» »

Življenska doba skenerja?

Življenska doba skenerja?

RobyRob ::

Imam A4 skener HP ScanJet 3500c. Zadnje dni sem skeniral ogromno fotografij. V začetku mi je super poskeniral, zdaj pa če dam sliko bolj desno v skenerju, potem so na dobljeni sliki neke vertikalne črte. En primer slike je tukaj. Slika je skenirana pri 300 dpi.

S tem skenerjem sem skeniral že sigurno tisočkrat. Ali mi crkuje? So crknile kakšne senzorske celice v tisti skenirni palici, ki šiba gor in dol, ali kako to deluje?

Ali se lahko podobno zgodi z digitalnim fotoaparatom, tako da imajo potem fotografije neke vrste "dead piksle"?
  • spremenil: RobyRob ()

EMET ::

dead piksli sigurno nimajo veze s "svetlobno plastjo", ki je vidna na skenu.
To me bolj spominja na vdor svetlobe, kot na kaj drugega ... a je morda pri vseh skenih tako ali le pri nekaterih ??

RobyRob ::

Močno dvomim da gre za kakšnen vdor svetlobe. Seveda je ta problem pri vseh slikah.

Naredil sem sledeč zanimiv test. Odprl sem pokrov in "poskeniral zrak". Seveda sem dobil eno veliko črno sliko. Toda na njej se je lepo videlo, kako so na desni strani bile navpične sive črte, ravno tako kot na sliki, ki sem jo prej dal za primer.

EMET ::

ja pol pa je res šla žarnica ...

Highlag ::

Emet nebi se strinjal z tabo.

Če je poskeniral "zrak" pomeni, da žarnica sploh ni bila prisotna.
Edino, kar ti lahko takšne napake naredi je senzor oziroma optični čitalnik.

Kaj točno je pa narobe je pa težko rečt. Mogoče je samo kakšna smetka na čitalcu? :8)
Never trust a computer you can't throw out a window

RobyRob ::

Pri tech support so mi rekli, naj resetiram skener, odstranim naprave z elektromagnetnim valovanjem in uporabljam samo originalni napajalni kabel. Torej nič uporabnega.
To s smetko bi bilo pa možno, ker sem videl prah pod steklom. Če lahko pride tja, potem lahko pride tudi na to žarnico...

Highlag ::

Prah na žarnici ni kriv. Kvečjemu na čitalcu. Žarnica oddaja difuzno svetlobo. Tudi če bi bila na enem mestu žarnice precej velika packa, se bi to le stežka poznalo na skenirani sliki.
Never trust a computer you can't throw out a window

RobyRob ::

In kako lahko odstranim prah s tega čitalca, če je to seveda sploh možno?8-O

iskra ::

IMHO: Če ni več v garanciji se lahko igraš riziko in ga razmontiraš ter ga previdno očistiš s krpico za očala čistit. V nasprotnem primeru je firma kriva, da je prišel prah noter in so ga zato dolžni odstraniti in lepo zatesniti skener. :)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitaliziranje slik iz negativov

Oddelek: Sedem umetnosti
314618 (3603) Okapi
»

Skeniranje negativov

Oddelek: Sedem umetnosti
246464 (3847) harvey
»

Kako skenirati diapozitive ali negativ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716278 (8678) cekr
»

Kateri skener za negative

Oddelek: Kaj kupiti
205873 (4899) no comment
»

Spar črtna koda (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9019249 (13198) ales85

Več podobnih tem