» »

ne da se naložit Xp-jev, ali linuxa ali katerega koli drugega sistema

ne da se naložit Xp-jev, ali linuxa ali katerega koli drugega sistema

urosh ::

Halo.

Mam sledeć problem. Ena stara kišta c 733, 256 rama, ... Že nekaj časa ima kolegica z to mašino probleme in sicer se brat non-stop nekaj bla bla in na novo nalaga sistem itd. In sedaj mu je celo uspelo spraviti ga tako daleč, da se ne da naložit noben operacijski sistem, razen win 98 - ok, 95 nisem probal, drugače pa ne gre ne ME, 200, xp, xp sp1, xp sp2 in suse linux 9. In sicer dela vse ok, ko pa gre kopirat datoteke iz CD-ja, pa se prične pojavljati okno, da kao nekaj z Cd-jem ni ok in da ne more brat z njega raznoraznih fajlov. CD ni kriv, ker sem preizkusil več različnih z istim pogonom, kot sem ga posnel in probal na drugih mašinah, pa dela ok. Na tej pa ne. Tako recimo ne morem zagnati niti ST linuxa 2.0, ker mi napiše da "could not strart kdeinit. Check your installation" in se ustavi vse skupaj...

Ok, sem nekaj sporbaval z diskom, naredil low lewel format in podobno pa ni šlo. Če pa tam ko javi napako, pritisnem esc in s tem nadaljujem instalacijo, se mi na koncu pojavo blue screen in nekaj piše, da je windows preklical namestitev, da nebi naredil škode računalu ali nekaj podobnega. Vredu, si rečem in grem v štacuno po nov disk, ker je nekaj pisalo, da z diskom nekaj ni ok, tako se recimo ni dalo narediti navadnega celotnega formata (ne ntfs, ne fat32) pri namestitvi xp-jev. Quick format pa je šel normalno skoz. No, ok, kupim nov (najcenejši) disk, v jae v mb, danes, ga dam noter zalaufam zadevo in isto. Vse isto. Se pravi disk ni kriv (z njim je vse ok, ker sem ga imel priključenega na moj mašin). Kaj bi lahko bilo krivo? Sem prešraufal že kar nekaj mašinov, a česa takega pa še res nisem videl, no... Mislim zakaj se da 98 naložit, vse novejše pa ne gre??? Kaj bi lahko bilo narobe??? Ram? Plata? Nimam pojma kaj je oni tip delal, da ga je tako bla bla...

če ima kdo kako idejo, kaj narediti in kako zadevo usposobiti, posim na dan z idejami...

tnx

iso2000 ::

Ali si morda že probal IDE kabel od cd-roma zamenjat? Morda je težava tu. Ali pa morda prestavit cd pogon na drugi IDE kanal? To so moje ideje, tako na hitro. Morda bi bilo dobro preverit še ram.
LP

mescaline9 ::

CD ni kriv, ker sem preizkusil več različnih z istim pogonom,

Kaj pa različen pogon in isti cd? Probal?

urosh ::

Ja, to sem že vse probal... Več pogonov na različnih kablih, več CD-jev... Pravim, čudno pa je to, da ne gre naložit absolutno nič drugo kot 98 - ki nimam pojma zakaj, delajo čist ql... vse ostalo pa javlja raznorazne erorje... Kaj takega še res nisem videl, no...

Lp

boych ::

Nekaj podobnega se je dogajalo meni: win98 je šel brez problema winME tudi naložit, ko pa se je zaganjal pa je občasno našel neko napako. Po vseh mogočih poskusih sem nato ugotovil, da je HDD v ku***.
Sem pa še pol dolgo časa uporabljal ta HDD v drugem kompu, kot drugi disk in je delalo vse normalno. Zgleda da je mel le z operacijskim sistemom probleme.

urosh ::

Halo.

Ne vem, če si prebral moj prvi post. Mam nov HDD, pa je isto, čisto nič drugače. Disk pa je ok, ker sem ga probal v drugem mašinu...

