» »

Računalnika se ne vidita na mreži

Računalnika se ne vidita na mreži

herkul50 ::

Imam naslednji problem:

Imam router Linksys wrt54gx, ki je priklopljen na adsl. Iz router-ja pa gre potem naprej na desktop (lan) in na prenosnik (wlan). IP dobim preko DHCP. Internetna povezava dela na obeh računalnikih super. Problem pa da ne morem dostopat z enega računalnik do drugega (ne morem share-at datotek in printerja). Desktop mi pinga prenosnik, obratno pa ne. Na obeh računalnikh sem tudi izklopil firewall, a je problem še vedno isti.

Operacijski sistem laptop: win xp home edition
operacijski sistem desktop: win xp sp1

jure1825 ::

če en lahko pinga drugega drugi pa ne prvega potem je pomoje kakšen firewall vmes, ker zgleda da se pc-ja vidita ampak en ne odgovarja na ping-e

boych ::

Slučajno kaki Zone alarm naložen???....zna delat probleme!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

herkul50 ::

Na desktopu je XP že kr precej časa gor, pa sm mel več različnih antivirusnih programov, mogoče je pametn da zadevo formatiram a?

Aja eni so se pogovarjal da se je treba logirat kot isti uporabnik na obeh računalnikih da se vidta na mreži, kolk je resnice na temu?

jan01 ::

Najprej preveri, da imaš vključena servisa7start->run->services.msc) server in computer browser potem pa:

1. izklopni simple file sharing(v katerekoli knu izber orodja->možnosti_>pogled)

2. naredi na obeh računalnikih še en račun(naj bosta pri obeh enaka). Narede pa obvezno na tale način:
Greš v nadzorno ploščo in potem(če imaš v klasičnem pogledu), izbereš skrbniška orodja -> upravljanje racunalnika(computer manager). Izbereš lokalni uporabniki in skupine -> uporabniki. Desni klik v polje kjer so uporabniki(mislim v belo polje pod zadnjim navedenim uporabnikom!!). Izbereš Nov uprabnik.Daš mu neko ime in geslo.
Nato klikneš zapri takrat,ko bodo polja ime in geslo zbrisana(da bi ustvaril še enega uporabnika). Nato klikneš na uporabnika, ki si ga pravkar ustvaril, izbereš zavihek Član in odstraniš users. Zdaj je oz ni čal ničesar.
Isto narediš še s računalnikom(-i), ki hočeš da bosta skupaj. Torej kar isto ime uporabnika in isto geslo.

3. Zdaj pa gremo kaj sharat.
Npr hočemo da bo mapa Naloga v skupni rabi.
Desni klik na mapo->lastnosti->Skupna raba-> izbereš Daj mapo v supno rabo. Klikneš dovoljenja. Klikneš na Everyone in potem na gumb odstrani. Klikneš na gumb Dodaj-> na gumb Dodatno-> na gumb Najdi zdaj-> izbereš pod tiste,ki jihje našlo Authenticated User(zardai preprostosti lahko izbereš tudi ime računa, ki si ga prej ustvaril).3x uredu in to je to. Ko bo kdo hotel dostopati do tvojega računalnika bo moral vtipkati ime in geslo.
************************************

Ne pozabi imeti obeh računalnikov v isti delovni skupini(preveri desni klik na moj računalnik->lastnosti_>ime računalnika).

Še malo off topic
DHCP izklopni in nastavi za vsak računalnik statični ip do routerja. To rabiš tudi pri odpiranju portov na routerju za npr p2p, igre, msn,...
Drugače pa je ta tvoj router dokaj neprimeren za p2p(če ga seveda uporabljaš)

herkul50 ::

UUUU, a lahko še enkrat tist ta prvi del ne morem čist sledit mal počasnej razložiš, če se ti da 1 in 2 točka,
poleg tega me pa zanima še:
-a to deluje ravno na tak način mal sm se okol pogovarjal pa niso nč uporabnikov štimal, in so se takoj vidl na mreži

-zakaj rabim statični IP, na Linksys-u so mi rekl da je dinamični od DHCP-ja čist kul, še posebi če prideš še z enim ali več računalnikov, tko da jih ni treba vpisovat

Ful hvala za odgovor

jan01 ::

Sem tudi sam imel pred leti kar tako enostavno nastavljeno. Sicer deluje, a je pri tem vse prednastavljeno kar na everyone(a res želiš, da lahko vsakdo dostopa do sharanih stvari? Najbrž ne...)

