» »

Navijanje grafične z AtiTool

Navijanje grafične z AtiTool

M&M ::

Zdravo!

Zanima me kako lahko navijem grafično PowerColor Radeon 9800SE (serijski hladilnik) Cevovodi so že odklenjeni!
Inštaliral sem že AtiTool, vendar nebi rad kaj poškodoval. Če dam Find MAX Core začne frekvenca rasti, vendar se bojim da bi šla predaleč! Da bi hladilnik ne utegnil hladiti! Kako je s to zadevo!
Kdor ima izkušnje, naj mi prosim svetuje!

Lp
M&M

The B ::

Zdravo tudi tebi.

Ati tool je kr kul zadeva in najde približno maksimalno stabilno frekvenco. Najprej dej max ram in pol še core. Da pa boš najdu resnično najvišjo stabilno frekvenco pa ti priporočam rthdribl. Če pri tem nimaš artefaktov pol je sigurno stabilno.
Glede gretja oz. hlajenja pa so kartice narejene da prenesejo precejšnje temperature. Se pa s tem jasno manjša življenska doba in maksimalna frekvenca. Tko da če maš čas in denar ti priporočam da si omisliš kej bolšga.


B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

M&M ::

Torej če prav razumem, bo grafična šla navit tako daleč, kolikor je sposoben ventilator. Recimo da pridem z orginal hlejenjem do 400 MHz, bi potem z boljšim prišel višje?
Se to AVTOMATSKO navijanje torej ustavi, ko zazna previsoke temperature !?

Sicer pa imam doma pripravljeno zalmanovo HeatPipe mislim da neki ZM80, vendar ta reč je brez ventilatorja! Bi to lahko delovalo bolje od serijskega coolerja!?
M&M

The B ::

Ne ustavi se zaradi prevelikih temperatur ampak ko začne delat procesor oz. rami napake. Pa prej sm pozabu povedat NIKOLI ne pustit ati toola samga. Baje so se zgodile slabe stvari ko so ljudje puščali ati tool lavfat čez noč.
Kar se tiče zalmanovega hlajenja ti ne morm rečt nč ker si ga ne lastim in bo povedu kdo drug al pa poglej mal po netu.
Men je moj pro šu do 420 z original hlajenjem, 440 z vodo in 460-70 z voltmodom.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

M&M ::

Kje pol vem da je meja!? Kaj če mi ne bo začel delati napak, vendar bo že preveč navito in se bo stvar pregrela !? Nebi rad, da mi zaradi tega crkne !

Kako vem do kje it!

Lp
M&M

Wicked ::

Glej takole je:

Skurit ne moreš ničesar razen če res ne pretiravas z navijanjem takole naredi navijaj po majhnih korakih in zmeraj ko naviješ to preveri z 3dmark2001 ali 2003 vseno in če si ti pojavijo artefakti ( črte..) to pomeni da si prekomerno navil zato malo zmanjšaj in spet probaj. Skurit ne moreš ničesar itq ti bo slika zamrznila če bos prekomerno navil...

Seveda pa je to tvoja odločitev :)

The B ::

Točno tko. Načeloma ne moreš nč skurt. Vse kar spreminjaš je na ravni gonilnikov. Poseganje v kartico je pa druga pesem (9700 počivaj v miru). Če je preveč navit oz. se pregreva se to kaže kot vidne napake na zaslonu al pa zmrzovanje. Dokler je vidt vse normalno se tudi pregreva ne. Še vedno pa boš pršu dlje z boljšim hlajenjem tko da butn gor zalmana.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Eddy ::

Zakaj mi je računalnik zamrznil ko sen skal max core?
Temperatura je prišla celo do 34 °C ;)
Ne vem, če bi še probaval?!

Kva pravte?
Grafična je pa 9600XT 256rama
www.ekwaterblocks.com

Zhupa ::

Pri ati tool je zelo pomembno, da CPU-ja nimas navitega medtem ko ugotavljas sposobnosti graficne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zhupa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Connect3D Radeon 9550 v 9600 ?

Oddelek: Navijanje
492562 (1094) Xserces
»

8800gts navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
986870 (3801) PINki
»

Sapphire ATI Radeon X1900GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
533832 (3012) Puzo
»

Navijanje GeForce 6600 128 MB AGP

Oddelek: Navijanje
262139 (1538) sirotka
»

navijanje sapphire ati radeon9600XT

Oddelek: Navijanje
191379 (942) ricola78

Več podobnih tem