» »

Težava z routerjem

Težava z routerjem

gismo ::

Pozdravljeni.

Pred kratkim sem nabavil Allnet router, gor imam priklopljena dva racunalnika (windows XP SP2). Težava je v tem, da od enkrat v nobenem P2P programu ne morem najti nobenih zadev, search ostaja prazen. Podobno se mi je zgodilo že prej, ko sem bil za firewallom, brez routerja. Takrat sem le izklopil firewall in je blo spet vse OK. Ampak zdej pa to ne laufa več. Sem izklopu firewall na routerju, tud prez firewalla v SP2 sem probu pa ni šlo. Kdo ve, a je še kakšna fora zadej.
Hvala za odgovor

Gismo

Tody ::

Mogoče tole ?

boych ::

@gismo

klik tukaj maš nekaj o port forvardingu!
Če ti bo kaj pomagalo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boych ()

gismo ::

Zdravo.
Ful hvala za pomoc, sem kr pisu tja v firmo Allnet pa so mi oni povedal. Zdej se je tezava pojavla nekje drugje. Kako uspostavt LAN povezavo med racunalnikoma. Za moje pojme, bi mogu samo oba kabla v router vtaknt pa bi delal. Ampak ocitno ni tko. Sem probu neki z home office povezavami pa nikamor ne pridem. Se je ze kdo ubadal s podobnimi tezavami ? :). Zajeban je bit zacetnik, ni kej
Hvala

Tody ::

ja povezat moreš tako fizično kot softwarsko... če imaš XP majo lep vodič z slikcami pa vse... tko da moreš še pri omrežnih sosščinah naštimat da se vidta in potem še dat kake dokumente/printerje v skupno rabo....

gismo ::

A je slucajno fora v tem, da ce je aktivna internetna povezava, da lan povezava ni mogoca

CaqKa ::

NE

probaj med sabo pingat mašini. (po lokalnih ipjih)
pa na router se konektaj pa poglej če ti prikazuje kateri računalniki so gor priklopljeni.

gismo ::

Sem probu pingat kot si reku. Iz mojga racunalnika sem lahko, pingu drugega,, iz drugega pa svojga ne. Ful zanimiv ej.
Ampak net dela pa obema normalno. NImam pojma kaj se dogaja

gismo ::

Povem se eno zanimivost. Ping dela iz moje strani normalno, preko IP-ja in preko imena racunalnika, ce pa vtipkam net view, ne dela nic

CaqKa ::

Iz mojga racunalnika sem lahko, pingu drugega,, iz drugega pa svojga ne.


imaš na tvojem računalniku kak firewall?

gismo ::

Na obeh racunalnikih je nalozen service pack 2, torej je firewall od etrusta, firewall je pa vklucen tud na routerju

pazduha ::

gismo: izkljuci vse softverske firewall-e, pa potem poskusi. Itaq mas se firewall na routerju.

skymaster811 ::

Živijo.A maš še allnet router.Mene zanima kako maš naštelan da maš high id.Sem probal vse preletu cel forum pa mi ne uspe.A sm jest tolk v ... al je router:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zna kdo povedat kaj je narobe?

Oddelek: Omrežja in internet
181799 (1530) Pyr0Beast
»

kako povecati pretok podatkov (preko routerja) med racunalniki?

Oddelek: Omrežja in internet
141551 (1245) amigo_no1
»

Računalnika se ne vidita na mreži

Oddelek: Omrežja in internet
101857 (1596) vladika

Pomoc pri nastavitvi routerja za eMule ...

Oddelek: Omrežja in internet
441964 (1756) CaqKa
»

Problemi v omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
181552 (1399) marS

Več podobnih tem