» »

FSB vpliva na ram-e?

FSB vpliva na ram-e?

nimitz ::

LP!!

Zanima me ce FSB procesorja vpliva ne ram-e? Oziroma to vem da ce bos nastimal FSB procesorja na 180MHz pol bojo ram-i delal pri 360MHz DDR. Al se motim? Zanima me ce mas recimo ram-e 133MHz DDR(266MHz), pa das recimo FSB proc. na 180MHz, pol pa v BIOS-u nastimas da nej ram-i delajo na 3/4 MHz FSB-ja, kar je 270MHz DDR(skoraj privzeta frekvenca). A lahko pol procesor kljub temu da mas take ram-e navijes brez da bi trpeli ram-i?
Malce zmedeno vprasanje ampak upam da zastopte kaj hocem povedat.

HVALA!!

OwcA ::

Ja. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Poldi112 ::

No, seveda lahko navijes samo procesor, samo je glede hitrosti bolje, ce je razmerje hitrosti med ramom ni procesorjem 1:1.

nimitz ::

No ja sej se mi je zdelo sam me je ena prejsna tema mal zmedla. Pa je razlika gromozanska ce navijes samo procesor, kot ce navijes rame in procesor skupaj?

OwcA ::

PRavilo 1:1 velja samo za starejše (do A64) AMD-je in VIA nabore, pri Intelih se ne ppozna toliko, da se ne bi splačalo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

nimitz ::

Hmm... Se pravi ce bi jst kupu Mobile 2500+ Barton-a in ga navil tam do recimo 2.2GHz pa pustil ram-e na privzeti frekvenci 266MHz DDR, bi obcutil razliko al ne prevec veliko? Glede na to da imam sedaj procesor Athlon 1.2 GHz na maticni ABIT NF7.

OwcA ::

Dobi si nekaj nezaklenjenega in ohrani FSB pri 133 MHz.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

nimitz ::

Kaj pravis na ATHLON XP Mobile 2500+ Barton? Aja pa se to: A je kaksna razlika v hitrosti delovanja navitega procesorja, ce je recimo navit 10X200MHz al pa 16X133, ce upostevamo da rami v obeh primerih delajo pri 133MHz?

MEDENA ::

Nehaj že smetit s temi 133mhz rami.....nabav že ene 200mhz pa je mir.

nimitz ::

Hmm, ves MEDENA ne pobiramo vsi denarja na cesti. 20k SIT je zame mal velik, se za procesor sm komej nasparal, zdej nej bi pa se rame kupval? Aja pa oprosti ker sem vprasal za mnenje.

MEDENA ::

jaz ga tudi ne pobiram ampak delam....mobilni proc pa 266 rami = ne gre skupaj = brezveze...

furaj še tist 1.1ghz al karkoli že imaš pa šparaj...pa fehtaj babico/dedka/strica/teto...ali kogarkoli že...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pravilno naviti samo procesor

Oddelek: Navijanje
483266 (2700) WamPIRe-
»

Sempron

Oddelek: Strojna oprema
191676 (1390) Sami
»

Matična za Barton procesor

Oddelek: Kaj kupiti
91920 (1743) ghaefb
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327938 (5615) Tarzan
»

Ferkvenca al Faktor?

Oddelek: Navijanje
241710 (1488) SaTaNIsT

Več podobnih tem