Lp

ombre ::

CD-ROM je najbrž zanič. Probaj s kakšnim drugim in poročaj. ;)

SasoS ::

memtest?

Ferplay ::

Če pa tam ko javi napako, pritisnem esc in s tem nadaljujem instalacijo,


Kakšno napako pa ti tukaj javi. Glede na napisano je očitno problem nekje v strojni opremi. Dej najprej napiši točno katero napako ti javi.

Lp

P.s.: Imel podoben primer Nobena instalacija na računalo mi ni uspela. Vse mi je zavračalo da bi lahko karkoli instaliral. Mi je vsakič javlo drugo napako. Instalacijski postopek se je začel ko pa je bilo potrebno instalirti pa mi je vrglo napako ven in je bilo konec. No na koncu sem ugotovil da je bil problem v ramih. Sedaj dela vse normalno.:)
--------------------------------------------------------------------------
Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napaki

urosh ::

halo spet.

Ne, CD rom ni zanič, ker sem probal 4 različne (ki preverjeno delajo).

Javi mi napako, da ne more skopirati določenih fajlov in da je mogoče zagonski pogon nekaj zje***. Pa pravim ,sem probal z večimi CD-ji ki na istem pogonu na drugen PC-ju z istim CDjem dela normalno.

No, pa mi je uspelo. Zamenjal sem rame in sedaj dela normalno... Svašta... No, disk pa je zgleda vseeno bil zjeban - tako da je čist ql, da sem nabavil novega...

Hvala vse za pomoč... še mi pa sedaj ni jasno, kako to, da lahko rami tako unilijo sistem... še posebaj, ker je pisalo, da je z vsem drugim nekaj narobe....

lp

mescaline9 ::

Eh nism vidu, da si že rešu.

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

>Hvala vse za pomoč... še mi pa sedaj ni jasno, kako to, da lahko rami tako unilijo sistem... še posebaj, ker je pisalo, da je z vsem drugim nekaj narobe....

Sesut RAM pokvari podatke, pol pa dobiš ven celega čuda napak... Drugič v takem primeru gre diagnostika nekako tako - drug optični pogon, preverit kablovje (če je vse ok priklopljeno), memtest, kak disk test, drugi napajalec... Pač greš na izločanje napak, ne pa takoj kupovat novega hardvera...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Paramedic ::

Ja, za take stvari, ko od enega časa naprej noče delat inštalacija, ali se resetira...je ponavadi ram kriv, vendar prejšnji teden je pa v mojem primeru bila kar Abit matična, stara ene 4 leta. Ker sem itak mel namen menjat, sem šele po nabavi novodobne plate+rama uspel ugotovit, da je plata kriva za to, ne pa ram/napajalnik/proc/kabel/disk...
Pri tem je pač tako, da vsak hoče s čim manj stroški ugotovit kaj je narobe, ker moraš pol še vseeno zamenjati pokvarjeno.

No, ker govorimo o ramih, koliko let zares velja "doživljenjska garancija"? Meni je 3-letna bila le za 1 mesec prekratka ;(.

Daedalus ::

Tisto doživljenjsko se ponavadi nanaša na to, kolikor časa je izdelek v prodaji, oz. koliko časa lahko dobiš v zamenjavo isti izdelek. Pri ramu ni to bogvekaj dolgo.

Sam nisem 100%, da je tak...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z računalnikom (corrupted files)

Oddelek: Pomoč in nasveti
12822 (623) solatko
»

Nov PC - hude težave

Oddelek: Strojna oprema
231758 (1319) SynTax64
»

[Linux][SUSE] namestitev

Oddelek: Operacijski sistemi
151277 (998) kriko1
»

crknu proc ali plata?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121086 (875) dare123
»

NTLDR-nisem dobil rešitve

Oddelek: Operacijski sistemi
121214 (952) andi5

Več podobnih tem