Kaj je problem s prvo točko?
Lahko greš tudi v nadzorno ploščo, preklopneš v klasičen pogled, izbereš možnosti mape, potem zavihek pogled in odkljukaš preprosto skupno rabo.

2. točka pojdi počasi po navodilih in klikaj natančno tako
Izmisli si neko ime in geslo, pa priporočam ti, da pri obeh(oz več) računalnih nastaviš enako(da si ne bo treba zapomniti preeč stvari)
Povej točno kaj ti ni jasno!

Zakaj statični ip? (da ne bo nesporazuma, ne mislim statični kot tisti tvoj ip na netu, ampak statični od računalnika do routerja)
Kakor sem že rekel, recimo, da uporabljaš p2p, razne programe, igraš prek neta, .... moraš odpreti porte. Za odprtje porta, pa vpišeš ip port, ki ga odpiraš. To je pri teh pocenih routerjih zelo poenostavjeno z malo nastavitvami.

lp

herkul50 ::

Ok, dal sem gor še enkrat Windows, tako da imam na obeh računalnikhi XP home edition,
vklopljeno imam server in computer browser

naj povem še da se računalnik pingata med sabo (prej se nista)

1.) kje naj izklopim simple file sharing(točno kje)
2.)pod skrbniškimi orodji ne najdem lokalni uporabniki in skupine, tega nikjer ni
in tu se stvar konča

Se mogoče računalnika ne vidita, ker je wireles zaščiten z geslom? (je še kej druzga, kar bi mogu nastavt, pr konfiguracijah routerja)

boych ::

Simple file sharing izklopiš v raziskovalcu -> tools -> folder options -> view -> use simple file sharig daš kljukico vstran
Start -> control panel -> administrative tools -> computer manegement -> tu imaš lokal users and groups !

Zaščita wirelessa nima nič z tem, da se pc-ja ne vidita v mreži!

Na kratko, če izklopiš firewalle, antiviruse, zone alarme itd... daš oba računalnika v isto delovno skupino, nastaviš en ip recimo 192.168.1.1 drugega 192.168.1.2, masko določijo XP-ji avtomatsko, vneseš za gateway ip routerja, daš na vsakem pc-ju nekaj sharat, pa to more delat 100%
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

herkul50 ::

Stvar sm uštimal kokr je treba, fora pa je bla v tem da je prenosnik precej novejši kot desktop. V help supportu so mi rekl naj popravim v regedit-u. Nardil sm new dword, in nastavil vrednost na 8, ime pa sm mogu dat NodeType, to sm nardil na obeh računalnikih.

Potem če sm šel pogledat CommandPompt
ipconfig /all

mi je pod NodeType pisalo Hybrid kar je pravilno, prej je bio nastavljeno Peer-peer. To je vse.

Vseeno fuuul hvala vsem za pomoč in nasvete.

vladika ::

sem imel podben primer ter ga rešil tako da sem na vsakem kompu določil IP od mrežne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje povezave s tiskalnikom Vista - XP

Oddelek: Strojna oprema
132045 (1925) nejcek74
»

Ni file sharinga

Oddelek: Omrežja in internet
71105 (980) rapvirus
»

workgroup noce in noce

Oddelek: Omrežja in internet
201990 (1783) Microsoft
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243186 (2608) Pyr0Beast
»

Filesharing in XP, Simple filesharing na OFF !

Oddelek: Omrežja in internet
121531 (1373) slokii

Več podobnih tem