» »

sistem z opteron 2xx

sistem z opteron 2xx

Vesoljc ::

enkrat v ne tako bližnji prihodnosti bom prisiljen zamenjati sistem. doba 64bitnikov itak prihaja, tako da nakup samo 32bitnega sistema otpade. no, ker kot programer, ki mu večnitno programiranje postaja vedno bolj všeč je dual-cpu sistem edina prava pot razsvetljenstva.

danes pri mlacomu stane en tak lep kompletek kar precej (plata 2875 + 2x cpu (1.6) + ram (2gb) = vsaj 350k), pa še afaik imajo samo tyan-ov plate (oc friendly :\)

seveda je smislno počakati še nekaj mesecev, da se ti novi standardi uveljavijo (pcix in podobna šara ;)).

da ponovimo:
- opteron sistem
- vsaj dva cpu-ja
- oc friendly
- gamer friendly

imate kak pameten komentar?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Brane2 ::

Mogoče bi se za cene splačalo pogledati izven meja Slovenije.

AFAIK so pri Mlacomu cene boardov dokaj konkurenčne, cene 2xx čipov pa ne.
On the journey of life, I chose the psycho path.

dr.J ::

Programiranja se lahko naučiš za neprimerno manj denarja na dual x86 platformi (recimo Xeon ali AMD MP - če še kje stakneš kako plato), delujočo aplikacijo pa potem samo preneseš v novo okolje.

Oziroma enega Athlona 64, če gre za enoprocesorske aplikacije, ne pa za clusterje ali za SMP mašine. Seveda je razvojno okolje v tem trenutku na voljo samo za Linux.

Da bi pa dal denar za HW zdaj, na SW bi čakal pol leta, programirati za 64 bitov pa bi začel čez eno leto, je pa neumnost.

Monster ::

mislim da naš vesoljc že zna programirat :)... ja kot je reko Brane piči preko meje če se da, gore je itak vse ceneje...
Ka zaboga...

Tarzan ::

Zakaj bi pičil gor? Če lahko počakaš 14 dni, potem ti bodo zadevo pripeljali, poština je pa ponavadi 25€, tako da se ti izplača že, če samo dva trda diska nabaviš iz Nemčije...
Procesorji so gor nesramno cenejši! Matične plošče sicer niso toliko cenejše, vendar so. Trdi diski so absolutno cenejši, tako da če že nabavljaš nabavi še diske za celotno razširjeno familijo, ker v SLO te bodo pošteno oropali.
Še kaj? Drugo pa mislim, da je kar primerljivo, razen mogoče je RAM gor tudi nekoliko cenejši, nisem pa siguren.

Vesoljc ::

nabavka v tujini je seveda ena izmed varjant (bom za foro mal pregledal trenutno stanje ter naredil eno primerjavo). s tole temo sem bolj hotel nekako slediti trenutni in prihodnji ponudbi komponent, ki bi omogočala sestavo takega sistema....
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Brane2 ::

Cene v tujini zanimajo tudi mene. Če se da, v EU.

Kar se plat tiče, toplo priporočam plato, ki ima RAM na vsaskem CPUju (torej NUMA capable).

S2885 K8W caruje, čeprav je draga. No, ni dražja od primerljivih Intlovih dual CPU plat, pa vseeno.

Poglej si na www.gentoo.org v oddelku AMD64 kaj folk največ uporablja.

Videl boš, da mnogi jemljejo S2885, pa magari s samo enim Opteronom 240 za začetek in s neredno prehrano do naslednje plače.... >:D

USB 2.0 resda ni gor, sem ga pa zato za extra par jurjev ubodel pri REMIsu in sedaj ima portov ko jež bodic...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Vesoljc ::

Austria - Opteron CPU
AMD Opteron 242 boxed, 1.6GHz (OSA242BOX) od 240€ (60k) (mlacom 67k)
AMD Opteron 246 boxed, 2.0GHz (OSA246BOX) od 500€ (120k) (mlacom 140k)

Austria - Opteron plate
Tyan Thunder K8W, AMD 8111/8131/8151(dual PC2700 reg DDR) (S2885ANRF) od 475€ (115k) (mlacom 136k)

no, glede pomnilnika pa nisem čist ziher. afaik, rabiš za hitrejši ram (3200) tudi hitrejši cpu (246)? pa registriran mora biti, ja?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Vesoljc ::

nemška online zadeva
242box 228€
246box 486€
Tyan S2882UG3NR DUAL S940 8111/31 550€

bomo cene spet primerjali čez kakih 14dni ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Brane2 ::

Frekvenca CPUja AFAIK ni ne posredno povezana s frekvenco CPUja, ceprav novejse generacijo podpirajo pac novejse generacije RAMov.

Mislim, da so bile ravno pri mojih Opteronih tezave s takrt razpolozljivimi DDR400 RAMi, zato so pri meni DDR 333 MHz. Ne vem sicer ce je bil stos v taprvih DDR400 ali v prvih Opteronih.

