» »

Problemi z zagonom programa "memtest"

Problemi z zagonom programa "memtest"

Death Knight ::

Ker imam probleme za racunalnikom in sumim, da je krivec RAM, sem se odlocil testirati z memtestom. Programcek sem zapekel na CD, ga ob zagonu probal bootati, a mi ni uspelo zaradi cudne napake: ko zacne racunalnik bootati CD (na hitro opazim samo nek moder ekran in crtico, ki prikazuje loadanje - vsaj mislim, da ga) se racunalnik resetira. In to znova in znova... V cemu je trik?:'(

gumby ::

pokvarjen ram mogoce?

probaj na drugem racunalniku, ce je CD v redu...

Primoz ::

Ram dvomim da je .. tistih 64kb kolikor rabi memtest zase pa verjetno ma v delujočem stanju.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

SavoS ::

Hay
Prvo zbotaj računalnik fizično v dos mode, nato pa dej ukaz v ukazni vrstici recimo E: (oziroma tisto črko pogona na katerem maš CD-rom) potem pa dej ukaz DIR/P, pa ti po izpisalo kaj vse je na cd romu posneto............pa pol probaj z ukazom memtest........

Aja v dos način z zagonsko disketo od win 98 ali da si spečeš cd.........
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

gumby ::

po Murphy-ju bo napaka ravno v tistih 64k:D

gumby ::

SavoS: klik

SavoS ::

UPS :D

Nisem vedel, da je izšla že nova verzija in to ISO.........

Pač naj proba na stari način, če mu že nov ne deluje :D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Death Knight ::

Ram je PC4300 (533mhz). Pri 200mhz mi deluje normalno. Do 215 tudi. Od 215-230 se mi ob zagonu pokaze bluescreen, tik preden pridem v winse, nad 230 pa se racunalnik sploh dobro ne zazene. Dobim crn zaslon, na katerem pise nekaj (nepomembno), racunalnik pa med tem piska na vso moc (pi pi pi pi pi).

OZZY ::

SAmo eno butasto vprašanje....kok maš pa pol voltažo rama. če maš 2.6 in hočeš furat na ddr500 je dobro met 2.8V. tam proizvajalci veo navajajo kok mel moreš met. To ni rečeno, da bo z tako voltažo delal na vseh platah. tako da povčaj voltažo rama na 2.8 ali 2.9 pa povej. Pa daj na 3-4-4-8 tajminge.
Go with the flow.

Death Knight ::

Voltaza je na 2,8V. Danes sem rame testiral pri frendu, kjer je normalno pognalo MEMTEST in je bil le ta brez napak. Je torej problem z kompatibilnostjo plate in rama?


OZZY: preberi moj predzadnji post.

Zgodovina sprememb…

OZZY ::

A te lahko še vrašam kero plato maš. Zdej če navijaš sihrono potem je lahko kje problem v nortbriđu in le ta ne rpenese velikih fsbjev.

malo je čudno, da ti dela do 215 BP potem pa vse skupi zašteka. Nisi povedal ali maš to sihrono ali ne. Jaz sumim potem to. Lahko povečaš voltažo NB pa poglej rezultat.

A asinhrone opcije za ram nimaš??
Go with the flow.

Death Knight ::

Preden sem zamenjal RAM in graficno kartico, sem lahko procesor navijal na 230FSB ali vec. S temi novimi rami je pa vse narobe. Verjetno je res kriva nekompatibilnost s plato. Plata je ABIt IC7. Jutri bom nesel rame nazaj in vzel Corsair PC4000Pro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geil Value 3200 2x512 OC

Oddelek: Navijanje
141247 (920) HyperGL
»

navijanje geil value 2x512 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
593607 (2664) GregaG
»

Malo pomoči pri navijanu

Oddelek: Navijanje
362035 (1427) gofra
»

DDR ram z Samsung TCCD chipi! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61134449 (18867) Tilen
»

Problemi, problemi... Kaj hudica je krivo za to?!

Oddelek: Strojna oprema
161093 (873) Death Knight

Več podobnih tem