» »

ADSL

ADSL

*care* ::

Ali se mi splača vzeti ADSL pr siol-u k je zdej po 9,78 SIT ?

Če kdo pozna se kero poceni moznost naj mi pove!!!

Hvala v naprej ! :))

Trinitron ::

Siol ma na tem področju monopol tko da cenejše možnosti ni... Po tko ugodni ceni pa maš res redkokdaj priložnost dobit ADSL. Tko da te lahko samo še vprašam, kaj bi blo zate bol ugodno? Če ti je 10 tolarjev škoda dat pol pa tut ne vem...

Bolj je problem z naročnino, ampak sej osem tisočakov mesečno niti ni tko velik? ali pač...

Trdi ::

ISDN + ADSL naročnina se plačuje, al kako? Mislim, telefonski priključek je vključen v ISDN? A če nimaš niti priključka in hočeš ADSL, potem ti vse naštimajo naenkrat in isti ljudje?

Kar pa se tiče šprinterneta, predlagam da popraviš svetovni rekord na 100m, pa bo bolj poceni. :D
Trdota d.o.o.

Trinitron ::

ISDN + ADSL naročnina se plačuje, al kako?
ISDN naročnino plačuješ telekomu, ADSL naročnino pa Siolu. ISDN naročnina je ubistvu naročnina za telefonski priključek, samo da je mal dražja od navadnega priključka. Mal čez tri tisočake, če se ne motim?

Mislim, telefonski priključek je vključen v ISDN?
Navadni telefonski priključek ti nadgradijo v ISDN. Če ga še nimaš ti naredijo novega. Zaračunajo verjetno še priklop.

A če nimaš niti priključka in hočeš ADSL, potem ti vse naštimajo naenkrat in isti ljudje?
Ja. Pridejo fantje iz telekoma in vse poštimajo. No, vsaj probajo...

Zgodovina sprememb…

*care* ::

Kok pa stane da ti uredijo vse to ?
Jst še nimam ISDN priključka pa me zanima če to še kej dodatno stane pa koliko k na siolovi strani sm bral, da če nimaš še ISDN priključka stane 20.000 Sit da ti ga priključjo ?
Sam 20.000 je mal velik pa ne vem če je to res!!!>:D

Hanzo ::

Je kej možnosti da bo ADSL dosegljiv več kot na 15 km ,.,.js sm glih tok odaljen , mam pa že ISDN ,.,.kulke so kej šanse !!! :D

CaqKa ::

hanzo ne delaj se norca!

*care* ti pa pokliči na 080 1000 pa ti bojo vse razložli ;)

Brilko ::

20k je če boste imeli v hiši samo en telefon, drugače pa množi to s število telefonov (slušalk). ;)

Mavrik ::

Hanzo: zgornja omejitev za ADSL je ~8km. Tako da pozabi.
The truth is rarely pure and never simple.

Trdi ::

Po mojih izračunih je takole v mojem primeru. Tipi mi bojo naredili priključek, ISDN in še ADSL. Naj bi naenkrat to vse postorili očitno. Priključek stane 21 jurjev, ISDN 20 jurjev, ADSL pa do 15.oktobra 10 tolarjev. Ob naročilu ADSL dobiš ISDN za 20% ceneje, se pravi za 16 jurjev. Se pravi 37 jurjev. Kar dosti, še posebej osnovni priključek se mi dosti zdi, ker je linija že položena, samo namestili bodo priključek tam, kjer je nekoč že bil.

Bi se pa rad to osebno pogovoril, kje v Ljubljani Telekom sprejema stranke, je to v tisti trgovinici pri stavbi pred železniško?
Trdota d.o.o.

Mavrik ::

Še vedno boš poceni odnesel, nekateri s(m)o plačali več za priklop samo ISDN+ADSL. Drugače pa ni vse tako simpl kot "polaganje kablov".
The truth is rarely pure and never simple.

Yolle ::

LP
Priključek stane 21 jurjev, (KAKŠEN PRIKLJUČEK??) ISDN 20 jurjev, ADSL pa do 15.oktobra 10 tolarjev. Ob naročilu ADSL dobiš ISDN za 20% ceneje, se pravi za 16 jurjev

MEne pa zanima če bi zdj vzel da adsl, pa bi se recimo s sosedo povezov prek Routerja, ki pa je približno slabih 100m stran. zanima me kako bi to delovalo, pa kakšna izguba signala bi bla( kšnu drevo je umes )
Ker router mi priporočate?

Hvala za pomoč
Matej

PaJo ::

Ce mislis na teh 100m delal Wlan povezavo je najboljse, da jo najprej probas in sele nato vidis kako in kaj. Zmeraj je tezko naprej predvidit kak bo wlan delal, ce pa mas nameravas potegnit UTP kabel, pa je 100m tista zgornja meja, kjer ti bo delalo 100mbit brez problema. Nekih zakasnitev pri LANu ne bi smelo biti, ce gledamo, da so tu hitrosti vecje tudi za faktor 100x, napram adsl-ju.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

nevernik ::

Em, ja, jst sm čist na frišn tle k bi si rad zrihtal ADSL.
Zdej je pa fora v tem da sm poslal na siol da preverijo če lohk mam, odgovor je bil ne.:'(
Oddaljen od najbližje pošte sm pa tam 3-5km, ISDNja še nimam.
A so mi to poslal zarad tega ker nimam ISDNja al ker preprosto ne morem met ADSL?:'(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL brez ISDN že prihodnje leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13114415 (10302) Bistri007
»

ADSL vprašanja :)

Oddelek: Omrežja in internet
261756 (1084) Mr. Wally DJ
»

ADSL za 4 tolarje! Navali narode! :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
716797 (4353) clemmy
»

ADSL brez ISDN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
568043 (8043) Blue22
»

ADSL brez ISDNja ???

Oddelek: Omrežja in internet
413072 (1743) shock

Več podobnih tem