» »

Razložitev st-pravil

Razložitev st-pravil

Exilian ::

lets start slow..

zakaj se temo, kjer je link do strani (supr**va) ki omogoča izmenjavo legalnih in nelegalnih vsebin, zaklene?? diskusije o p2p programih ki takisto omogočajo identično storitev pa je spodbujena celo s tem da je "pinned-down"??

seveda :), če ne bo odgovora s strani moderatorjev bom predvideval da ste spregledali svojo zmotnost forsiranja pravil
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.
  • spremenilo: Exilian ()

bosstjann ::

ok bom poizkusil razložit

strani k ponujajo nelegalno programje/.... so prepovedane

p2p programi pa ne ponujajo tega so samo sredstvo ki se lahko zlorabla v te namene tako k kuhinski nož lahko je orodje za razrez kruha ali pa oržje za zakol soseda

Exilian ::

1. linke prosim
2. supr**va (nedovolje stvari niso na serverju) so takisto kot p2p (99% enaka zadeva) le sredstvo kot kuharski nož, na strani je tudi veliko stvari ki so legalne, a če se uporabnik odloči da si bo z storitvijo ki jo stan omogoča presnel nelegano vsebino je to krivda uporabika. ali pač ne??
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

ginekolog ::

ma smrkavi moderatročki se pač preseravaajo edino tu na ST, pusti jim veselje. itaq morjo skoz nos brisat.
Divers do it deeper.

Exilian ::

ja sj wem.. samo me vseeno zanima kakšna je razlika med supr**va in emule
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

bosstjann ::

ok še osebno mnenje

men je zlo uredu da je ena tema o p2p pa da so liki prepovedani k drugač bi blo vse neki podrekan pa mularija bi sam to iskala pa ...

drugač je pa največja warez stran tukaj

Zgodovina sprememb…

Exilian ::

ah grem novo fronto odpret... bil sm fasciniran ko sm videl da je nek uber-pameten moderator zaklenil temo ANTI-čefur (nek tip je iskal mod za duke3d) zaradi tega ker je pač ime moda tako... kako pa naj bi tip drugače najdel mod??

ne wem.. moji starci izvirajo južno od kolpe in nisem nikakor bil prizadet nad to temo. moderator pač ne pozna izvora in pomena te beseda (zato predvidevam da ni imel več kot 16 let)(beri: čefur je stanje duha.. citat: joker).. vendar ima vseeno pravico zaklepati teme?? a se pravico moderatorjev tala kot bombone na tem forumu zadnje cajte?
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Exilian ::

bosstjann: nism reku da ni kul če je tema o p2p.. samo mi gre na kurac ko moderatorji zaklepajo teme ko norci..

ker na tem forumu nism smel zvedet linka do pejđa ki bi ponujal torrente, sm mogu na netu k budala iskat 1 teden da sm najdu supr**vo (kakšen let nazaj).. nekak še zmeraj nism preživel travmo ko so mi zaklenil temo..
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

bosstjann ::

on topic:
za naslednje stvari te jest ne morem nič več pomagat.

off topic:

lej tut men so zaklepal teme no bl mal ene dve sm kr sam k včas se je še dal

lej sej boš odrasu pa vidu da je brez veze se sekirat zaradi zaklepa teme na forumu so pomebnejše stvari

lep pozdrav!

Boštjan

Ziga Dolhar ::

on-topic: AntiCefur je AFAIK warez. Tudi Joker ga IRC ni smel dat na tlačenko ...
https://dolhar.si/

Exilian ::

ok spet si me narobe razumel... ne gre se samo za mojo zaklenjeno temo.. ampak na to da moderatorji zaklepajo/grozijo in benajo ko fukeni zadnje cajte (pač pogrešam stare cajte ko je bil forum še v povojih in je bil free-speech)

odrastu.. težka bo mam 193 cm, 2 froca, službo pa tečno ženo.. še kj ??
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Exilian ::

zigga: zakaj je pa anti-cefur warez?? (ok no legaln tut glih ni...)
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Exilian ()

kuglvinkl ::

Legalne strani s torrenti niso problem. V topicu omenjena stran to ni.

Anitčefur (+ povsem mi dol visi za definicije neke revije): obrni se na avtorja.
Your focus determines your reallity

Exilian ::

v bistvu stran obratuje nemoteno, kar pomeni da jo organi pregona niso spoznali za nelegalno.. torej to pomeni da ste modertarorji prevzeli pravice sodišč in lahko vsepovprek odločate če je neka stran nelegalna?? (podomače: kako veš če je neka stran legalna oz. obratno)
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Exilian ()

Exilian ::

avtor: beri sskj
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

kuglvinkl ::

v bistvu stran obratuje nemoteno, kar pomeni da jo organi pregona niso spoznali za nelegalno..

Zdej, ne vem s katerga planeta si, ampak tole je zelo napačna predpostavka.

torej to pomeni da ste modertarorji prevzeli pravice sodišč in lahko vsepovprek odločate če je neka stran nelegalna??

