» »

kako povecati pretok podatkov (preko routerja) med racunalniki?

kako povecati pretok podatkov (preko routerja) med racunalniki?

astras ::

alo!
Zanima me kako povecati pretok info med racunalniki, ki so povezani v omrezje oz na internet preko routerja? mrezne kartice so nastavljene na 10MBfull duplex al kak se ze rece... router pa tudi ni slab, vsi racunalniki ki so priklopljeni so pa skoraj novi... ampak podatki iz enega na drugega preko omrezja grejo zelo zelo pocasi... ko gre pa recimo preko msn (to je da direkt preko neta) gre pa ful hitro... prosim za pomoc. hvala
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Senitel ::

Zakaj za boga 10Mbps full duplex, ko imaš pa 100Mbps na razpolago?

Shinobi170 ::

Kater router pa imaš? Na žalost je stabilno ter hitro delovanje-odzivanje (če poganjaš P2P programe) še vedno problem pri dosti modelih. Lastne izkušnje...:'(

astras ::

router je allnet ALL1294B... ne dela mi mreza ce mam 100 mb vklopljeno...
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

krneki0001 ::

A si probal s 100half probat?

Sam sem imel probleme med win98 in winXPSP2 računalnikoma. Na 100FULL je zadeva prenašala po 32Kb/s, potem ko sem dal 10full je zadeva šibala, potem pa sem probal še 100half in zdej resnično dobro dela.

Problem je očitno v starejših komponentah na mašini z win98.

Zgodovina sprememb…

perci ::

Jst sem mel enkrat problem, da je zadeva delovala na 10, ne pa na 100Mb - krivi so bili slabi kabli.

krneki0001 ::

Perci jaz sem probal z novimi kabli in novim routerjem in še z novim switchem, pa se je na koncu izkazalo, da je na novi mašini kartica na 100full nekompatibilna s karticami v starih računalnikih, če so bili na 100 full. Zato sem potem na tanovi mašini preklopil na 100half, na starih pustil na 100full in zadeva sedaj deluje normalno.

astras ::

vse variante sem probal...
kabli so ocitno vredu ker net dela bp, masine so pa ena 1,7centrino prestigio laptop, druga pa 3,0 ibm lenovo oba po giga rama.. itd... tako da res ne vem kje je stos...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

zee ::

zna bit, da je router preslab.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

AndrejS ::

Če so kabli slabi, potem je možno da net dela, ampak povezava med comp in routerjem je lahko samo 10mb... Si sam delal kable ?

astras ::

ne, kupil sem jih v ea elektronika v mb... majo dobre stvari, tak da ne vem...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

krneki0001 ::

Probaj na centrinu 100Mb full diplex, na IBM-u pa 100Mb half duplex in povej če dela. Drugače pa vzemi en switch in probaj dat IBM-a na switch iz switcha pa na router, če bo potem delal.

astras ::

ko dam na kirikoli masini 100 mb internet sploh ne dela na nobeni... za probo s switchem pa ne morem, ker ga nimam... :(
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

krneki0001 ::

Potem pa imaš samo 10Mb router in ti na 100Mb sploh ne pusti delat. Daj na auto mode na vseh mašinah, pa vsaki mašini daj svoj ip.

amigo_no1 ::

Tvoj router ima 100mb switch (če imaš v2)
http://www.netzwerk-lan.com/produkt/106...


start/run/cmd:

ipconfig/all

-> poglej katero mrežno kartico imaš v posamičnem računalniku


Kako dolge kable imaš od routerja do računalnika ? So cat5 patch ali ftp shielded ?
Kakšen ping imaš v lanu med računalnikoma ?
Firewall nastavitve si preveril ?

Kopiraj 500 mb datoteko med računalnikoma (uporabi Total Commander v6 , pokaže hitrost prenosa)

navodila, firmware
http://www.allnet.de/product_info_allne...
http://www.allnet.de/downloads.php?prod...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UTP kabel na razdalji 100m naenkrat ne deluje več

Oddelek: Omrežja in internet
374966 (4304) ...:TOMI:...
»

Integriran LAN 1000Mbps na plošči dela na 100 Mbps

Oddelek: Strojna oprema
101385 (1220) Tarzan
»

100Mbps ali 10Mbps (40m kabli)

Oddelek: Omrežja in internet
322242 (1722) balocom
»

LAN - hitrost prenosa, zakaj ne gre več?

Oddelek: Omrežja in internet
142024 (1511) elasto_mania
»

Gigabitna mrežna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
484061 (2478) Spc

Več podobnih tem