa z jumperjem.
Sicer pa tema stara 6 let :D

urby6300 ::

kak pa resetam bios ?
ATI radeon 5770HD , 4gb ram , Windows 7


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zagon računalnika s tipkovnico

Oddelek: Pomoč in nasveti
212710 (1343) Terminathor
»

Računalnik se noče prebudit - AMD

Oddelek: Strojna oprema
375086 (4587) opeter
»

Težave z zagonom računalnika

Oddelek: Strojna oprema
111367 (954) Saintek
»

Računalnik ugasnjen, optična miš sveti, zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
241878 (1398) Scorpia
»

Power on tipkovnica

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121297 (1121) bastadu

Več podobnih tem