» »

NTLDR-nisem dobil rešitve

NTLDR-nisem dobil rešitve

andi5 ::

Pozdravljeni!

Zadeva je taka:
Imam dva diska od Maxtorja in sicer en je 40gb drugi pa 160gb ata 133 hdd,za prvega pa nevem drugega kot velikost.
No na disku 40gb sem imel instalirane windowse xp in ker sem imel že nekaj računalniške nesnage noter sem se odloču za ponovno instalacijo windowsow.
Zato sem dobil programček maxblast4 s katerim sem oba diska prepisal z 000000-nulami in nato na disku 160gb naredil tri particije v ntsf sistemu v 40gb pa dve v istem sistemu.
Sedaj se pa pojavi težava ko vstavim cd za inštalirat windowse mi napiše da mi manjka NTLDR.
Disk sem pobral ven in preko usb-ja priklopil na drug pc,kjer sem skopiral nekaj datotek ntldr,boot.ini,config.sys,ntdtect.com,msdos.sys in pa io.sys -mislim da sem naštel vse.
Po teh popravkih mi je pa napisalo da spet manjka neka datoteka,nevem imena ker sem po..... in si nisem prepisal vem pa da je napisalo da je v sistem32 in ima končnico .dll mislim da je pisalo hut.dll

Poskušal sem vse možne načine povezav pa kombinacji z diski in nastavitvami v biosu pa ne gre in ne gre.
Če ima kdo rešitev za ta problem bi ga prosil naj mi pomaga in istočasno pa še to: če mi kdo pove kako oziroma kje bi dobil program za dostop do DOS-a.

Hvala

ToniT ::

Free DOS!

Drugače pa imaš ti verjetno problem s tem, da se ti sistem ne naloži s CD-ja, temveč se hoče naložiti iz diska.
Poglej datoteko boot.ini, če pravilno kaže na particijo s sistemom!

dejansan ::

pa si nastavil v biosu first boot device = cd rom
dejansan

andi5 ::

boot.ini sem skopiral iz prenosnika ki mi pravilno deluje poleg tega pa sem preveril še pri prijatlu če ma on isto napisano kot jst in je vse blo enako!

kar se tiče pa biosa sem tudi tam nastavu naj se zažene z cd-ja in ko prebere cd se zaustavi al napiše ntldr is missing al pa takrat ko sem te manjkajoče faile dal na disk mi napiše da manjka file v sistem32.......
Andrej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andi5 ()

Mirč ::

ponovno zbriši disk da nebo več particij in naredi particije v sami inštalaciji windowsov
First boot cd ne pozabi pa v biosih izklopiti kako virusno zaščito,če kje je.Pa cd pogon daj na master(mostiček).
lp

andi5 ::

Disk sem že pustil brez particiji....en sam kos čeprav je velik 160 gb in unega od 40 tudi,cd je na master poleg tega sem poskušal tudi prek drugega cd-pogona.
BIOS pa nima protivirusne zaščite.
Sem pa opazil nekaj da enkrat mi sporoča v angleščini enkrat pa v slovenščini????????

Mirč ::

samo en cd-pogon imej pa na master ga daj, ide disk pa daj v drug ide priključek,zadeva mora delat razen če je cd pokvarjen.
lp

andi5 ::

cd pogon je en sam in je na master in na svojem kablu.Disk pa na drugem kablu in je tudi master.
Zato ker sem mislu da je cd-pogon pokvarjen,čeprav je nov sem ga odklopil in na njegovo mesto priklopu drugega in zadeva je bla ista tako da cd-pogon ni kriv.

Mirč ::

cd-windowsev je pokvarjen
lp

andi5 ::

Ja na to sem že pomislu samo me čudi k sem na prenosnik z istega cd-ja oziroma kopije le tega naložil windowse in pa to da poskušam tudi s še enim drugim cd-jem bom pa v kratkem si zrihtal še kakega za poskušnjo samo dvomim da je v tem napaka
Sem poskušal vse možne variante in prebral še pa še forumov glede tega problema (razen v angleščini ne ker mi ni prov domač jezik) in nevidim rešitve,no nazadnje sem tudi poskušal preko diskete zagnati program fxntldr.exe samo nevem če sem vse pravilno izvedel....v glavnem tudi ni blo rezultatov.

Mirč ::

zamenjaj vse ide kable
Bootaš z windows xp cdjem in ko se ti prikažejo možnosti, izbereš repair with Recovery console (al nekaj takega) in vpišeš "fixmbr"
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

andi5 ::

Ma nimam drugih kablov,bom disk nesu kar do prijateljve kište in poskušal na njegovem pc-ju inštalirat windowse.

andi5 ::

Zadevo sem rešu pri prijatlu mi ni pa jasno kaj sva počela :)
No na začetku je poskušal zagnati računalnik prek ene sistemske diskete,nato v dosu sva brisala in ustvarjala particije......vse do trenutka ko je cd-rom zaznal cd potem se je pa spet ustavilo.
Zamenjala sva kable in malo očistili ram-e no po vseh teh opravilih je zadeva zalaufala....tako da nevem kako smo rešili ta problem.
No vsem ki ste mi pomagali hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
224683 (3502) gorenjc
»

NTLDR missing?!?! !!NUJNO!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
172419 (1813) Vanich
»

WTF...problem z Xpjem in bootanjem

Oddelek: Operacijski sistemi
292404 (1759) astrofizik
»

Xp se nočejo zagnat!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161269 (1032) Feniks
»

Win 98 se, win xp

Oddelek: Operacijski sistemi
111184 (1042) duh

Več podobnih tem