» »

DVD player preko TV Winfast 2000 Delux

DVD player preko TV Winfast 2000 Delux

pd ::

Dobil sem tisti mali Philipsov DVD player. Pa me zanima predn ga dam naprej ali je že kdo poiskusil gledat DVD filme na ta način preko TV kartice, ki naj bi to omogočala. Preko vhoda S V/CVBS (priložen kartici Y kabel z S Video ter RCA ter S V/CVBS in) . Pa vidm da bo treba po še kakšn kabel, (audio in).

EMET ::

DVD filma sicer še nisem gledal, poznam pa kartico ...

Audio OUT kabel (iz kartice) pri verziji Deluxe NI potreben (ga niti NI), ker gre zvok iz TV kartice na zvočno po unem malem kablu (kot ga dobiš pri CDR ali DVDR). Pri prejšnji verziji kartice (navadna TV200XP) je bil na kartici izhod AUDIO OUT, ki si ga moral ftakniti v line in ali mic in od zvočne, zdaj pa je to "interno" zrihtano.

Če vežeš DVD na s-video IN, moraš vezati tudi audio IN (recimo na line IN),zato pa iImaš za nastaviti audio vhod, iz katerega naj predvaja zvok. Zna se zgodit (TV kartica to rada sama počne), da ti mutira določene vhode, torej je rešitev v mixerju.

Če pa želiš tako snemati, potem pa pri nastavitvah V kartici izberi tapravi audio IN (želena naprava) . Video IN boš itak imel nastavljen, ko boš ledal film ...

Kako pa je s podnapisi na TV kartici, pa ne vem ...

pd ::

Sem malo potestiral pa ne dobim slike.
Preko RCA(rumeni) sem povezal kartico s playerjem, sicer brez zvoka ampak vseeno.
Za zvok pa rabim kabel za audio out (bela in rdeča RCA) ter za audio in na kartici (Stereo RCA (left/right) to stereo minijack (.125-inch) )

EMET ::

Čudno da ne dobiš ven slike ...
Sicer ne vem kako naj bi zunanja DVD enota pošiljala sliko preko RCA ali s-videa, mislim pa, da ne sme biti drugače kot druge enote (standardi valda obstajajo!). Probal sem gledati DVD iz notranje enote, pa ni bilo problema ... ???
Za audio pa ni nujno, da priklopiš kable v TV kartico, lahko jih v zvočno (po eni strani bolj priporočljivo, ker gre iz kartice itak v zvočno in je to le še en vmesnik).
O hudiča ... se opravičujem ... ti si napisal, da imaš verzijo Deluxe(sem jo imel prej), jaz sem pa zamenjal za Expert (sedaj imam to) ... tvoja kartica res uporablja audio out --to-- line in. Sicer pa bi predvajanje DVD-ja moralo delati ...
PO moje imaš kaj nepravilno nastavljeno, čeprav ni ne vem kaj za nastavljat ...
Si probal sam s-video (brez rca?).

pd ::

Sej ne vem če sem prav razbral iz vseh postov po netu ampak tisti priloženi kabel je itak eno in isto glede outputa. Se pravi RCA al pa S video. Tako da sem preklopil RCA na player pa v PVR sploh ne morem preklopit na drugi input source. Vem da sem pri prvi instalaciji to lahko spreminjal sedaj pa ne.
Se enkrat vse instaliram pa bomo videli.

EMET ::

no ja ... RCA ali s-video ni isto, čeprav poteka po "istem" kablu , mapka v tvojem primeru bi moralo delati ...

če te pa begajo nastavitve:
1. odpri PVR
2. izberi CVBS
3. kik na CONFIG gumb
4. na razpolago imaš le 3 jezičke (pri TV so štirje!)
5. najdi format (PAL) na srednjem (video settings) jezičku;
6. predvajaj film
7. pa vmes probaj še obe drugi možnosti ntsc in secam (počakaj kako sekundo, ker ne primejo takoj)

pd ::

No kot sem rekel sem naredil svežo inštalacijo z novimi gonillniki in PVR pa dela. Vse kaže da zaradi gonilnikov, niso bili vsi instalirani.
Glavno da dela, testiral z Matrico in je vse v redu. Hvala EMET za info.

EMET ::

god bless new drivers :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoc za TV kartico Fly TV 34+

Oddelek: Pomoč in nasveti
61595 (1521) No Can Do
»

WD TV HD Media Player + 5.1 Surround zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
113908 (3651) Okapi
»

Winfast TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
918309 (5281) Pyr0Beast
»

Leadtek TV2000 Expert ne predvaja zvoka po obeh kanalih?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81160 (1125) pviran3
»

Kabel

Oddelek: Zvok in slika
151427 (1166) Privatnik

Več podobnih tem