Ja, v primeru popolno delujočih represivnih organov (kar je BTW izredno ne optimalno) ne bi morali mi odločiti.
Your focus determines your reallity

Exilian ::

Zdej, ne vem s katerga planeta si, ampak tole je zelo napačna predpostavka.
glej samo skušam te prisil da mi poveš razliko med stranjo ki ponuja torrente in emule
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

kuglvinkl ::

Strani, ki zbirajo nelegalne torrente brišemo. Mula je pa samo aplikacija.
Your focus determines your reallity

WarMaker ::

Ja.. ma sej sup*nova nima nelegalne stvari gor.. ima samo linke za se connectat v mrežo, v kateri se obratujejo nelegalne stvari ali pa tudi legalne... Po mojem je bolj EMULE nelegalen, ker lahko iščeš vse nelegalne stvari... na Muli dobiš vse kar hočeš... s tem, da ni 100% sigurno, če pobiraš to, kar piše, da je ;)

Na kratko povedano.. se mi zdi emule bolj WAREZ kot Sur*nova

Exilian ::

kuglvinkl: p2p programi so legalni samo zato ker je sodišče tako odločilo (če bi bilo drugače potem bi mogl brisat še linke do p2p programov) .... NAUK: kako ti veš če je neka stran nelegalna...
drugače pa imaš prov emule je program.. sepravi je to edina razlika :)?.. bom napisu program k bo prikazoval torrente ki so na suprnovi... kakšna bo pa pol razlika ??
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

perci ::

Ko je se obstajal Sharereactor, smo brisali linke nanj - zdej pa sam povleci paralele.

Obstajajo tudi druge strani z ed2k linki za edonkey in emule, ki pa jih prav tako na tej strani ne boste nastevali.

Exilian ::

vem za sharereactor, mi je glih po glav hodu.. ampak "če je en bosanc zločinc še niso zato vsi"??
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Zheegec ::

Če se ne sme linkati na stran za download eMule, potem se tudi ne sme linkati na Google, ker tudi tam lahko iščeš nelegalne stvari 8-)
Na Sup***va pa so direktni linki na fajle. Če je kakšen med njimi nelegalen pa najbrž lahko presodi moderator sam.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Vesoljc ::

> Če se ne sme linkati na stran za download eMule, potem se tudi ne sme linkati na Google, ker tudi tam lahko iščeš nelegalne stvari

res gut point
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Poldi112 ::

>nekak še zmeraj nism preživel travmo ko so mi zaklenil temo..

Ti rabis psihiatra...

Pa primerjava med Google in Suprnova je bolana. Ne vem kako lahko nekdo resno trdi, da je Suprnova legalna. Sploh je pa ena taka beda da ne vem zakaj ne uporabljas raje kaj drugega.

BigWhale ::

Se enkrat si poglejte kaj so vam napisali.

P2P programi niso prepovedani. Prepovedana je prepovedana vsebina.

Primerjava z googlom je zato void. Ker se je primerjalo hruske z rabljenimi traktorskimi gumami.

Exilian ::

Poldi112: bah tisto je bla fora....
suprnova ni mus da je nelegalna saj ponuja le torrente s pomočjo katerih si lahko uporabik s programom sname nedovoljeno vsebino. (torej ista fora kot pri standardnih p2p programih -- emule).

kar se tiče tega da so moderatorji brisal linke do sharereactorja pa naslednje: drugje so brisal linke do p2p programov, dokler niso "postala" legalna. torej ste imel vi pač srečo da ste uganil kaj je legalno in nelegalno.

drug primer: za nepsterja so/ste vsi govoril da je legal saj ni program kriv da uporabniki kršijo avtorske pravice.. pa ga je sodišče spoznalo za krivega...

torej.. kako veste kaj je legalno in kaj ne??
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

perci ::

torej.. kako veste kaj je legalno in kaj ne??

Ti ocitno ne razumes. Kaj je nelegalno je ena stvar. Če pa mi ne dovolimo še kaj več kot samo nelegalno - torej da brišemo še kaj več kot samo nelegalne stvari (torej tudi nekatere legalne) - je pa druga stvar. In to ne pomeni, da tako brisanje ni v skladu z zakonodajo, ker imamo mi svoja (notranja) pravila, ki pa niso v nasprotju z zakonodajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

ginekolog ::

"ok še osebno mnenje

men je zlo uredu da je ena tema o p2p pa da so liki prepovedani k drugač bi blo vse neki podrekan pa mularija bi sam to iskala pa ..."

Dober argumetnt, resnici na ljubo je ST forum še najbolj čist od vseh v slo. Recimo jokerjev je en kup dreka, ker ga imajo namesto irca.
Divers do it deeper.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resnica o Suprnova.org (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
13717714 (9361) 'FireSTORM'
»

Konec TorrentSpya (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5810052 (6747) OmegaBlue
»

internet v študentu... SEKA (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
685737 (3460) zee
»

R.I.P suprnova.org (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9511452 (5736) BigWhale
»

Sharereactor je podlegel... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
896944 (3970) Poldi112

Več podobnih tem