» »

Nedosegljiv spletni naslov

Nedosegljiv spletni naslov

tomibus ::

Pozdrav!

Zanima me, ce mi kdo ve razlozit, kako lahko pride do tega, da je dolocen spletni naslov (in se seveda vse poddomene) nedosegljiv. Ta tezava se pojavlja samo pri dostopu do interneta preko SiOL-a. Pri ostalih ponudnikih ni problema. Streznik, o katerem govorim je v ZDA, gre pa za nemsko storitev. Kako je to mogoce, da samo pri dolocenem ponudniku ta naslov ni dosegljiv?

Lp
Tomi

EMET ::

s tem sem se velikokrat srečal, ko sem selil domene iz naših strećnikov na tuje. Siolovci namreč ne pobrišejo starih DNS zapisov in log fajlov, pa tako na novo stanje lahko čakaš po 3 ali 4 dni !! ažurni so, ni kaj ...

Če pri tebi ni to vzrok, je potem lahko nastavitev DNS-jev. Če pri registratorju domen nisi spremenil DNS-je za domene, pač ne bodo več vidne (če jih na starih strežnikih več ni).

EMET ::

ups ... sorry, nisem pozorno prebral ... domena očitno ni tvoja ali preseljena ...

sem se že srečal s takim (podobnim) problemom pri strani kulinarika.net. DOmena je v raznih krajih (z različnimi dostopi) na obali bila vidna, v Potoržu NE ... čez teden dni smo odkrili še v Ankaranu enako situacijo ... oba pa sta dostopala na net preko routerja.

aja ... rešitev smo našli le v tem, da smo router zamenjali s switchem ...

tomibus ::

Pozdrav!

Hvala za odgovor. Ne, domena res ni moja, niti moja stran. Zanimivo je le, da enostavno ni dostopna. Zadeva mi ne bo koristila, ce normalno ne bo dostopna v prihodnje. Tudi jaz sem sicer za routerjem, vendar sem preizkusal tudi iz drugih racunalnikov in definitivno je do napake prislo le pri SiOL-ovem dostopu.

A lahko zdaj pricakujemo, da se bo v roku tedna dni kar samo po sebi uredilo in bo potem za vse delovalo?

Lp
Tomi

Bakunin ::

>whois kulinarika.net:
......
Domain servers in listed order:
ns2.vizija.si 217.72.81.170
ns.vizija.si 217.72.81.150

>whois 217.72.81.150
...
route: 217.72.80.0/22
descr: Voljatel Telekomunikacije d.d.
...

Ocitno je k nedostopnosti botrovalo dejstvo, da Siol ne "peera" s slovenskimi Internet ponudniki


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11319923 (12386) goba
»

Vpis registrirane domene v primarni DNS strežnik

Oddelek: Izdelava spletišč
133396 (3090) Tody

mail386

Oddelek: Omrežja in internet
55127 (4947) CaqKa
»

router dela na nekih url jih samo polovično

Oddelek: Pomoč in nasveti
151499 (1315) Medo_m
»

Kdo stoji za mail386.com? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6814993 (14993) Reycis

Več podobnih tem