» »

zagon računalnika s tipkovnico

zagon računalnika s tipkovnico

pharaon ::

mene pa zanima če se da naštimat da prižgem komp z geslom na tipkovnici?
zdej mam tk da pritisnem na kerokoli tipko pa se prizge.mam pa asrock k7vt4a pro. a sploh podpira to da bi na geslo pržgal al samo to, da s kerokoli tipko zaženem?

Paramedic ::

Če bi ti plata podpirala, bi to lahko prebral v navodilih, če ti pa ne, pol ti pa tako al tako ni treba vedet.
Lahko imaš bilo tudi tako, da se zažene po vpisu gesla. Jaz imam kr na kombinacijo tipk.
End transmission.

pharaon ::

no sej tak bi rad mel, da se mi vzge na kombinacijo tipk...
kere plate pa to podpirajo?amd plate....

delfinus ::

Abit in DFI sigurno podpira. Imam Abit in imam geslo za vzig. Pri Gigabytu je na pol narejeno, vsaj vem da je tko blo na eni prejsnje generacije NF3. Cetudi si dal geslo se ti je prizgalo ob pritisku katerekoli tipke.

Kako je pri ASUS, MSI, EPOX, ASROCK, bi pa bilo zelo zanimivo vedeti. To je ena izmed funkcij, ki je tudi meni bistvena pred nakupom nove plate.

lp, D.

promocija ::

Mene pa zanima kako se to naredi da se ti kišta prižge na tipko? men osebno ni pomembno geslo, imama pa plato Gigabyte K8-NS?!
LP
ni podpisa

delfinus ::

V biosu imas opcijo POWER ON by keyboard, Ce se ne motim je pod Integrated Peripherals.

cole-22 ::

No jst mam pa problem, da čeprav naštimam naj se prižge ali s tipkovnico, miško kar koli pač ne dela :\ Zakaj ne? Kaj naj bi še nastavil? Plata v podpisu...

Scorpia ::

delfincek: epox ima tudi, da se z geslom prižge računalnik. Celo moj stari računalnik 400mhz celeron se prižge na geslo, sam da nimam pojma kere firme je plata, čip pa je sis. Drgač mislim da skor vse nove matične imajo to. Je sam navodila treba prebrat.

delfinus ::

Jup tudi meni se je ze dogajalo pri platah, da je vse lepo posalo na papirju, da ta fukcija je, ampak je potem bilo tocno tako kot opisuje cole-22, pac ni delovalo. To se mi je dogajalo pri MSI KT3 in KT4 platah. Krivec je verjetno bios. Proizvajalec pac zanemaril to funkcijo. Se mi pa zdi mal cudno, da Coletova plata tega ne podpira oz. ne izvede - DFI SLI-D :\ .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Scorpia ::

Probite pol tako, vsaj pri men epox je bilo in mogoče vas to zmede kje upisat geslo. Ko daš zagon z geslom, torej da piše ''enabled'' pol še 1x klikneš na to, pa v napišeš geslo pa enter. Pri men je bilo tko in tudi pri staremu računalniku. (''ni nujno da bo kej napisal, pri enih platah izpiše v črkah, drugi v zvezdicah, eni pa celo nič'').

Jakka ::

Navadno je na matičnih ploščah, ki to podpirajo, jumper s katerim omogočiš/onemogočiš to funkcijo. Sem imel enak problem, dokler nisem prestavil jumperja. Potem je zagon s tipkovnico začel čudežno delovat. Kje pa se nahaja jumper si pa poglejte v manual.

cole-22 ::

Ja možno da je jumper :8) na to še pomislil nisem...Moram pogledat ;)

delfinus ::

Cole porocaj prosim, imas skoraj mojo futurabilno plato (sam bom vzel brez SLI).

All ::

a komu to dela prek usb tipkovnice?..men je prek ps2 lepo delal , plata pa je p4p800 mam pa jumper za napajenja usb-ja prestaulen na +5Vsb , sam useen ne dala zagon :-(

cole-22 ::

Ja sedaj sem malo preštudiral in vidim da je jumper! Samo je samo, če imaš na USB jaz imam pa in miško in tipkovnico na PS2 :\

delfinus ::

Hmm, na Abitki dela tudi, ce je mouse in keyboard na PS/2. Si poskusil na svoji DFI plati?

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

cole-22 ::

Nisem še.Bom probal in poročam...

c00L3r ::

Meni dela na GIGABYTE plošči. Imam pa pod BOOT ON KEYBOARD. Nastavljeno imam 5 mesto geslo, potem pa stisnem ENTER.

urby6300 ::

LP

imam pa problem:

V biosih sem si naštimal da se mi comp vzge z geslom ne na tipko.
in sem shrano in vgasnil comp.
problem pa je da se mi zdaj noce vec prizgati!


Prosim za pomoc hvala!
ATI radeon 5770HD , 4gb ram , Windows 7

Scorpia ::

Resetiraj bios. Ali narediš z jumperjem ali za nekaj minut daš baterijo ven.
////

urby6300 ::

hvala za pomoc,

sem menjal batarijo pa se je vzgal samo je vse slo ok samo slike ni blo , pa sem vez vzel 2x2+1x1 ramov ven pa dela ŠE vse normalno.

LP
ATI radeon 5770HD , 4gb ram , Windows 7

Terminathor ::

Pardon za obujanje stare teme. jaz pa imam tezavo, ker se mi pc prizge preko tipkovnice. Imam maticno asrock g31ms. V Biosu je nastavljeno ps/2 keyboard power on - disabled..

Zakaj se potem pc prizge preko tipkovnice??

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne ugasni, ampak resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
121521 (1389) rzhektor
»

Boot računalnika s tipkovnico

Oddelek: Strojna oprema
192078 (1406) urby6300
»

Računalnik ugasnjen, optična miš sveti, zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
241886 (1406) Scorpia
»

Dioda na tipkovnici po izklopu še zmerom sveti ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111006 (803) Matrix
»

Power on tipkovnica

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121300 (1124) bastadu

Več podobnih tem