» »

Disk read error SOLUTION (or not?)

Disk read error SOLUTION (or not?)

huelz ::

Ok, tkole je s to zadevo... Da ne omenjam, kolk zivcev mi je pozrla ;((

Za vse, ki se jim kar naenkrat pojavlja
DISK READ ERROR OCCURED
PRESS CTRL-ALT-DEL TO RESTART

Problem NI v tem, da je crknil disk (ni vazno od kere firme mate disk... problemi so tko z WDji, Maxtorji, Seagate itd diski, ni vazno al so novi al pa stari)

Prisel sem do naslednjih zakljuckov:
(kle mate se ta link, ce vam bo kej pomagal, jez bom kle napisal samo povzetek in mozno??? resitev)

- Velka verjetnost je, da je to napaka Windows XP SP1
- Mogoce je kej z HALom (Hardware Abstraction Layer), uglavnm zbrka neki u biosu od plate

RESITEV?
Baje pomaga, ce konvertate NTFS nazaj u FAT32 (ne bi hvala :D)
Tud ne pomaga ce nardite cisti format, ker kot sem ze omenil, HAL baje neki zbrka u biosu od plate in ljudem ni vec delal tud ce so dal drug (nov, al pa od druge firme) disk... :(
Lahko probate z zamenjavo IDE kabla (enim je pomagal...) al pa z fixboot ali fixmbr in pa se CHKDSK /r
Ceprov zna vsaj ena od teh stvari pomagat (ce mate cd od WinXP), se zna zgodit da nobena ne odprav problema :'( Da ne omenjam tega, da vcas sploh noce brat s cdja al pa diskete...
Sploh ce nej bi blo res kej z MBRjem (sem mislil daj pr men isto, ker mi je ze od zacetka neki disk jebov pa sem ga mogu ene parkrat formatirat), poj clo pride v Winse, ampak se mu neki zmesa in particije so pokvarjene oz. niso berljive...

Najprej pa probejte loadat fail-safe defaulte od plate, ker nej bi to tud pomagal in se mi zdi edina pametna resitev, za katero je potrebno se najmanj dela :D

Morm pa dons se sprobat eno od teh zadev, upam samo, da se mi bo naslednjic k ga zbootam se zalaufov in ne bom ostal brez 150GB+ sare, ki se mi valja po disku :D

Osebno mislm, da je kriv Microsoft :D
Zih so neki zbrkal z SP1 pa NTFS jebe neki...
Ker kolkr jez vem je men tole zacel zajebavat sele potem, ko sem dal SP1 gor, vem pa ne, ce pomaga SP2 kej...
Bom mogoce se dons sprobal...

Aja, zej jez sem imel oz. imam to sreco, da se mi je vsaj od zacetka, ko mi je vrgu ta error vn, zbootal potem ko sem ga ugasnu al pa resetirov. Edin dons je sele k seb prsu, ko sem ene 20x resetiral to kurcevo kisto :D
Tko da bo treba popravt tole...
Sploh me pa skrbi, ker sem ze hotel dat gor stare dobre WIn2k, pa je folk povedu, da vseen jebe (kle lih pomoje zarad tega kurcevga HALa)...

Ceprov zanimiv, ce mate pa dualboot pa Linux, dela Linux bp, medtem ko ces u winse, vrze ta error ven :D

CoolBits ::

Prvič slišim za tak problem in sp1... sem imel sp1 zdaj sp2 in nikol takega problema mogoče je kriva tvoja (vaša) matična... imam pa gigabyte matično in sem zadovoljen :)

huelz ::

Hehe...

Ne ne, plata ni sigurn :D Itak Winsi neki zaserjejo pa ni vazn kera plata je (mam pa Epoxovo 8rda+)

Sem opazu da ima velik folka isti problem kot jaz (tud na STju je blo ene par tem oz vprasanj okol tega, pa nbenga pametnga odgovora)

Uglavnm, bom zej te dni vidu ce mi se jebe, se mi pa zdi da mi dons po generalnem ciscenju kiste ni zatezil z disk read errorjem, vem pa ne, ker je tamau biu za kompom...

Uglavnm, sem samo hotel povedat al pa mogoce izpostavt ta problem, ki ga ocitno ima velik ljudi (po svetu) in ene par tud v nasi mali ljubi Sloveniji...

Se vecji problem je, ker npr ksni programcki za odkrivanje napak na disku ne najdejo nic (to je blo tud pr men, vsaj un od WDja ni nic nasel po temeljitem pregledu diska), ampak problem pa ostaja...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik noče pridt u windowse xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
431717 (1338) Miccco
»

Opis DFI LANParty nF3 250Gb in pa test 754 plat... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
38220492 (11033) mzidy
»

Navijanje Duron-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
504019 (3114) celada
»

Zakaj se mi računalnik resetira?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
563485 (3102) c3R4R
»

raid problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131461 (1305) nazz78

Več podobnih tem