» »

Vpis registrirane domene v primarni DNS strežnik

Vpis registrirane domene v primarni DNS strežnik

nero ::

Domeno .si sem registriral pri arnesu, stran bom mel na siolovem strežniku (free 10MB).
Zdaj me zanima kje zvem te IP številke siolovega DNS strežnika?
Pa kaj to primarni in sekundarni dns strežnik, kaj stran mor bit na dveh strežnikih?

Pol ko izpolnem obrazec za Pooblastilo za upravljanje poddomene pod vrhnjo domeno .SI, bodo oni tam na arnesu zrihtal, da ko greš na www.domena.si kazal stran, ki jo mam na siolovem strežniku. Al drugače to gre?
Se opravičujem na takih vprašanjih, sm pač noob za te reči.

Hvala

Tody ::

hey!
Če boš imel zakupljen prostorna Siolu (na domeno freeweb.siol.net/uporabnik, se ne da zakupit domene)torej boš mesečno plačeval, moreš poklicat na Arnes in jim rečt da je pa tvoja domena ki je taka pa taka gostijo DNS strežniki ki pa so DNS strežniki

primary: 193.189.160.11
secondary: 193.189.160.12

Tebi ni treba dajat stran na 2 strežnika, tebi bodo siolovci dal pasword in uporabniško ime. In daš stran tja kamor ti rečejo. DNS strežniki imajo pa samo to funkcijo da iz številk pretvorji zadevo v črke tako da ljudje lažje zapomnijo.

nero ::

A pol nekak Siolovci vidjo, da imam zakupljeno domeno na freeweb.siol.net/uporabnik in mi pošljejo račun, al pa to na arnesu vidjo ko jim dam IP od siola.:\
Se prav ne morš ti met stran na katerem koli serverju? Mogoče obstaja kako free gostovanje (par mega), kjer lahko maš zakupljeno domeno?

To mi ni jasn, kaj jst pkličem na arnes, ali pa vpišem v obrazec za Pooblastilo za upravljanje poddomene pod vrhnjo domeno .SI.arnes, ip primary: 193.189.160.11, secondary: 193.189.160.12, ki ga dobim ko mi siol omogoč gostovanje, katere sm predhodno poklicu ter povedu, da bi rad gostoval svojo stran na njihovih strežnikih, na katerih lahko uporabljam zakupljeno domeno? A ti dve IP številki si dal za primer, jaz bom mel sam prvo, drugo za secondary pa isto napišem sam, da ta zadnjo številko za eno več dam? :\
Mogoče veste kok gostovanje na siolu stane?

Dej mi prosim napiš po korakih kaj na naredim k mi ni čist jasn. :(

Hvala

Tody ::

Ne ne ne :D Na freewebu nemoreš imeti domene. Za domeno moreš imeti posebno najet prostor. Ta je pri siolu okol 3000 sit za 50 MB. Te domene niso ponavljam NISO primer. To so siolovi DNS strežniki. Ti sam pokličeš na arnes in poveš da boš gostoval na siolu. Če boš gostoval kje drugje boš moral zvedeti druge številke od upraviteljev.Predlagam da si moj uvod v spletne strani prebereš.

dre ::

nero: če hočeš ti lahko gostujem jas domeno.
za več informacij piši na: dre@exstro.org ali msn: exstro@gmail.com
-> http://www.exstro.org <-

bradek ::

Tody seveda imas lahko domeno usmerjeno tja. Vbistvu kamor ti pase.

McAjvar ::

@nero: lahko recimo poskusis z zoneedit.com, pa preveris na arnesu, ce jim je vsed ta rec. potem pa imas mirno lahko na freewebu stran, ker si na zoneedit z dvema klikoma web-forward nastimas. in se email naslove po zelji, maile ti potem forwardira na naslove, ki jih navedes, etc. lustkana maajhna stvar za preproste stvari. mislim, da je do 5 domen zadeva zastonj, pl pa je treba placat. tko da poskusis velja, imho.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

nero ::

Dej mi prosim mal več povej kaj morm narest, da mi zoneedit.com web-forward-a.

nero ::

Mi lahk prosim pomagate k se mi je ustavl. Zdej sm dobu na tem zoneedit-u podatke o sekundarnih DNS strežnikih 1 in 2, kaj pa ko morm na pooblastilu napisat še primarni DNS strežnik, a to pa siolov napišem?
Pa še to, ko morm vpisat na zoneeditu IP addresses (A), a to vpišem IP od siola, kako ga zvem?

Hvala

nero ::

nop

Tear_DR0P ::

Jst pa občasno urejam eno stran z domeno www.neki.com, včasih je pa bla www.neki.si In naslov www.neki.si je še vedno registriran. a ga lahko samo nekako preusmerim na stran ki je zdej pod www.neki.com???
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

gregy ::

na neki.si dej index.html fajl .. noter pa kodo za redirect .. mal pogogli .. ne vem je napamet ...

Tear_DR0P ::

OK zdej sem preveril mal na arnesu in tam mi izpiše naslednje

ZAČETEK POROČILA O PREVERJANJU USTREZNOSTI ZAPISOV ZA DOMENO neki.si
--------------------------------------------------------------------------------
POZOR: Za domeno neki.si že obstajajo naslednji DNS zapisi:
neki.si. 86400 IN NS ns2.housing.si.
neki.si. 86400 IN NS ns1.housing.si.
INFO: Preverjam, ali je domena neki.si registrirana
OK: Domena neki.si je registrirana
--------------------------------------------------------------------------------
INFO: Preverjam SOA zapis za neki.si na domenskem strežniku 217.72.81.150
NAPAKA: Z domenskega strežnika 217.72.81.150 ni mogoče dobiti SOA zapisa za neki.si
Error: SERVFAIL
INFO: Razlogi za to so lahko naslednji:
INFO: - na strežnikih, ki naj bi bili avtoritativni za neki.si, je domena potekla
INFO: ali pa imajo kakšne druge napake
INFO: - problemi na strežniku 217.72.81.150
--------------------------------------------------------------------------------
KONEC POROČILA O PREVERJANJU USTREZNOSTI ZAPISOV ZA DOMENO neki.si
--------------------------------------------------------------------------------

težava je v tem, da je zadeva prej gostovala na myfreehost.org, ki pa ga ni več. v pravilih na arnesu pa ne najdem kaj naj v takšnem primeru.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tody ::

hausingu reč da spremenijo preusmeritev iz myfreehost na tvoj zdajšni strežnik...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domena kupljena, kako naprej?

Oddelek: Omrežja in internet
214815 (3915) Rokic
»

Vpis DNS strežnika v vrhnji DNS

Oddelek: Omrežja in internet
378779 (7270) kronik
»

kako do email imena ?

Oddelek: Izdelava spletišč
121378 (1115) Brilko
»

domena

Oddelek: Omrežja in internet
91643 (1455) Bakunin
»

Lastna gostitev DNSa?

Oddelek: Operacijski sistemi
10974 (882) TheHijacker

Več podobnih tem