» »

Ko vstavim CD, računalo za 10 s "zmrzne"

Ko vstavim CD, računalo za 10 s "zmrzne"

MilkyWay ::

Imam en problem, ki mi čedalje bolj najeda, saj nikakor ne najdem vzroka zanj. Ko namreč vstavim CD oz. DVD v pogon, mi računalo za 10 sekund popolnoma "zmrzne". Premikam lahko samo miško, ne morem pa klikati oz. početi karkoli drugega. Najbolj živce parajoče je pa to, da mi med tem neha delovati tudi internet povezava (na internetu ostanem priključen, samo ni prenosa. Tudi DU Meter pokaže samo rdeče ikonice). Ko CD enkrat prebere, deluje vse normalno naprej.

Še malo podatkov o računalu: abit nf7, athlon 2600+, geforce 5700... driverji za nfrce so 4.24 (probal že več verzij, tudi brez ide driverja). Prestavljanje jumperjev in menjava ide kablov ne pomaga. DMA je vključen.

HeiJack ::

S programom Powertoys XP disejblaj autorun za CD/RW/DVD drive in je stvar rešena - še posebej se to dogaja na xy drive-ih ala LG, Cyberdrive, ...

MilkyWay ::

Autorun sem že izključil, vendar ne pomaga. XY pogona ravno nimam (lite-on in pioneer), tako da bo problem verjetno kje drugje. Aja, pod Windows 98 se to ni dogajalo.

pviran3 ::

To je zato, ker ti windows prepoznava vstavljen CD - potrpi :D

MilkyWay ::

Saj ne da se mi ne bi dalo počakati, samo moti me, da mi "pade" lan povezava. Še kakšen predlog?

Mavrik ::

Preveri če CD-ROMi delajo v DMA načinu.
The truth is rarely pure and never simple.

Lime ::

>še posebej se to dogaja na xy drive-ih ala LG, Cyberdrive, ...
@HeiJack
LG je XY drive? LOL

LG proda največ optičnih enot na svetu (preko 20% svetovnega trga pokriva).

MilkyWay ::

DMA je vključen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predolgo zapisovanje DVD-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
8922 (729) saso68
»

DVD player in štekanje filmov?

Oddelek: Zvok in slika
5799 (751) largie
»

Na pekaču ne morem vklopiti DMA mode (sedaj je PIO)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141357 (1100) smile-
»

vprašanja v zvezi s povezavo diskov in cd-rom enot

Oddelek: Pomoč in nasveti
121044 (857) pirx
»

Test CD-ROMov

Oddelek: Novice / Nova vsebina
132175 (2175) BigFoot

Več podobnih tem