» »

Dva operacijska sistema na enem računalniku

Dva operacijska sistema na enem računalniku

Imperator ::

kot prvo lep pozdrav vsem!

rad bi imel računalnik razdeljen na dve particiji in na vsaki en operacijski sistem. na C: win98 in na D: WinXP

disk sem v celoti sformatiral in vtaknil winxp bootable CD. ustvaril sem 2 particiji (C in D). na particijo D sem normalno inštaliral WinXP, ki delujejo normalno, ko pa hočem inštalirati Win98 pa pride do problema.

poskušal sem:
- ponovno sformatirati samo disk c:
1) iz winsow xp --> Formatiranja ni bilo mogoče dokončati
2) iz Biosa (preko zagonske diskete od win98) --> ukaza FORMAT ne morete uporabiti za pogon C:
- iz winXP nasneti win98 (preko cdja) --> reinsert Win98 CD (reinsertam, pa nic)
- iz winXP zagnati setup.exe od win98 --> nek error vn vrže

ko resetiram računalnik in dam notr zagonsko od win98 in zagonski CD od win98 mi pa javi, da particija ni sformatirana (ali nekaj podobnega ) v FAT32 ali FAT. (veste kaj se je zgodilo, ko sem poskušal formatirati - beri zgoraj)

zdaj imam na disku na D: delujoče winxp in popolnoma prazen, vendar nesformatiran disk C: (na samem začetku je bil sformatiran celoten disk in ustvarjena particija c: ) ,vendar očitno, ko ustvarim novo particijo jo je treba tudi sformatirati)

vsak nasvet bi mi bil dobrodošel

hvala

Slowenc ::

Seveda moraš imet formatirano particijo, da lahko karkoli gor posnameš/inštaliraš. V win XP klikni z desnim tipko na My Computer, izperi Manage, potem pa poišči Disk Management. Tukaj sformatiraj c particijo, če že drugače ne veš kako bi jo.

PS.: Si že slišal za VMware program?
Skiny gate.

Poldi112 ::

Lazje je ce najprej das w98 gor in sele nato XP.

Imperator ::

slovenc: v Xpjih sem poskušal formatirati c disk, vendar formatiranja ni mogel dokončati (nevem zakaj)

poldi112: to sem tudi poskušal, vendar ko inštaliram 98 me ne vpraša po particijah ampak kar nasname winse gor

Poldi112 ::

Ja, nasnamejo se na C. In potem das winXP notri in jim reces naj gredo na D.

zandar ::

Iz lastnih izkušenj se strinjam s Slowencom...
Če imaš dovolj močno mašino z dovolj rama, vseeno pa potrebuješ tudi win98, priporočam VMware. Bolj priročno je pognati program kot pa rebootati mašino.

perci ::

Nared tko kot ti je poldi rekel - ne mores najprej xpjev, potem pa se win98.

Vedno se najprej instalira manj napreden sistem, potem pa bolj naprednega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
353478 (2302) teedy
»

Restart med instalacijo Win98se

Oddelek: Operacijski sistemi
301021 (839) Tilen
»

Kako na nov naložiš win98 če maš zravn še winXP?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141847 (1624) franc3e
»

Karseda neboleča reinštalacija OS WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
171618 (1345) @ljash
»

dodal se en disk, instalacija xp spodletela kaj storiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161588 (1350) amater

Več podobnih tem