» »

BOOT from USB CD-ROM

BOOT from USB CD-ROM

Dinko ::

ZAnima me kako bi naredu sistemsko disketo da bi se dalo bootat iz prenosnega USB CD-ROMa.
mam RedHAT linux9 in CD-ROM Waitec Frisby II
Dinko

Skrat ::

Malo pocekiraj ce ti kaksen bios update omogoca bootanje iz USB naprav.
Free software is a matter of liberty, not price.

Dinko ::

To ze kull sam nebi rad kej zaje....BIOSa ...tko da bi rt najrajs vidu ce bi se dal dobit kako disketo ki omogoci boot preko USBja
Dinko

SasoS ::

disketa ti pri tem prav nič ne pomaga...ali bootaš iz diskete ali pa iz cdroma...glede na to, pa da hočeš bootat linux, bi se načeloma dalo da bootaš kernel iz diskete, root particijo pa potem mounta iz cdroma. Kako to naredit boš pa moral mal pogledat...

Dinko ::

Problem je v tem da mam na komuteru DVD pekac pa mi ne dela v redhatu....pa bi si rt tko naredu da ce bi rabu kej zapect na dvd bi zbbotu racunalnik iz USBja pa da mam pol DVD frai...
na to masino pa ne morem prklopt se enga cdja ker je masina narejena samo za en disk in en CD

edino ce mate kako drugo priporocilo kaj narest:))
Dinko

SasoS ::

kaj bi potem sploh bootal iz cdroma?? Zakaj si raje dvd ne uštimaš pod redhatom?

Dinko ::

jst bi zrihtu pod redhatom ce bi lahko
samo nevem kaj zajebava
ker ko mu nalozim K3B in ga hocem skonfigurirat...se mi masina ustavi in zateka
ce ga pa ne skonfiguriram mi pa prav ko hocem pect DVD da je cd prepovn in da dam vecji cd...
ocitno ne prepozna DVD pekaca...
sam ne vem kaj nej bi se naredu da bi deloval
pr KNOPPIXu pa DVD deluje...sam ga ne morm uporabt ce je cd v DVDju
in bi rt DVD uporabu tko da bi ga zbootov preko USBja
Dinko

Skrat ::

Daj no se malo potrudi in porihtaj DVD pekac v RedHatu. Vse se da resit (no, skoraj vse :8)). Za pomoc pri tem odpri novo temo.
Free software is a matter of liberty, not price.

hruske ::

redhat 9 je zelo zelo stara distribucija, zato se ne cudim, da ti ne dela.

poskusi raje s fedora core 2, naslednikom redhata.
Rad imam tole državico. <3

Dinko ::

Ja ves jst bi ze nalozu kak drugi linux tle gor ...bi blo zelo vredi
sam ne vem zakaj me zajebava tale masinca ce ji hocem nalozit katerokoli drugo destribucijo (Mendrake 10, Suse 9) zadeve mi ze pri bootu neki steka tko da ko mi testira hardware javi neki napako na disku ces da potebuje 128 Kib memorije al pa neki tazga.... mam pa mašino PIII 667Mhz 20GB disk 256 Ram (16MB sharing Grafiko) Pa DVD pecko od LGja in bi rt zrihtu da bi nalozu kak drug linux najrajs bi porihtu Mandrake 10...Ker sem najbolj navajen ga.



Aja ...probu sem za hec z enim starim diskom 800 MB pa je sel skos brez problemov....sam je ta problem da je premal placa na tem disku za take linuxe...
Dinko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako naložit linux če CD noče bootat

Oddelek: Operacijski sistemi
101188 (1072) papak69
»

Boot CD se mi ne zazene?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81057 (944) VeGaS
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395524 (4119) TICKO
»

Inštalacija WinXP ->100 prvič

Oddelek: Pomoč in nasveti
141668 (1448) recoil
»

Linux RH7.1 newbie help!

Oddelek: Programska oprema
391603 (1304) lordgreg

Več podobnih tem