» »

Linux boot

Linux boot

technoboy ::

No moja zgodba je takale.

Pred casem sem instaliru linux-se SUSE 9.1 na moj racunalnik. Namestil sem jih po WIN XP instalaciji in vse je blo vredi. No pol so se mi pa Winsi sesuli in sem jih mogu nanovo naložit. No takrat pa mi je presnelo boot loadar in sedaj ne morem nikakor priti nazaj v SUSE. Vem da mi boste rekl da morem ponovno nastavit LILO al pa kir drug loader, sam problem je v tem da sem novinc v linux-ih in se mi ne sanja glih prevec kaj se tam dogaja, sam res ne bi rad zgubil podatkov na linux particiji in navdosenja nad SUSE-m. Aja probu sem ze z LIVE SUSE CD-jem in z bood CD od SUSE. Pri prvem sem prisu do nastavitev za boot loaderja, vendar mi ga ne posname v MBR. Zahteva da naredim boot disketo, vendar nimam disketnika, tak da to ne pride v upostev. Pri boot CD-ju pa pridem do ukazne vrstice, tam pa mrknem jaz (sanja se mi ne o linux ukazih, kakega DOSovega bi se se ze spomnu, sam linux pa ne).

No zdaj pa bi jst vas LINUX hekerje prosu za pomoc. A mi lahko kdo opise postopek kako naj to nardim, sam ne prosim v strokovni linux razlagi ampak v razlagi razumljivi za navadne smrtnike. Aja ce obstaja kak boot loader ki bi ga lahk nalozil v windowsih bi blo tut ful carsko.

Hvala vam hekerji

Skrat ::

Das not suse linux instalacijski CD. Ko te vprasa za boot (tam kjer obicajno zacnes namestite) vpises

rescue root=/dev/hd***

kjer je hd*** particija, kjer biva tvoja / (root) linux particija.

Sistem se ti bo normalno zbudil in potem reces samo v konzoli kot root

lilo

in lilo bi se ti moral ponovno naseliti v MBR.
Free software is a matter of liberty, not price.

technoboy ::

Hvala za odgovor, sam morem recit da ne deluje glih tako kot sem mislu. Recimo da sem nekako prisel do svojega diska, vendar samo z ukazno vrstico (spet sem mrknil) X mi noce zagnat in mi napise da ma problemo z zaznavo graficne kartice (NVIDA, imam instalirane drajverje iz nividinega sajta). Saj bi povozu instalacijo, linux-ev sam mam problem da mam gor nekatere podatke ki jih rabim, pri instalaciji pa mi pobrise celotno particijo.
Kaka ideja?

Hvala lepa se enkrat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boot particija

Oddelek: Operacijski sistemi
202368 (793) MrStein
»

lilo boot loader problem

Oddelek: Operacijski sistemi
151923 (1555) Michael7
»

Uninstall Suse Linux 10?

Oddelek: Operacijski sistemi
202219 (1837) Gapi
»

Iz Linuxa v Windows -> MBR (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624411 (3746) WarMaker
»

HOW TO: Poleg WIN2k se RedHat?

Oddelek: Operacijski sistemi
201932 (1758) twosocks

Več podobnih tem