» »

Kopiranje particij...rabim pomoč!

Kopiranje particij...rabim pomoč!

SkyNet ::

Imam dva disk, en star en nov. No in z starega bi rad sistem prekopiral na novega! Uporabil sem nortonov Ghost in skopiral particijo iz starega diska na novega! Problem pa je v tem da mi novega diska ne uspe zbootat, nikakor in nikakor, čeprav je particija primary in active. V čem je trik?
Btw, stari disk se boota normalno!
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

T(he) Boss ::

Pa se torej imas vedno obe particiji? Jaz bi ti iz lastnih izkusenj priporocal partion magic. Skopiras particijo na neparcioniran disk, pa to na zacetek in zadeva dela, vsaj meni. Problem je v tem, da rabis 3 diske, da to stvar izvedes.

Hux ::

Ce se mas vedno dva not moras v Biosu nastavit Boot iz HDD1 v kolikor je izpravno to kaj je na njem :))

Realman ::

Poskusi sistemsko disketo win98, pa na napisi v komandni vrstici:

fdisk /mbr

pol bi moglo delat.

SkyNet ::

Hvala lepa za odgovore.

Pred Ghostom sem uporabil Partition Magic (ker ga redno uporabljam za delo s particijami). Sem skopiral sistem iz particije starega diska na novo particijo na novi disk in jo tudi označil za aktivno (domneval da bo s tem disk bootable -zapisan mbr). Pa se novi disk ni in ni hotel bootat.
Hux: sem naredil to brez skrbi, pa se disk vseeno noče bootat, ko se comp začene naredi post, potem pa obstane, sploh ne napiše "INSERT BOOTABLE DISK" oz. nekaj takega, ampak samo obstane. Torej novi disk ni bootable.
Sem si snel tudi fdisk, ker ga po default ni na sistemski disketi, pa sem verjetno falil verzijo ker mi izjavi "program too big to fin in memory". Snel sem ga pa z filesearching.com, kjer je itak več verzij istih fajlov. Bom danes poskusil še enkrat ali pa če ima kdo "pravi" fdisk bi prosil če mi ga pošlje na mail: skynet@volja.net
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Hux ::

fdisk pa NTFS se tak nimata rada. Daj naredi sliko computer management > disk management.

Slowenc ::

Morda neumen predlog ampak vseeno, si poskusil diska zamenjat na IDE kablu? Ker jaz sem imel tudi tak problem, ne glede na to kako so bili juperji nastavleni. Bootable disk je delal samo na zadnjem priključku.
Skiny gate.

Hux ::

Taki predlogi sploh niso neumni. Racunalnik je 8smi cudez. Jaz ce mam CDRWje v IDe2 recimo nemorem met vec kot multiword DMA vsaltano. Enostavno negre visje zato moram v IDE1 met to diske pa v IDe2.

Realman ::

Na www.bootdisk.com, si potegni dol disketo katero zelis- oz. za win98.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716402 (9894) opeter
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621159 (13868) MrStein
»

prenos podatkov.

Oddelek: Pomoč in nasveti
281073 (947) Jan987
»

Prenos NT 4.0 OS z Ghostom na drugi disk

Oddelek: Operacijski sistemi
141337 (1209) Lith
»

Prepis sistema iz diska "A" na disk "B"

Oddelek: Programska oprema
251813 (1577) CaqKa

Več podobnih tem