» »

Slika na novem televizorju raztegnjena vertikalno

Slika na novem televizorju raztegnjena vertikalno

meszaj ::

Pozdravljeni!

Moj problem je sledec. Imam 6 mesecev star TV Daewoo DTB-21U7 S (ja vem ni bogve kaka firma-pac za studentsko sobo...)
Opis problema:
Televizor je moji punci z neko cudno kombinacijo tipk uspelo pripraviti do tega, da je slika raztegnjena vertikalno, tako da se naprimer ne vidi oznak SLO1..., ki so obicajno na vrhu desno. Prav tako se ne vidi podnapisov, ker je pac slika tako raztegnjena oziroma povecana.
Imel sem ga na servisu tukaj v Ljubljani in so mi rekli, da je s tv-jem cisto vse v redu-da ni pokvarjen kak cip ali kaj podobnega, da pa bi rabili neko skrito kodo, da bi sliko spravili v normalno resolucijo.
Ker tega seveda v navodilih ni, uradnega zastopnika za Daewoo v Sloveniji prav tako ne so mi TV vrnili taksen kot je bil z raztegnjeno sliko.

TV je bil kupljen v Avstriji in presvercan preko meje. Ko sem sel dvignit Mwst. sem pozabil sfotokopirati racun in sedaj ne morem uveljavljati garancije, ker nimam racuna zato ta varianta odpade.

Sem iskal malo po internetu pa za ta moj model TVja ne najdem nobenih skritih kod...

Kaj mi je storiti? Kakrsenkoli nasvet bi bil dobrodosel.

To je ta model TVja:
ta model TVja

Upam, da sem zadel rubriko, ce ne se opravicujem...

iso2000 ::

Poizkusi, če tole kaj pomaga:
To set up & service mode :
Put set in standby then press blue yellow green red & standby to get into svc, to adjust use 4 & 7, vert centre 5 & 8 size 6 & 9 slope yellow, blue horiz centre 123 & above to ajust RGB

Upam, da deluje tudi na tvojem modelu.

LP

meszaj ::

To sem tudi jaz nasel na netu pa zal ne deluje. Vseeno hvala.

Caligula ::

Pa poslji mail nemski al pa kaki angleski podruznici Daewooja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips - Smart TV

Oddelek: Zvok in slika
4113567 (10110) saso5
»

Samsung UE55F6670

Oddelek: Zvok in slika
7948 (722) tbostjan
»

[divXvid] Daewoo predvajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10317329 (8368) Rašo
»

Najboljsi TV za 130 jurjev?

Oddelek: Zvok in slika
385175 (3590) macgajver
»

Nakup TV 4:3 ali 16:9

Oddelek: Kaj kupiti
323866 (2906) Mirč

Več podobnih tem