» »

Problem pri nadgradnji Suse 9.0 v 9.1

Problem pri nadgradnji Suse 9.0 v 9.1

digital_sarm ::

Pri upgrejdanju na enmu od računalnikov je prišlo do napake in zdej ne dela zaganjalnik, popravt pa se ga tut ne da.. Na srečo se da pridt do accountov s pomočjo inštalacijskega dvdja vendar samo na fvvm sejo.. Ali je možno sistem popravit da bi delou tut kde al raj na novo inštalerat?... Hvala
  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

Ker je moja kristalna krogla povsem temna, bi te prosil, da podas kaj vec podatkov. Do kaksne napake je prislo, kak zaganjalnik ne deluje in kako potem prides do accountov?

Pri tem se pa lahko tudi potrudis pri jeziku v katerem pises... ;)

digital_sarm ::

pardon..jezik je posledica afekta...sicer pa ne vem če bom znal problem opisat..nekako takole gre...
ko sem upgrejdal mi je javlo napako pri nekaterih ključnih paketih, nakar sem zadevo bolj ali manj saniral z uporabo funkcije popravi sistem...do tu je bilo na videz vse v redu vendar se sistem ni hotel naložit (boot error)..še enkrat sem s pomočjo inštalacijskega dvdja uporabil funkcijo popravi sistem in mi javi napako v (nevemkakšnem) zaganjalniku , kasneje pa tudi da se taistega zaganjalnika ne da ponovno ustvarit oziroma popravit..
ko pa na dvdju uporabim funkcijo zaženi sistem se lahko logiram le v fvwm sejo (tako vendarle pridem do svojih fajlov), ostalih sej (ala kde) pa se ne da zagnat..

razmišljam o kopiranju fajlov na usb ključ in ponovni inštalaciji na novo...

MasterMind ::

Zaganjalnik je mogoče grub? :D.

BigWhale ::

Torej, sistem se ti ne zboota, po domace receno?

Poglej v /boot/grub/ grub.conf oziroma .lst ce je tam notri vse v redu.

Ce ne ves kaj gledat poslji sem vsebino datoteke (komentarje lahko izpustis, ce bos prepisoval na list papirja ;>) in nekaj vec informacij o tvojem racunalniku, kaksne diske imas, kaksne particije so na diskih...

digital_sarm ::

nisem še pogledal v grub, pač pa sem poskušal prekopirat fajle na usb ključ pa ga enostavno ne morem (ne znam) prklopit... na /media/sda1 ga ni, prav tako na /media/sdb1 ne..a je kakšna možnost da ključ prklopim drugam?..sicer pa se mi zdi da ključa noče priklopt zato ker niso naloženi vsi paketi oz. so na njih napake...

Skrat ::

mountanje usbja je odvisno zgolj in samo od jedra. poskusi kot root (da ne bi slucajno naletel na problem s pravicami) mountat nekako tako

# mount -t vfat /dev/sda1 /media/sda1

ali pa

# mount -t vfat /dev/sda /media/sda1

Pri tem je priklopna tocka (aka. /media/sda1) lahko poljubno izbrana. Katero napravo in katero particijo na njej pa mountas (/dev/sda ali /dev/sda1) pa je odvisno od tega, kako je particioniran tvoj usb kljuc.

A ti je mountanje usb diska kdaj prej ze delalo? Kaksna je vsebina tvoje datoteke /etc/fstab?
Free software is a matter of liberty, not price.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Linux][Ubuntu] Inštalacija dodatkov na prenosniku

Oddelek: Operacijski sistemi
142083 (1978) Looney
»

[ Linux ] Problem s particijo

Oddelek: Operacijski sistemi
111199 (1103) Brane2
»

linux na usb ključu

Oddelek: Operacijski sistemi
152000 (1606) ajagodnik
»

Fedora FAQ (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
934104 (3419) meszaj
»

kako mountat USB ključ v linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
492407 (1914) Senzacionale

Več podobnih tem