» »

Racunalnik izpise neki plavi zaslon ....

Racunalnik izpise neki plavi zaslon ....

OmegaM ::

Recimo nekaj laufa,gledam neki film pa naeknrat izpise PAGE_FALT_ON_.....
Steje do 100 in se resetira.Seveda pise zraven da naj pogledam ce je kaj z kako napravo kaj narobe.Pregledal sem disk(je WD 80Gb 2MB).Pregledal sem ga z WD-jovim orodjem (pozabil kako se rece) mi ni javilo napak na disku,pa vendar se mi to dogaja na drugem racunalniku.2x do 3x se je celo particija na disku izbrisala,oz. je javilo da je unknown format.
Plata je ASUS P4XP-X procesor pa celeron 2,2GHz,ramov je 256MB 333 (Transcdent),grafikulja pa GF fx 5200 od Manlija.
A obstaja kaki software za testiranje ostalih komponent?
Aja,pri plati mi noce nagraditi biosa z novejso verzijo.Vedno mi lahko nalozi samo ko popravljam osnovno,novejso pa vedno ko jo potegnem z neta pa flesham,moram vedno popravljati bios z recovery cd-jom od ASUS-a.Nadgrajeval pa bi ga rad ker mi javi da nekaj koda ni vredu z a procesor.

Bom resetiral pa napisal kaj javi

Lord Sauron ::

Uhhhh poznam podobn problem.....sam da men je pol cez kake 3 tedne zacelo rostat po disku pa cez kak mesec pa je biu disk fuc,biu pa je se IBM disk,tk da je mogoce to to al pa probej formatirat
LP

OmegaM ::

Izpise BIOS update data incorect CPUID=00000F29
No tu je jasno da je treba bios nadgraditi.Sicer mi prepozna procesor in lepo izpise
CPU1:*intel® Celeron® 2200MHz

Nimam vec pojma kako naj ugotovim katera komponenta mi pocne neumnosti.
Drugace pa se mam od drugih komponent noter le LG Combo CD-RWz DVD playerom

OmegaM ::

Sem ga formatiral,pa na zacetku lepo deluje,potem pa postane glasen,tako dolgo hodi v winse,nic ni tak ko treba,vse steka.
Samo to mi pocne ze skoraj leto dni(8 mesecev).Samo kako naj taki disk menjam?Ce je sploh disk?!

Lord Sauron ::

Resetirej bios (jumper na plati),pa potegni kako drugo verzijo dol,ker mu ta ocitno ne ustreza prevec

edit: pozabu (pa sele pol prebrau),men je zdej tt tanovejsi disk (prvi IBM je total crknu,pa sn dobu novga WD 60 G zanjga) je meu podobno tezavo,pa se mi zdi da niso vse glave pravilno delovale (ker je neki tiktakalo,ko da se bi glava zataknala),delalo je pa obupno pocasi,pa sn ga nesu na popravilo in dobu novga.....mogoc je to to sam....lahka je kej z biosom

Zgodovina sprememb…

OmegaM ::

Grem zdaj probat z biosom pa javim kak je kaj.

Hvala

OmegaM ::

Glede BIOS- je se vedno enako.Poskusil sem z biosom verzije 4 in 5.Z in brez resetiranja,pa sem vedno moral popravljati bios preko cd-ja z verzijo 3,tak da nista.

OmegaM ::

Zdaj pa sem lepo nekaj delal ,pa mi je racunalnik kar ugasnil.Nato sem opazil da mi lucka na kisti sploh ne sveti(zelena,ki mi vedno sveti zdaj pa ce racunalnik laufa ali ne), in se mi je kar naenkrat prizgala.Je to lahko napajalnik ali plata?

Lord Sauron ::

Kolk pa je kej napajalnik star?Ker lahko napetost niha prek dovoljene meje +-5mV in potem se racunalnik cudno obnasa (lahka zmrzuje,se pregreva,.....),tk da ce mas kak novejsi napajalnik doma ga zamenji da vidis ce je to to.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potreben flash biosa, pa ne gre restorat ker usb porti ne delajo...

Oddelek: Pomoč in nasveti
15930 (786) SkyNet
»

Procesor???

Oddelek: Pomoč in nasveti
191481 (1134) DjVirus
»

Ni winsow, ni diska in na koncu ni biosa??!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91132 (1058) pikomil
»

Včasih mi javi DISK BOOT FAILURE...

Oddelek: Strojna oprema
271462 (1105) drejcmb
»

Ne gre naložit winXP na novi hardwer

Oddelek: Pomoč in nasveti
392785 (2066) boštjan

Več podobnih tem