V glavnem, frekvenca CPUja precej locena od frekvence RAMa pri teh zadevah.

Je pa res, da rabijo Opteroni registrski RAM, samo ne verjamem da se tistih pol takta, kot ga hoce register zase, pri Opteronu (velik L2 cache in vdelan RAM krmilnik) sploh kje pozna.

Poleg tega, verjetno se da ob solidnejsem regisrtskem RAMu dosegati visje frekvnece RAMa ob zafilanih socketih (beri-veliko RAMa) saj predsavljajo manjso obremenitev za CPU...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

dr.J ::

Nekje sem zasledil, da Opteroni s CG steppingom tudi že podpirajo 200 MHz DDR FSB. Ali morajo biti registered ali ne, pa ne vem. Samo CG so samo 248 in 250 modeli, tako da je to mnogo predrago.

Ja, za multithread programiranje in AMD64 platformo pa se z Vesoljcem strinjam. Samo zelo drago za lastni žep je to.

No, jaz v službi ravno testiram enega dual Opterona 242 (1.6GHz) na Tyanki. Ne sicer navijanja, pač pa hitrost izvajanja prevedene aplikacije. Zadeva je zelo hitra; razlike med 64 in 32 bitno hitrostjo pa velike in odvisne od prevajalnika.

Vesoljc ::

> Zadeva je zelo hitra; razlike med 64 in 32 bitno hitrostjo pa velike in odvisne od prevajalnika.

ne verjamem 8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

noraguta ::

Oziroma enega Athlona 64, če gre za enoprocesorske aplikacije, ne pa za clusterje ali za SMP mašine. Seveda je razvojno okolje v tem trenutku na voljo samo za Linux.



kaj je bilo pa tukaj mišljeno?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

dr.J ::

@Vesoljc
Česa ne verjameš? Da je hiter?

Vesoljc ::

ja ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Zheegec ::

Itaq da je hiter, 2.2GHz Opteron v dual je izredno kul zadeva, če imaš denar, pa če nisi preveč single-threathed :D
Nekje sem zasledil, da Opteroni s CG steppingom tudi že podpirajo 200 MHz DDR FSB. Ali morajo biti registered ali ne, pa ne vem. Samo CG so samo 248 in 250 modeli, tako da je to mnogo predrago.

CG stepping bodo kmalu imeli vsi Opteroni v prodaji (D0 že trka na vrata - 90 nano SOI SS in dodatne izboljšave), CG izboljša kompatibilnost z različnimi RAM moduli, PC3200. Seveda Registred.
Opteroni (in A64) pravzaprav nimajo klasičnega "FSB", oziroma ta teče na isti hitrosti kot je frekvenca procesorja (2.2GHz FSB za 2.2GHz Opteron). HTT pa je vseskozi na 200MHz, samo CG ima 5x multiplier (1GHz HTT = 8GB/s), C0 je pa imel 4x (800MHz HTT = 6.4GB/s).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

Ne vem, če je bilo kaj na to temo že objavljeno, mogoče pa vas bo le zanimalo.

Tale odgovor sem dobil malo prej od Tyanovega supporta glede S2885:





Branko,

Newer versions of the Opteron boards will be showing up in the last quarter
of the year. We are not able to discuss the boards or the options they will
have on them at this time. Please feel free to look at the Tyan "Whats New"
section and when these boards are released then you will find all the
information about them contained there-in.

-----Original Message-----
From: Brane2
Sent: Tuesday, September 21, 2004 11:11 PM
To: Tech Support
Subject: Successor of S2885 K8W ?

Hello,

I use S2885 at work and am quite happy with it, but your motherboards
for Opteron based workstations are starting to show their age.

There are no new models with PCI-Express, USB 2.0 etc. I am quite happy

with ours S2885's, but we are anticipating need for a few more
workstations in a few months and would like to get motherboards with
support for upcoming modern generations of graphic cards etc.

When do you expect to have next generation of S2885 K8W in production ?


Best regards and TIA,


Branko Badrljica

On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Vesoljc ::

temu se pravi support 8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Vesoljc ::

opa ;)
austria:
TYAN S2885ANRF že za 435€
opteron 242 že za 228€
opteron 246 že za 462€

:|
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Informacije o AMD-jevih štirijedrnikih

Oddelek: Novice / Procesorji
453926 (2579) gzibret
»

Kje dobiti soliden 500-550W napajalnik ?

Oddelek: Strojna oprema
432237 (1385) Brane2
»

TYAN S2895 K8WE...

Oddelek: Strojna oprema
111356 (1089) Brane2
»

Athlon 64 (Opteron) mashina za Pro/Engineer Wildfire

Oddelek: Kaj kupiti
221724 (1450) lopov
»

Zamude, dolgovi in ostale dogodivščine AMDja

Oddelek: Strojna oprema
231116 (917) Zheegec

Več podobnih tem