» »

MPEG "seek" problem

MPEG "seek" problem

Jackal ::

Imam par MPEG datotek, ki so bile najverjetneje združene iz manjših. Predvajajo se cele čisto normalno. Vendar problem nastane, ko hočem skočit z enega konca posnetka na drugega. V tem primeru slika obstoji in tako tudi obstane. Skačem lahko le po prvih 5 minutah posnetka.
Sem poskusil z VirtualDubom pretvorit te datoteke v kak drug format, pa dobim že pri odpiranju datoteke napako.
Malo sem se tudi igral z različnimi freeware orodji za popravilo mpeg datotek, samo ni nastalo čisto nič pametnega.

Se je že komu dogajalo podobno? Pozna kdo rešitev ali kakšno pametno orodje za popravilo mpeg datotek?
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Big_Al ::

Za gledanje priporočam nek DVD predvajalnik (PowerDVD). Za delo z mpeg datotekami pa je na voljo prilagojena vezija VirtualDub MPEG2 modified. Drugač pa nimam ideje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Big_Al ()

Jackal ::

Poskusil sem posnetke še odpret s tem modificiranim VirtualDubom, vendar mi je odprl le prvih 5 minut posnetka, ki je bil vredu, ostalih 55 minut pa ne.
Sem pa poskusil predvajat posnetke še v PowerDVDju in delajo čsto normalno - tudi skakanje naprej in nazaj.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

NiggerBob ::

kdo pravi, da je kaj narobe z datotekami? Naloži FfdShow, verzija 28.avgust 2004 in zadnji BSplayer in odpri .mpg ali .vob (karkoli že imaš) v BSplayerju.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

zile ::

A ti virtualdub kej zateži v smislu "Seeking may be slow" ko odpreš video ? Če ja, potem moraš rekeyat celoten video. Ko odpiraš file v virtual dubu, klikni na advance pa dej rekey video.

Jackal ::

Ko z VirtualDubom odprem posnetek, dobim "Parsing interleaved MPEG file" in ko zadeva pride do ~ 80% dobim error v stilu "MPEG import filter: Packet sync error on packet stream"
Sicer pa kot sem že napisal, posnetki delujejo brezhibno v PowerDVDju, zdaj sem pa poskusil še z BSPlayerjem in tudi ta predvaja čisto normalno (se da prestavljat). Tako da zgleda nekaj ne paše mojemu default media playerju (Classic Media Player 6.4)
Walking the way is something completely different than imagining the way.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mpeg4ModifierMod

Oddelek: Zvok in slika
415287 (3040) podtalje
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323237 (2140) teoo
»

DV v mpeg,divx,...

Oddelek: Programska oprema
111844 (1696) pivmik
»

Sergio & Predavanje od Voodoo do GeForceFX (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796032 (4288) Jeebs
»

DVD ripanje??!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161762 (1460) Igor

Več podobnih tem