» »

Barton-M 45W vs 72W

Barton-M 45W vs 72W

rzhektor ::

Zanima me ali AMD Barton XP 2500+ Mobile 45W upravičuje dobrih 7 jurjev višjo ceno kot 72W različica?? V bistvu me zanima, če se to zlo pozna pri navijanju oz gretju

hvala

T(he) Boss ::

Hja, pozna se, ce pa je to vredno 7 jurjev pa sam presodi. Jaz mojega 72W nisem spravil cez 2200mhz z vulcanotom 7+, zdaj z vodnim gre malo cez 2500mhz

Caligula ::

Jaz ugotavljam, da vecini mobilni bartoni in athloni ne gredo dlje pri navijanju kot moj navadni 2400+
Skratka se ne splaca. 100 al pa 200 Mhz pa tud nu vredno recimo tretjine cene procesorja,...

Skratka po mojem se kr ne splaca.

Dr_M ::

Caligula: eh spet prbijas...
tbredov ze dolg nihce ne kupuje...oz sm pa ke ksna zgublena dusca.

tko da kle mesas jabuka pa hruske.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tradewind ::

Dr_M.............. (replika na izrečene besede Caliguli)

Ti procesorji so zelo dobri navijalci, gredo zelo visoko, in če človek dobi kirega rabljenega za mali denar, je to še zmeraj the best nakup!

Vsi nimamo dnarja za stran metat, sploh za kake cpuje nad 50kilo. Če pa lahko za taki dnara, dobiš plato+rame+cpu in maš še zmeraj skoraj top mašino!

Spomni se na stare in dobre AMD 1700+ (JIUHB) ter 2100+(AIUHB), kot keks gredo pri nizkih V nad 2200Mhz!!!!!!!!

Ta #kešek# pa tudi ne da toliko, da bile ne vem kake razlike med procesorji!
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

Dr_M ::

Tradewind: a se ti bos gluposti govoru??

tbredi so se prodajal ja in nekateri so bli res hudi navijalci, ampak cim so prsli bartoni jih je folk zacel mnozicno menjat.
in ne, barton 2500+ ni 50k+ sit. tko da....pšššš
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

glinik ::

Dr_M: Daj umiri se malo!

Dečka sta ti lepo povedala. Jaz imam tudi staro 1700, pa mi komot laufa na 2400MHz. Zato meni res ni jasno, da bi dajal naki denar ven, za 100 MHz. Pač si in, če imaš procesor, ki ti žere 45W in kaj zdaj? Ko je prišel ven trend, da gre folk na mobilce, ste kar nekateri navalili. Ko slepe kure, ki so brale na netu, da gre proc. navit na 2700MHz. Takoj ste menjali procesorje in ugotovili, da ste prišli za 100 - 200 Mhz višjo frekvenco. Zdaj se pač tolažite, da upravičite teh 7k. Tolaži se ti, ne pa s tem druge zavajat. Najbolši procesorji so itak stari Duroni, ki se navijejo do onemoglosti. Ne vem če so kaj slabših od teh novejših, posebej če upoštevaš njihovo CENO!!!

in ne, barton 2500+ ni 50k+ sit. tko da....pšššš

Toliko slabše... Jaz sem dal za moj proc pred dvema letoma cca. 11-13k. In vidim, da je še zdaj na zavidljivem nivoju. Mislim, da razumeš ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

TribesMan ::

Lahko bi vedeli da cena ne narašča linearno z zmogljivostjo oziroma frekvenco. Razmerje med tema dvem kriterijema je bilo vedno eksponentno, in vedno bo tako. Zdej ce si freak in HOCES tistih 100 do 200 MHz vec bos pac placal 28k, ce se ti pa jebe za vse skupaj pa bos preprosto vrgel tistih 20 jurjev in bo mir.

Govorit o tem kolk je kdo tukaj fuknjen je popolnoma brezpredmetno. To je totalno brezpredmetno.

Je pa neizpodbitno dejstvo da 45W Bartoni so definitivno bolj kvalitetna jedra kot navadni.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

Jaz sem do sedaj imel Bartona 2500+ 45W in 2500+ 72w, slednji se za malenkost slabše navija ( rebi več voltaže za višjo stabilno frekvenco) pa še to drži samo nad 2500 MHz. Barton 2500+ 72W pa mi je na defult frekvenci delal z 1.28V, Barton 2500+45W pa ni bil sposoben delati stabilno pri tako nizki voltaži. Skratka veliko je odvisno tudi od sreče pri izbiri proca.:D

Caligula ::

Ko prides v razred procesorjev za 28 jurjev, neizbezno zdrav clovek zacne razmisljatii o tem ,da bi raje prodal se plato ali namesto nakupa kake Nforce 2 v akciji pri JAE vzel lepo 64 bitni AMD z plato za 60 cukov, ki pa je zagotovo zmogljivejsi pa se bolj pametna nalozba je. Skratka za 28 jurjev se mobilec ne splaca. Sploh, ker se tudi novega 2400+ dobi za manj kot 20 jurjev.

Mene je pa itak pred vec kot letom nov prisel 15 jurjev :D
In ce gledate rezultate vecine folka, ki ma mobilce, ti niso spektakularni. Vecini se na 2300 ne laufa stabilno.

Dr_M ::

jest sicer nevem kje vi dubivate take cene, ampak men je zadnic model u jae ponuju bartona 2500+ M za 23k sit.
ce bi namest tega kupil tbreda, ja potem je z vami neki hudo narobe.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fizikalko ::

Hja, lep dokaz, da ima Dr_M prav, je moj primer. Z istim hlajenjem svojega 2400 TBreda nisem spravil cez 2100MHz, 45W mobilca pa spravim z lahkoto na 2500, ce pa sem krut in mu privoscim nad 60 stopinj (mojim usesom pa zamaske :) ), pa 2600. Zracno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

barton proti sempronu

Oddelek: Kaj kupiti
352417 (1438) Jan987
»

procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
673958 (3056) Goldee
»

A je že kdo naviju ?

Oddelek: Navijanje
421429 (1128) MEDENA2

Koliko bi vas zanimal barton 2500 mobile (45w) po ceni 27000-27500 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23710594 (7099) kuglvinkl
»

2500+ M: novi AXP 1700+? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
21410242 (5912) GUFY

Več podobnih tem