» »

[Linux][SUSE] namestitev

[Linux][SUSE] namestitev

drico ::

Zanima me, če mi lahko kdo pomaga... Na računalnik sem želel namestiti poleg XP-jev še Linuxe... najprej sem poskušal z Suse 10 (original diski!) pa sem prišel samo tako daleč, da sem izbral opcijo install nato je začel nekaj loadat in se je ustavilo... javilo ni nobene napake, še vedno je bil logo od Suse na ekranu... le slišal sem, da se DVD ne vrti več in nič se ni zgodilo... isto je bilo, ko sem poskušal z DVD-jem ali s CD-ji... prav tako je bilo isto s Fedoro... XP-je sem pa dva dni prej brez težav zinstaliral in delajo brez problema... v čem bi lahko bila težava?...hvala
Time and again I sing your song...
  • spremenilo: CCfly ()

'FireSTORM' ::

particijo si nardil extra za linux? ext2, ext3 al raiserfs?
pa poglej če dvdji oz. cdji niso pokrampani...

bore malo si dal infomacij, med inštalacijo se vseskup ustavi...|O
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

Nejc Pintar ::

1. Linux ni množinski samostalnik ;)
2. Izračunaj md5sum cdja in ga poglej na netu, več
Lahko je biti prvi, če si edini!

kriko1 ::

Ko se ti suse nalaga (grafični zaslon, ko se tisti logo vrti), pritisni ESC in poglej kje se ustavi.

drico ::

glede na to, da so original CD-ji oziroma DVD, s katerih sem prej že instaliral Linux mislim, da nima smisla preverjat md5sum CD-ja... tudi nobenih prask ni na njih...

glede particije... disk sem razdelil na dve particiji... ena za xp in ena naj bi bila za linux... vendar se vsa stvar ustavi že prej kot sploh pride instalacija do stopnje, kjer se odloča kam naj se namesti stvar...

natančneje zgleda tako, da mi lepo boota iz DVD-ja... na ekranu se pojavijo opcije, kjer me vpraša ali želim instalirati ali ne... izberem install... stvar začne loadati... nato pa se sliši da se DVD pogon ustavi... in konec... nobene napake ništa... samo ne gre naprej... na ekranu še zmeraj tisti simbol od Suse... in to je to...

Pri Fedori pa je bilo isto, le da tam ko izberem opcijo za instalacijo se izpusuje na ekranu, kaj se loada...in potem se sredi tega ustavi... spet nobene napake ne javi nič... samo neha delat...

Ali je možno, da bi bila kaka fora v biosu za nastavit... čeprav ne vidim logike, zakaj winsi brez problema... linux pa ne... res mi ni jasno...
Time and again I sing your song...

kriko1 ::

Poglej moj prejšni post, pa poskusi še razdelek:
Installation--ACPI disabled (SuSE 10.2)
če nimaš 10.2, samo dopiši v parametre:
acpi=off

'FireSTORM' ::

maš mogoče kaj na usb vključeno?
meni se je tudi ustavilo vseskup sicer pri slackware
dokler nisem izklučil usb naprav
Those penguins.... They sure aint normal....

root ::

Ce imas suse 10.0 potem je mozno da je problem z sata kontrolerjem, saj uporablja staro jerdro ki je še imela tezave z prepoznavanjem sata naprav. Saj zagnat bi se moral samo traja nekaj časa ker išče diske. Pusti ga nekaj časa, pred tem pa lagko probaš z opcijo APCI=OFF tudi, včasih je bil problem tudi s tem. Če pa želiš si pa lahko potegneš nove SuSE 10.2 z http://www.opensuse.org, z njimi nebi smel met teh težav.

drico ::

izklopil sem vse USB-je ki sem jih imel vklopljene... zloadal dol OpenSuse 10.2... zgodi se pa še vedno isto... Ko sem pritisnil ESC mi izpiše na koncu:

Asustek - P56D1_VW MAINBOARD
drivers: piix, ata_piix, generic
loading piix

tu se očitno ustavi... očitno se nekaj skregajo z matično plato al kaj....
Time and again I sing your song...

kriko1 ::

To je modul za IDE kontroler, poskusi s parametri:
ide=nodma
Nekje med namestivijo sem opazil da se da dat module na črno listo, poišče kje in kako, ter ga dodaj na črno listo, če zgornje ne dela.

drico ::

upošteval sem nasvet in ko sem vpisal ob instalaciji ukaz:

brokenmodules=piix

je šla inštalacija naprej...

a mi sedaj zarad tega kaj ne bo normalno delovalo?... kaj sem sploh skenslal s tem ukazom?
Time and again I sing your song...

kriko1 ::

Verjetno ti IDE kontroler ne bo delal. Opaziš da je kaj narobe?

drico ::

hm instalacija mi je javila napako tik pred koncem... vendar sem potem preveril md5sum in ni ustrezal, tako da je lahko tudi to... sedaj še enkrat downloadam...

IDE kontroler?... kako zgleda, če ne dela?
Time and again I sing your song...

kriko1 ::

Pač naprave vezane na tisti kontroler ne bodo prepoznane. Tankaj prek bittorenta, je najbolj zanesljivo.

drico ::

sem še enkrat zdownloadal OpenSuse... preveril Sum in je bil pravilen... ob namestitvi sem izdal ukaz brokenmodules=piix ... vse je potekalo lepo... par minut pred koncem pa mi javi: Paketa classpath ni na mediju... in ko kliknem Prezri, se moja namestitev konča z obrazložitvijo, da je prišlo do napake... kaj je ta classpath?... ali ima to kako vezo z tistim piix??
Time and again I sing your song...

kriko1 ::

Ne vem, a si probal s ta novim dvdjem pognat namestitev brez tistega parametra?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Linux - Grub] OS se mi noče naložiti

Oddelek: Operacijski sistemi
191541 (1256) kriko1
»

Suse 10.0 - Kaj z njim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
536329 (4552) kriko1
»

[Linux][Suse] MP3 kodeki in Mac OSX tema

Oddelek: Operacijski sistemi
191925 (1616) kriko1
»

Linux nemogoče instalirat

Oddelek: Operacijski sistemi
412287 (1588) 416c6573a
»

suse linux

Oddelek: Operacijski sistemi
251118 (864) Trubadur

Več podobnih tem