» »

Trdi disk in instalacija Win

Trdi disk in instalacija Win

eagle69 ::

Pozdravljeni

Imam 800 MB HD za v prenosnik. Na njega hočem dat Win 98 SE, in ko hočem nardit particijo v fdisku mi napiše, 'Dostop do diska 1 ni mogoč' al neki tacga. Prej je bil na disku Linux in verjetno je še zdej particija od linuxa gore. Kako bi jo jst zbrisal in naredu fat32? Še to... v prenosniku ne morem nardit da je prvi boot zagon cdja in ne morem imet več kakor 1 disk v njem.

LP in tnx za pomoč

Jaka

Spajky ::

Skini si Zap (http://www.chicorporation.com/support/I... in ga daj na W98bootFD in pobriši prvih 128 sektorjev na disku, pol pa zaženi komp z tisto disketo s CD-rom support in formatiraj disk ter ga napravi bootable in aktivnega ter napravi sys C:\ ter odnavigaj do setup mape na CD-ju in zaženi setup ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

eagle69 ::

Hvala za odgovor! Samo en problem je... link od Zapa ne dela:(

Spajky ::

Spajky@NOSPAMvolja.net ; javi se na mejl, da ti pošljem (makni kar treba!; je mali, samo 18 kb ...) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

sash ::

Partition magic 8 Floppy
--------------------
Think different...
TOROiD Group

eagle69 ::

sash, ali je partition magic tudi na disketi... ce je ali mi lahko posles na mail?

Kot drugo: ko hočem z zapom prvih 128 sektorjev prepisat mi napiše time-out in ne naredi ničesar

lp

sash ::

Če imaš inštaliran PM8 potem imaš možnost izdelave diskete, sam ti ga pa ne morem poslat ker nimam disketnega pogona, vem pa da zadeva obstaja, ker sem včaih to uporabljal
--------------------
Think different...
TOROiD Group

eagle69 ::

Z PM floppy mi napiše error in mi noče nardit nič. Tudi z zapom mi noče pobrisat prvih 128 sektorjev, napiše pa mi time-out. Na vem kaj bi lahko bilo. Ali je lahko disk zanič?

Če ima še kdo kakšno idejo naj mi prosim napiše.

LP, Jaka

Spajky ::

Pa imaš v Biosu izkloplen AV protekšn? in ko si probal Zap, ali si ga dal na zagonsko od W98 in zadeve dvignil iz DOS-a z nje in tam poklical Zap? Kaj pa kabli in jumper? preveri! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

eagle69 ::

Kabli in jumperi so ok. Zadevo sm probal z zagonske od 98 in me ... ni razlike. Kaj če imam izkloplen AV protekšn? ki je to?

Lp

Nick-3 ::

Koliko sem razumel imas 800mb hard drive: poskusi format z DOS 6.22v 16fat ne v 32fat. Partition Magic 8 ne prepozna fat16. Uporabi Partition Magic verzijo 5. , ce je nimas javi mi pa ti posljem v zip formatu.

Nick

eagle69 ::

Ne nimam ... pa posli. Samo prej se mi zdi da so bli na disku Linuxi.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

od 160gb diska prikaže le 32, prvo mi je v partition magic prikazalo 160...

Oddelek: Strojna oprema
201943 (1619) sirotka
»

trdi disk hitachi

Oddelek: Strojna oprema
282071 (1706) kerrigh
»

noče mi formatirati trdega diska

Oddelek: Strojna oprema
142125 (1897) kuvanasarma
»

Med kreiranjem particije zmanjka elektrike

Oddelek: Pomoč in nasveti
8978 (824) smilyxx
»

W2K clean install help!

Oddelek: Pomoč in nasveti
132024 (1887) andrej

Več podobnih tem